1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 60 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1631 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 223 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: (BMR)1631 [...]
Nie mam pojęcia czy obliczenia zrobiłam dobrze, czasami przyjmowałąm wartości jakie mi się wydwały np EPOC w treningu siłowym-przyjelam najmniejszą wartość czyli 4%. Przyjęłam założenia, że trening siłowy będę robiła 3 razy w tygodniu po 30 min, a aeroby 3 razy w tygodniu po 45 min. Niestety nie mam możliwości chodzenia na siłownie, ponieważ [...]
Wyliczenia za duże bo źle policzone :) 2. TEA: min. 5 godzin tygodniowo treningu. Czyli 300 minut. Czy zmniejszyć, bo sesja treningowa trwa godzinę, ale czas poświęcony na trening to będzie może z 30min. reszta to przerwy między seriami. TEA = 7x300 = 2100 (min.7x150=1050) EPOC nie uwzględniony we wzorze (albo go nie widzę) Zauważ że tutaj masz [...]
skorzystałem ze strony Twoja podstawowa przemiana materii wynosi: 2010 kcal Twoje całkowite zapotrzebowanie na kalorie wynosi: 2629 kcal dieta : 2800kcal I POSIŁEK jaja smażone na maśle --> płatki masło cebula szynka bułka graham sok grejpfrutowy II POSIŁEK chleb żytni pełnoziarnisty tuńczyk jabłko kawa zbożowa bez cukru (moze byc;p) [...]
1. Możesz stosować zasady Carb Cyclingu np. w DNT jeść nieco mniej ww, i dać je tylko do pierwszych trzech posiłków. 2. Jak najbardziej, ale nie spodziewaj się rewelacji w wynikach - w końcu to redukcja. Moja sugestia jest taka: intensywny trening z krótkimi przerwami i w miare dużymi cieżarami. Doprowadzi to do zjawiska zwanego EPOC polegającego [...]
1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 84 (kg)) + (6.25 X 182 (cm)) - (4.92 X 21) + 5 = 1878,34 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 8 + EPOC(3 x (10% z 1878,34 = 187,8)) = 1627,8 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 232 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
BMR=(9.99x68)+(6.25x180)-(4.92x17)+5=1725 TEA=trening siłowy 3x90minx8+6x75minx9+EPOC(9x(7%z1725))=120kcal+35x9=435 1725-435=1290 1290:7=184 BMR1725+TEA184=1909 1909+900=2809 2809+TEF(10%z2809)=2809+281=3090kcal Wydaje mi się ze wszystko dobrze czyli to moje dziennie zapotrzebowanie. Jeżeli jest jakiś błąd to mnie poprawcie.Teraz trzeba rozłożyć [...]
To jest komentarz Tyki, po przeanalizowaniu za i przeciw. Aeroby mają zaletę, można je wykonywać zawsze i wszędzie. I są idealne na początek dla ludzi niewytrenowanych. A przeplatane z interwałami, już stają się bardzo efektywne (nie mówię stricte o HIIT, Alfa kardio) Aeroby: W tym wypadku spalamy kalorie - nie pracujemy wystarczająco ciężko do [...]
BMR=(9.99 X 78 (kg)) + (6.25 X 186 (cm)) - (4.92 X 19) + 5 = 779+1,162-93,48+5=1,941-53=1,888 trening silowy 3x60x7+EPOC(3x(7%z1,888=132))=1260+396=1656 1656/7=236 1,888+236=2,124 2,124+900=3,024 3,024+TEF(10%z3024=302)=3326 Matematyka odswiezona :D Zmieniony przez - Kaml_ w dniu 2016-11-03 13:56:18 Zmieniony przez - Kaml_ w dniu 2016-11-03 [...]
A jeszcze czy mogli byście sprawdzić czy dobrze wszystko obliczyłem i nic nie opuściłem przy liczeniu zapotrzebowania kalorycznego?? Bo nie weim czy dobrze zrobiłęm przy obliczeniu tego TEA?? Bo tam jeszcze jest obliczanie kalorii po aerobach itp.?? 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 82 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 16) + [...]
no i obliczylem to wyszlo mi tak BMR=1688 TEA=354 EPOC=198 TEF=294 NEAT=900 czyli razem 3434kcal wiec uzupelnie te 200 kcal jakims owockiem warzywkiem lub ewentualnie gainerem:) 4 posilki bo nie bede rozbijal na wiecej poprostu brak czasu prosze o ocene
Przy interwałach występuje EPOC - dług tlenowy. W trakcie treningu praktycznie nie spalasz tłuszczu, natomiast znacznie pobudza metabolizm, przez co spalasz go jeszcze znaczny czas po treningu. Trening siłowy to typ treningu interwałowego - tak swoją drogą.
wlicz w bilans rower, sporo zalezy tez od tempa jazdy Trening areobowy 5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności EPOC - Kalorie spalone po wysiłku -lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal -średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal -wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal Czytaj więcej na [...]
wlicz w bilans rower, sporo zalezy tez od tempa jazdy Trening areobowy 5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności EPOC - Kalorie spalone po wysiłku -lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal -średnia intensywność - dodatkowe 35 kcal -wysoka intensywność - dodatkowe 180 kcal Czytaj więcej na [...]
Widocznie źle oszacowałeś ile potrzebujesz kalorii. Liczyłem według tego wzoru TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT BMR - Podstawowa przemiana materii Mężczyźni BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5 Kobiety BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) - 161 TEA - Kalorie spalone ze względu na [...]
Próbowałem wyliczyć na podctawie tego przykładu ale nie wychodzi mi : 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 65 (kg)) + (6.25 X 187 (cm)) - (4.92 X 16) + 5 = 1734,38 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 4 x 40 min x 9 + EPOC(3 x (4% z 1734,38 = ___)) = ___ kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy [...]
94*9,99+176*6,25-4,92*20-5=939,06+1100-98,4=1940,66 5*40*9+EPOC(3x(7%z1940=135))=1805 1805:7=258 1940+259=2198 2198kcal+900kcal=3090 3098+309=3407kcal. tak wyliczyłęm , oczywiscie te liczby po przecinku przyblizyłem do siebie zeby bylo wyraźniej