SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba,Konkurs Krata Na Lato 2017

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 97179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Jest sens pisać, że za dużo?

Ćwiczenia z kettlami raczej nie wykorzystują ich potencjału. Masz komfort dostępu zarówno do sztangi, jak i odważników, więc wyciągnij, to co w nich najlepsze. Proponuję:
dla sztangi: back squat, bench press, deadlift, row
dla kettli: MP, front squat, swing/snatch

Oprócz tego, (skoro mało) drążek (nachwyt, podchwyt), renegate row, TGU.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zmęczyłem się czytając plan... A po co Ci floor press 2x32?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Fajny plan. Tęsknię za dwoma treningami dziennie, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał czas tak często trenować. Zawsze uważałem, że lepsze są treningi 2x 45 min niż 1x 90 min. Nie wiem jak u Ciebie z regeneracją, ale sztangi jest mało, więc kettle też bym ciężko potraktował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ron, wiedziałem że mogę liczyć na Twoje zrozumienie

Nieraz, właściwie wszystkie ćwiczenia które wymieniłeś mam uwzględnione w planie. Nawet swingi które mi średnio podchodzą
Pomimo iż kettle uwzględniłem jako ćwiczenia akcesoryjne, t jednak nie będę się z nimi bawił w 15-20 powtórzeń. Zastanawia mnie tylko czy dobrze dobrałem ćwiczenia, tak by w dniu nóg przepracować całe nogi, a w dniu góry - całą górę.

Panteonie, floor press to bardzo dobre ćwiczenie na triceps, jeśli wąsko prowadzisz łokcie. Bardzo zbliżone do wyciskania sztangi wąsko, ale przyjaźniejsze dla nadgarstków i pozwalające na lepsze rozciągnięcie mięśni piersiowych.

Założyłem dziś do roboty ( właściwie na całą dobę) pas suunto. Coś czuję, że spory deficyt mi wyjdzie. Niby dopiero 6 godzin, a 1750kcal poszło z dymem. Na dodatek 2 z tych 6 godzin siedziałem na łóżku czytając poranną prasę i pijąc kawę. Nie wiem na ile ufać temu suunciakowi

--EDIT--
Tibes, biegania i roweru nie traktuję jako treningu. Ot tak na rozruch. Sztangi początkowo faktycznie mało i niezbyt ciężko, ale później się zagęszcza, także będę sobie tak dozował by się nie zajechać.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-04-24 11:46:12

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12187 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Szajba -jakaś wyższość Suunto nad starym dobrym Polarem? Przynajmniej ja się zatrzymałam na jego etapie...
1750 przez 6 godzin, w tym 2 siedzenia? siedziałabym cały dzień - właściwie to siedzę cały dzień i tyję przy 2200.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Suunto jest cool, w jedynym słusznym czarnym kolorze, dzięki niemu mam niezliczone grono przyjaciół z którymi pozdrawiamy się na trasie, mogę podłożyć go pod nogę od stołu gdy ten się giba i ... mam go od kilkunastu dni, więc nie znam jeszcze wszystkich jego zastosowań
Tak na poważnie, to nie miałem wcześniej do czynienia z żadnym zegarkiem (komunijny się nie liczy) a ten jest w naszym dziale mocno reklamowany
Te 1750 w sześć godzin to nie jest jakiś kosmiczny wynik. Dziś delikatna robota, żeby się nie przemęczyć przed treningiem

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
_Szajba_


Nieraz, właściwie wszystkie ćwiczenia które wymieniłeś mam uwzględnione w planie. Nawet swingi które mi średnio podchodzą
Pomimo iż kettle uwzględniłem jako ćwiczenia akcesoryjne, t jednak nie będę się z nimi bawił w 15-20 powtórzeń. Zastanawia mnie tylko czy dobrze dobrałem ćwiczenia, tak by w dniu nóg przepracować całe nogi, a w dniu góry - całą górę.




Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-04-24 11:46:12


Tak, wiem, po prostu napisałem, do czego bym się ograniczył, bo tam pisałeś o jakichś ćwiczeniach z kettlem na trica, mc na jednej nodze itd.

A propos swingu, to polecam wersję jednorącz. Bardzo długo unikałem i długo się przekonywałem, ale petarda nieziemska i na kratę na brzuchu ponoć zaj**ista.

Swego czasu robiłem coś takiego:

Pon.
TGU 3x1 progresja ciężaru
Back squat (sztanga) 5x5
MP double KB drabiny
Wiosło sztanga 5x5
Wymach jednorącz KB

Śr.
TGU 3x1 progresja ciężaru
Pistolety KB drabiny
Dipsy (albo wyciskanie leżąc) 5x5
MC sztanga 1x5
Wymach

Pt.
TGU 3x1 progresja ciężaru
Front squat KB drabiny
Podciąganie 5x5
Rwanie KB

Proste połączenie 5x5 na sztandze i kettli. Może Ci styknie



Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-04-24 13:05:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Ja mam porównanie do timexa i garmina 220. Bije oba zegarki na głowę. Dużą siłą suunto jest też platforma internetowa, jasna i przejrzysta. Poza tym, ambit 3 "nagrywa" tętno podczas pływania, co może być przydatne.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nieraz, plan który wrzuciłeś, to plan typowo siłowy, a ja się wciąż łudzę że może mi coś jeszcze urośnie
Swingi z jednym kettlem na jedną rękę? Musiałbym w KB40 zainwestować

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Różnica poziomu trudności w swingu oburącz kontra jednorącz jest taka jak w pompkach - na dwóch albo na jednej ręce.

Wymachy z 20 jeszcze mi wchodziły jednorącz, ale z 24 już kulawe takie, bez mocy. Jak zacząłem robić wymachy jednorącz z 28, a potem z 32, to ta 24 zaczęła już śmigać. Pojawiła się dynamika, bo o to chodzi, żeby było z mocą - dynamicznie, a nie tylko taka "huśtawka"

Skoro chcesz tak machać 40, to od razu zainwestuj w 48 do huśtania..

A tak na poważnie, to hard style'owym machaniem 24 powinna każdego załatwić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs " Krata na Lato 2017"moduł III str 26

Następny temat

drazekm - Konkurs Krata Na Lato 2017

WHEY premium