SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

***PROJEKT MASA 2 - Michael90*** /Team Ronie220/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jutro ogarniam michę

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Powodzenia!

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
SZTYWNY91
Widać, że nogi i plecy pójdą na pierwszy ogień, będę zaglądał :)


Zgadza się. Ćwiczenia angażujące te partie mięśniowe przychodzą mi z największym trudem jeśli mowa o technice.

Serdeczne dzięki wszystkim życzącym mi powodzenia! Od poniedziałku ostro ruszamy!

Tymczasem zamieszczam moją dotychczasową dietę:
Dzień treningowy:

Dzień nietreningowy:


Z pewnością ulegnie ona kilku drobnym zmianom. Zamierzam spożywać więcej warzyw. W mojej osobistej oceni spożywam ich za mało, a jak wiemy są one ważnym źródłem błonnika, antyoksydantów oraz przede wszystkim odkwaszają nasz organizm. :)

Podziękowania dla Ronniego za nowy plan! Przed poniedziałkowym treningiem z pewnością się z nim zapoznam. Od razu kieruję do Ciebie pierwsze pytanie. W dniu dzisiejszym miałem trening Push2, czyli:
Przysiady 10/10/10/10
wyciskanie 10/10/10/10
wyciskanie sztangielek siedząc 15/15/12/12
Wykroki 12/12/12/12
Francuz leżąc 15/15/12/12
Wspięcia na palce w siedzeniu 30/30/30/30

Od czego zatem zacząć w poniedziałek? Dół ciała?

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Michael90 w dniu 2013-02-16 19:21:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14077
Powodzenia, jesteśmy razem w teamie trzeba trzymać poziom ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Zacznij od góry.Możesz lekko zaniżyć ciężary.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6150
Tak zatem zrobię.
Z racji, iż w poniedziałek zaczynamy nowy plan oraz nagrywanie filmików, a dziś miał miejsce mój ostatni trening wg. starego planu postanowiliśmy z kolegą przygotować się przed poniedziałkiem i udokumentować mój dzisiejszy trening.
Oto on:

Ćwiczyło mi się bardzo dobrze - z pewnością przysłużyła się do tego duża ilość snu.

1. Przysiady ze sztangą
10x 30kg/10x 40kg/10x 50kg/10x 62,5kg





Co do przysiadów - mam duży problem z techniką. Póki co staram się wyeliminować migrowanie kolan do środka i to istotnie się poprawiło. Retrakcję łopatek również przyjmuję, jednak z samym "ruchem" siadu coś chyba jest nie tak. Ronnie sugerował mi, iż powinienem po zdjęciu sztangi ze stojaków cofać się, ze względu iż powrót "w przód" jest bezpieczniejszy. Problem z tym, że przy odwrotnym ustawieniu nie mam lustra i nie jestem pewien czy trzymam sztangę na barkach równo. Z drugiej strony powinienem to wyczuć... W takim razie rozumiem, że podtrzymujesz, iż powinienem cofać się ściągając sztangę ze stojaków?

2. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
10x 20kg/10x 30kg/10x 40kg/10x 52,2kg





Tutaj zawsze w pierwszych seriach odczuwam lekki ból barków. Czym może to być spowodowane? Chyba powinienem opuszczać sztangę niżej, prawda?

3. Wyciskanie żołnierskie
10x 10kg/10x 12,5kg/10x 15kg/10x 20kg





To ćwiczenie jest jednym z tych o których wspomniał Ronnie - na następny dzień po jego wykonywaniu odczuwam lekki ból w okolicach lędźwi. W dniu dzisiejszym postarałem się mocniej napiąć brzuch i miałem wrażenie, że było trochę lepiej.

4. Wyciskanie sztangielek w skosie dodatnim
15x 18kg/15x 24kg/12x 30kg/9x 36kg





Tutaj w ostatniej serii lekko się przeliczyłem i nie udało mi się wykonać 12 powtórzeń.

5. Odwrotne pompki
12x MC/12x MC/12x MC+5kg/8x MC+5kg





I tutaj się przeliczyłem - w ostatniej serii nie udało się zrobić pełnych 12 powtórzeń.

6. Wspięcia na palce siedząc
30x 50kg/30x 40kg/30x 40kg/30x 40kg





Tutaj powtórzeń jest nieco więcej, z racji tego, iż seria zaczyna się od momentu mocnego pieczenia łydek. Zresztą kolega nie nagrywał od początku.
Ronnie zalecał mi wspięcia na palce stojąc, jednak na mojej siłowni jest tylko jedna sztanga prosta i jedna suwnica. Czy zatem jeśli wszystko jest zajęte, mogę zamienić wspięcia w staniu na wspięcia siedząc?

To tyle z dzisiejszego treningu!

Na koniec fotka na pompie:


Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Michael90 w dniu 2013-02-16 21:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Fotka na pompie jest bardzo pozytywna

Zmieniony przez - Kapitan Wodka w dniu 2013-02-17 01:52:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2165
powodzenia, zastanawia mnie jedno jak w jednym posilku zjadasz 200 gram ryzu to jest bardzo duzo - czy ty przypadkiem nie wazysz tego ryzu po ugotowaniu? pozdrawiam

Zapraszam do mojego Dziennika Treningowego ---->
http://www.sfd.pl/maksyn_/_Bijemy_mase_w_dwu_metrowca-t908530.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 456 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11424
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Trening masz bardzo fajnie ułożony, głównie ćwiczenia wielostawowe. A to jak ronie mówił może tylko punktować.
Będę zaglądał, powodzenia Michael.

Jeszcze przyjdzie czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super serie na ramiona

Następny temat

***PROJEKT MASA 2 - Wendeta*** /Team Ronie220/

WHEY premium