Witam obliczylem sobie kcal: 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 77 (kg)) + (6.25 X 181 (cm)) - (4.92 X 19) + 5 = 1812 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 90 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 3052 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 436 kcal 4. Sumujemy wyniki [...]
Czesc, zwracam sie do was z prosba o ocene diety oraz poprawnosci celu. Ponizej ankieta i zdjecia aby ocenic czy warto isc w mase czy trzeba to redukowac. 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 107 (kg)) + (6.25 X 190 (cm)) - (4.92 X 27) + 5 = 2127,2 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 4 x 45 [...]
Witam Chcąc sprawdzic swoje zapotrzebowanie kaloryczne skorzystałem z tej strony http://www.sfd.pl/-t276436.html# Mam 18 lat, 182cm, 79kg ,cwicze na siłowni 5x w tygodniu. Chciałbym nabrać masy mięśniowej. 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 79 (kg)) + (6.25 X 182 (cm)) - (4.92 X 18) + 5 = 1843,15 kcal 2. Kalorię spalone podczas [...]
Witam ! Chce ulozyc diete lecz nie moge dojsc do tego obliczenia . Bardzo prosił bym o pomoc! 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 70 (kg)) + (6.25 X 184 (cm)) - (4.92 X 15) + 5 =1780.5 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal potrzebuje [...]
Witam, Proszę o ocenę i porady co do diety. Płeć : mężczyzna Wiek : 18 Waga : 110 Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia Cel : redukcja Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie(jak stopnieje śnieg) Tutaj obliczenia: 1. (9,99*110)+(6,25*180)-(4,92*18)+5=2140,63 2. Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + [...]
Cos takiego wyszlo mi z wlasnych wyliczen: 1.BMR=(9.99x78)+(6.25x181)-(4.92x21)+5=1812 kcal 2.TEA+3x60x9+EPOC(3x(7%z1812=127)=2000 kcal 3.Pkt.2 podzielony przez 7=2000/7=286 kcal 4.Suma pkt.1i3=1812+286=2098 kcal 5.NEAT=2098+800=2898 kcal 6.TEF=2898+289=3187 kcal Cos takiego wyszlo mi z obliczen kalkulatora Współczynnik BMR 1902.84 Aby utrzymać [...]
Witam! Mam do was prośbe czy możecie rzucić okiem i ocenić czy dobrze obliczyłem zapotrzebowanie ? i przy okazji jeżeli moje zapotrzebowanie wynosi to 2516 i odejmne od tego 200kcal to bedzie to wystarczają ilośc żeby zacząc spalać tłuszcz ? 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 76(kg)) + (6.25 X 170 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1728 [...]
Witam, Kieruję do Was prośbę o sprawdzenie moich obliczeń. Czy aby na pewno wszystko dobrze wyliczyłem? Moje dane: Wzrost: 177cm Waga: 87kg Wiek: 20 Staż na siłowni: Trzeci miesiąc Cel: Masa mięśniowa --- Podstawowa przemiana materii: 1876 kcal Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną: - trening siłowy: 210 kcal - bieznia: 120 kcal EPOC: [...]
moge was prosić o ocenienie w mojej diecie czy jest dobrze i co w niej zmienić 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 70 (kg)) + (6.25 X 175 (cm)) - (4.92 X 19) + 5 =1704.57 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 120 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1704,5 = 357,3)) =3597,3 kcal 3. Wynik z punktu 2 [...]
witam mam takie pytanie bo czegos nie kumam. liczylem swoje zapotrzebowanie kaloryczne bo chce dorzucic aebory (hiit) no i mam takie porblem. w temacie Ellisa pisalo tak: Trening areobowy 5 - 10 kcal na minutę w zależności od intensywności EPOC - Kalorie spalone po wysiłku -lekka intensywność - dodatkowe 5 kcal -średnia intensywność - [...]
Witam, Tak jak w temacie proszę o ocenę czy dobrze to wyliczyłem: 26lat, 178cm, 72kg, 4 trenigni po 60min w tygodniu 1. BMR = (9.99 X 72 (kg)) + (6.25 X 178 (cm)) - (4.92 X 26) + 5 = 719,28 + 1112,5 - 127,92 + 5 = 1708,86 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1708,86 = 120)) = [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam. Mam na imię Artur. Chciałem się dowiedzieć czy dobrze policzyłem swoje zapotrzebowanie. TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT BMR= (9.99 X 68 kg) + (6.25 X 186cm) - (4.92 X 18 lat) + 5 = ok 1758 kcal 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR= (9.99 X 68 kg) + (6.25 X 186cm) - (4.92 X 18 lat) + 5 = ok 1758 kcal 2. Kalorię spalone podczas [...]
chcialem sobie poobliczac te bilansy i wogule i nierozumiem paru rzeeczy 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal CO TO JEST x9 ?? i co to jest (3 x (7% .... albo przecierz nie cwicze z zegaekiem w reku czasem mi zejdzie w 50 minut czasem w 32 to ile mam [...]
Siema, kierując sie wzorem na obliczenie zapotrzebowania w podwieszonym temacie: 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 60 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1631 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy [...]
Witam. Jestem w trakcie obliczania zapotrzebowania kalorycznego i mam problem z obliczeniem TEA. Korzystam z tego wzoru: 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal Zobacz całość: http://www.******/obliczanie-zapotrzebowania-kalorycznego-55637.html/#ixzz3V8PhKNY8 [...]