SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki DT/pods. s.33,38/ciąża s.45/powrót s.71

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
huda oprócz narzekania są też w Twoim dzienniku ciekawe informacje, zresztą narzekanie to chyba normalne w ciązy
Z tym remontem masz racje, ja juz żałuje że nie zaczeliśmy wcześniej, plany były ale jakos sie to przeciągało. Teraz też ciągle opoźnienia bo co chwile coś, miało być już skończone w tym tygodniu ale nie wiem czy się uda Mnie to męczy fizycznie, bo ciągle sprzątam i psychicznie bo i tak zaraz robi sie bałagan i boje się, że nie zdąże ogarnąć wszystkiego na czas. Najchętniej to bym poleżała i poczytała książke, ze świadomością że wszystko juz gotowe, nie musze nic robic i moge spokojnie czekac
A z pomocą kiepsko, babcie daleko, na dodatek mąż ma taką prace że ciężko coś przewidzieć i to też nie ułatwia sprawy (m.in. przez to takie opóźnienia w remoncie).



Ale się narobiło zaległości....



1.10 środa - 4.10 niedziela
(34t, 3-34t,6d)


Jedzenie jak zwykle, głownie chleb a do tego coś na mieście lub ze sklepu. W sobote wieczorem podłączyliśmy kuchenke, więc od niedzieli jestem w stanie coś ugotować, oczywiście pod warunkiem że nikt nic w kuchni nie robi i się nie kurzy

Z aktywności oprócz ciągłego sprzątania w czwartek i piątek marsz 4km, w niedziele spokojny spacer 30 min.

Ostatnio wspomniałam, że plecy ok a na następny dzień zaczeły boleć. Biorąc pod uwage moją aktywność doszłam do wniosku, że nie służą mi juz marsze Krótkie spokojne spacery ok, ale te 4km intensywnego chodzenia to chyba za dużo dla moich pleców, ciężki brzuch i duży biust robią swoje, zawsze w ten sam dzień kiedy maszeruje wieczorem bolą mnie mocno plecy i nie moge spac przez to. Przy czym nie mam typowych dla ciązy dolegliwości w odcinku lędzwiowym i krzyzowym, u mnie jest problem w częsci piersiowej, szczegolnie z prawej strony, pewnie ma to związek z zeszłoroczną kontuzją.

Nadgarstek nadal dokucza, w nocy ręka cierpnie, w ciągu dnia boli i cierpnie jak coś dłuzej ta ręką robie.
Z innych dolegliwości to nadal pojawia się krwawienie z nosa, poza tym ciężko mi się oddycha i bardzo szybko się męczę prostymi czynnościami. Dobrze, że coraz bliżej końca.

Zaczyna się już 36 tydzień czyli ostatni, 9 miesiąc
Biorąc pod uwage samopoczucie, jedyną aktywnością będą już tylko krótkie, spokojne spacery i może jakieś ćwiczenia ciązowe, zobaczymy czy dam rade.

Aktualnie obwód brzucha to 97 cm a na wadze +9kg.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
Wyglądasz przepięknie! Zazdroszczę tak wspaniałej ciążowej formy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Świetnie wyglądasz

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
wszystko poszło chyba tylko w brzuszek ! super forma ! na kiedy termin?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Hexe, Dotka, Amiu dzięki
Starałam się nie traktowac ciąży jako pretekstu do obżarstwa, szczególnie argumenty typu "dziecko potrzebuje tez cukru/słodyczy" do mnie nie przemawiały
Na pewno jakośc ciała gorsza niż wcześniej i trzeba będzie w przyszłości odbudowac to co pospadało, ale narazie o tym nie myśle i nic nie planuje, bo jak się mały urodzi to sporo się zmieni i nic nie będzie takie jak kiedyś

Amiu jeden termin mam na 6. drugi na 10. listopada



5.10 poniedziałek - 7.10 środa
(35t - 35t, 2d)

Mam już dostęp do kuchenki, warunki nadal trudne - remontowe, ale zawsze jakąś zupe i obiad można ugotować
Głowna aktywność to sprzątanie, bo kurzy się strasznie i codziennie trzeba ścierac kurze i myć podłogi
Poza tym w ciągu dnia ćwiczenia typu vaccum, koci grzbiet itp. Intensywne spacery odpuściłam i plecy już tak nie bolą. Zresztą od kilku dni jak chodze to mam napięty brzuch i czasem lekko boli jak przed okresem. W ciągu dnia często łapie mnie zmęczenie i senność, wczoraj popołudniu musiałam się położyć na godzinke.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 6131 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 38080
Viki super wyglądasz a tak jeśli chodzi o ciążę, to ja ostatnio od dwóch znajomych koleżanek słyszałam, ze palenie papierosów nie szkodzi dziecku, bo to idzie tylko do płuc matki... zastanawia mnie fakt, gdzie takie rzeczy te dziewczyny słyszały, zapewne od koleżanek palaczek, bo ja już w podstawówce na biologii miałam lekcje o tym jak palenie wpływa na nienarodzone dziecko...

Dobrze, że są kobiety, które potrafią zadbać o siebie i swojego maluszka super dziennik


Zmieniony przez - carrramba w dniu 2015-10-07 17:58:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
carrramba dziękuje Teorii na temat tego co wolno a co nie i co jest szkodliwe jest mnóstwo, często sprzecznych Czytałam kiedyś, że palenie jest mniej szkodliwe dla dziecka niż stres matki związany z nagłym rzuceniem... no cóż każdy ma swój rozum i własne piorytety



8.10 czwartek - 9.10 piątek
(35t, 3d - 35t, 4d)

Nie będe już wrzucać szczegółowych wypisek z każdego dnia bo nie ma sensu Treningów i intensywnych spacerów już nie ma, a miska jak zwykle. Kazdy radzi, zeby te ostatnie tygodnie przeznaczyc na odpoczynek, wiec pewnie tak zrobie, jak tylko ogarne mieszkanie po remoncie

Od wczoraj mam wrażenie, że lżej mi się oddycha i jakoś tak więcej energii mam, ale nie zauważyłam, żeby mi brzuch opadł. Za to na kontroli u lekarza wyszło, że młody już dosyć nisko ułożony, więc może dlatego
Poza tym zaczynają mnie boleć stawy, szczególnie biodra i nogi.
Bóle "jak przed okresem" coraz częstsze i wyraźniejsze, szczególnie jak chodze lub coś robie. U lekarza byłam i wszystko ok, na ktg wyszło, że mocno się brzuch stawia.
Poza tym jak zwykle na badaniu wyszło, że chłopak duży Jak tak dalej będzie rósł i nie urodzi się w terminie to może być później problem z porodem naturalnym Po kim on taki wielki, jak ja taka maultka, tata też nie jest jakiś duży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jesteś pewna że mały jakimiś hantlami nie macha po kryjomu?
Takie bóle to normalna rzecz - ciało już się szykuje do porodu.. To bodajże wpływ relaksyny.
Powiem Ci że mi numer buta skoczył po ciąży... Tak mnie zrelaksowało.


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-10-10 10:05:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Ano, ano..Corum dobrze prawi. Ja też jakoś w tym czasie miałam już bóle stawów i w ogóle czułam się jakby całe moje ciało to była jedna lambada i za chwilę się rozlecę. I też mi noga urosła - 37 na 38.

Co do palenia, to wlaśnie czytam książkę o piersiach i tam napisano, że w Danii Dunki normalnie palą i piją w ciąży (ale nie do zgonu, żeby nie było). Byłam w ciężkim szoku.

Viki, a nie miałaś problemów z cukrem? Mój młody był wielkolud z powodu mojej cukrzycy ciążowej. Masakra, ręce to miał jak uda swojego rówieśnika. 4200 vs 2600 g. No była różnica..



Zmieniony przez - huda w dniu 2015-10-12 14:02:51

Zmieniony przez - huda w dniu 2015-10-12 14:03:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Corum co do hantli to nie wiem, ale wierci się ciągle więc gimnastyke i ćwiczenia z cc regularnie uprawia
A z tą stopą to słyszałam, że tak się często dzieje, nie chciałabym żeby mi też urosła bo mam mnóstwo par ulubionych butów, szkoda jakbym juz nie mogła ich założyć

huda miałam sprawdzany cukier i wszystko ok, wogóle zawsze wszystkie wyniki miałam bardzo dobre
Słyszałam opinie, że często dzieci rodzą się z wagą i wymiarami podobnymi jak rodzice, a ja akurat byłam duża i długa, mimo że teraz jestem mała Może ma to po mnie.



10.10 sobota - 14.10 środa
(35t, 5d - 36t, 2d)

Weekend dosyć aktywny, ostatnie prace wykończeniowe, zakupy, sprzątanie.
Remont już skończony, dziś się udało ostatecznie ogarnąć mieszkanie i pierwszy raz zjadłam normalnie sniadanie, zupe, drugie danie i kolacje, wszystko własnej roboty Mama przyjechała pomóc i panikuje ciągle, że mam już bardzo nisko brzuch i pewnie będe zaraz rodzić (zaczał się 37 tydzień). Ja tego nie widze, ale jak chodze boli mnie podbrzusze i kolana. Nawet jak siedze czuje jakby mi się nogi w kroku rozchodziły i mam problem zeby je złączyć, jak po porządnym treningu z przysiadami sumo Poza tym łatwiej mi się oddycha i więcej moge naraz zjeść, za to zgaga mnie męczy od paru dni

Ostatnio się zimno zrobiło i mam problem z ubraniami, bo ze względu na brzuch niewiele jest takich które się dopinają
W kurtke zimową się nie zmieściłam, a była okazaja żeby ją wyciągnąc z szafy



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyszczuplenie nóg

Następny temat

Rekompozycja Ani :-)

WHEY premium