SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki DT/pods. s.33,38/ciąża s.45/powrót s.71

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
Keb no lat mi przybywa a nie ubywa I teraz dopiero zaczynają wychodzić różne problemy, kiedyś tak nie było
Night nie strasz


Muszę się zacząć pilnować. Kilka ostatnich dni dużo mniej nosiłam małego i od razu czuję różnice. Mam zamiar tez odwiedzić jeszcze jednego fizjo. Przetestuje też nowy-stary trening który kiedyś robiłam, może akurat będzie ok.
Jeszcze taka refleksja odnośnie diety. Zdarzyło się ostatnio na wyjeździe, że jadłam mało ww. Pierwsze dwa posiłki były takie jak zawsze czyli płatki owsiane i jaglane oraz placki z różnych mąk. Później jedynym żródłem ww były ziemniaki, zabrakło w diecie ryżu i kaszy. Od razu samopoczucie gorsze, pojawiły się różne zachcianki i ochota na słodkie. Po "zwykłym", tradycyjnym obiedzie byłam zaraz głodna Dużo lepiej znoszę ograniczenie tłuszczu niż węgli.


Na koniec poranny spacerek







Zmieniony przez - Viki w dniu 2016-09-15 19:59:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
Dziś się udało odwiedzić innego fizjo, akurat zadzwonili do mnie, że jest wolny termin Jestem zadowolona z wizyty. Problem z szyją jest złożony. Po pierwsze przodopochylenie miednicy, które mam wrażenie że jest jeszcze większe teraz niż przed ciążą. Źle ustawiony dół powoduje, że góra też się źle ustawia, a to prowadzi do napięcia mięśni - czyli to o czym wspomniał Night. Górę mam mocno spiętą m.in czworoboczny, najszerszy grzbietu, piersiowy, mostkowo-obojczykowo-sutkowy. Ten ostatni akurat po prawej stronie co może być pozostałością po wypadnięciu dysku. Zresztą lewa strona jest spięta inaczej niż prawa Mięsnie po lewej stronie mocno "trzymają" i ciągną, a po prawej są pospinane i bolą przy ucisku. Poza tym mięśnie stabilizujące są słabe więc duże mięśnie, które u mnie są dość silne trzymają wszystko "w kupie". Musze zacząć pilnować ustawienia miednicy i szyi na co dzień, bo w trakcie treningu zawsze zwracam na to uwagę. Nadal powinnam unikać ćwiczeń, w których jest większe ryzyko nieprawidłowego ustawienia szyi oraz pogłębienia lordozy lędźwiowej. Do tego rozciąganie Przyznaję, że nie lubię stretchingu z dwóch powodów: jest nudny i boli Rozciągać mam mięsień biodrowo-lędźwiowy, grupę kulszowo-goleniową i całą górę. Do tego ćwiczenia stabilizacyjne i jest szansa, że się nie rozsypie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
To w takim układzie warto wygospodarować trochę czasu na te ćwiczenia + nudne to nudne, ale skuteczne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
Night masz rację, choć akurat tego czasu to wiecznie brakuje Jak nie "muszę" to unikam rozciągania, ale jak widać do niczego dobrego to nie prowadzi.



17.09 sobota

Trening

Chcę przetestować trening, który kiedyś robiłam i bardzo lubię Na razie nie rozpisuje całego planu, bo jak się nie sprawdzi albo będzie trzeba coś zmienić to tylko zrobi się bałagan Już na wstępie będzie kilka zmian w stosunku do pierwotnych założeń. Będą 4 dt a nie 5, bark/nogi/plecy/klatka, nie będę robić ćwiczeń na biceps i triceps bo za nimi nie przepadam Już wole ten czas przeznaczyć na rozciąganie W pierwotnym planie było tez sporo cardio i to będę robić w zależności od potrzeb i mozliwości czasowych. Już po pierwszym treningu musze stwierdzić, że trochę cardio się przyda ze względu na kiepską kondycję


Dzień 1 Barki
- shoulder push up 4x max
8/7/6/6
+ plank w przerwach między seriami

+ obwodowo 6x10-12:
- wyciskanie hantli siedząc na piłce
5,5kgx12 /x12 /x12 //x12 /x12 /x12
- wznosy bokiem
1kgx12 /x12 /x12 //x12 /x12 /x10+2
- wznosy przodem
1,5kgx12 /x12 /x12 //x12 /x10+2 /x10+2
- podciąganie hantli wzdłuż tułowia
3,5kgx12 /x12 /x12 //x12 /x8+4 /x8+4
- odwrotne rozpiętki na piłce
0,5kgx12 /x12 /x12 //x12 /x12 /x12

+ rowerek stacjonarny 2x 8 min. (po pierwszych 3 obwodach i na koniec)
+ wieczorem rozciąganie

Barki w ogniu Trening fajny, krótki i intensywny. Pierwsze trzy obwody szły nieźle, czwarty ze względu na przerwę w postaci cardio też jeszcze ok, a od piątego już na raty. Obciążenie nie powala, ale nie ma co szaleć. Plan zakłada 30 min. cardio na koniec lub 15min. co 3 obwody lub 10 min. co dwa obwody. Poprzednim razem jak robiłam ten trening to najbardziej mi odpowiadała opcja co 3 obwody i tak mam zamiar robić tym razem, może niekoniecznie aż 15 min. Te 8 wystarczyło żebym była cała mokra i zdyszana, więc kiepsko na razie to wygląda Poza tym moje barki są jeszcze zbyt słabe, żeby zrobić 6 obwodów bez przerwy. Co ciekawe to czuję dziś barki, ale bardziej mi dokuczały po treningu i w nocy nogi od tego rowerka Ja rozumiem zakwasy po wycieczce rowerowej, ale 2x8min....



Dieta

- owsiane, jaglane, żelatyna, whey, orzechy i nasiona
- placki (jajko i różne mąki). ser żółty, indyk, masło
- ryż, indyk
- ryż, rodzynki, banan, whey (po treningu)
- kasza jaglana, łopatka wieprzowa, ser żółty





18.09 niedziela

Dnt, większość dnia spędzona w gościach, jedynie rano spacer.

Dieta
Kiepsko wyszło, bo nie sądziłam, że tak późno wrócimy
- owsiane, jaglane, żelatyna, whey, orzechy i nasiona
- placki (jajko i różne mąki). ser żółty, indyk, masło
- orzechy
- ziemniaki, kurczak, masło
- pewnie jeszcze coś zjem, bo drugi posiłek był o 10 a kolejny po 18, w międzyczasie jedynie trochę orzechów i nadal jestem głodna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
Ja tez nie lubie rozciagania itp - no dlugo to trwa, a efekty ciezko zobaczyc - tzn. prosciej zobaczyc efekty braku rozciagania i rolowania.
Ale ja chcialam o tym, ze Maria ma mala pilke Blackrola i tym roluje kaptury i szyje - jej pomaga i mowi, ze przyjemne - tez sie nad ustrojstwem zastanawiam, bo walkiem sie nie da szyi i kapturow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja się czasem masuję piłka palantową - tez twarda i dociera punktowo gdzie trzeba. A rozciągać się najnormalniej w świecie ostatnio nie mam czasu zupełnie. Może na emeryturze będzie łatwiej z czasem .

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282904
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
bziubzius
ja się masuje piłką- zabawką-gryzakiem z wypustkami mojego psa


taką właśnie psią piłkę polecał mi mój znajomy fizjo do którego chodzę z problemami - widać dobra rzecz

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
To w takim razie przy najbliższej okazji zajrzę do sklepu zoologicznego
Widziałam kiedyś filmik, na którym autor pokazywał jak zrobić "przyrząd" do masażu ze skarpetki i dwóch piłek do tenisa i jak tym masować kolejne odcinki wzdłuż kręgosłupa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyszczuplenie nóg

Następny temat

Rekompozycja Ani :-)

WHEY premium