SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła, Sprawność, Wytrzymałość - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
no to jest przyklad jak skakanka potrafi transformacje zrobic po co sztangi diety KULKI wystarczy skakanka !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie pomyślałem o tym przedłużeniu, może faktycznie lepiej będzie DU robić. Do kolejnej sesji ogarnę zagadnienie i sprawdzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Obadaj kanał tego gościa!
Zaczynałem z nim treningi - to taki pierwszy anglojęzyczny autor którego książki łyknąłem. Mnóstwo workoutów!! Na wszystko!!
Chętnie bym wrócił do tego, ale nie mam już takich warunków (miejsce do treningów i sprzęt).
No i kettle działają na mnie jak magnes..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AKTUALIZACJA
17 październik, poniedziałek
Zacząłem trzeci tydzień z planem pompek i brzuszków i postanowiłem dodać podciąganie w seriach. Wyszło tak:
7 Pull-ups (w pierwszej serii, w kolejnych 5,5,5,5)
25 Push-ups
25 Sit-ups
Masakra i prawie 20 minut mi to zajęło bo to wszystko 5x. Pompka w klacie i brzuch spięty na maksa. Nieźle daje popalić chociaż to tylko pompki i brzuszki. Wszystko w 19:47 ze średnim HR 132 i max 170 ud/min
18 październik, wtorek
Nogi bez jakiegoś spinania.
1x5 Pistolety z przeciw-wagą 1kg
1x1 Pistolet
100x Squat
5x10@32 2H Kettlebell Swing
18 październik, środa
Ponownie pompki i brzuszki tylko tym razem nieco lepiej bo 17min. Podobnie jak poprzednio całość 5x:
7 Pull-ups (w kolejnych seriach 6,6,5,5)
25 Push-ups
25 Sit-ups
Rest 2 min
5x10@32 EMOM 2H Kettlebell Swing
Całość w 23:30. Średnie HR 143 a max 174 ud/min.
Nie powiem żeby było lekko z tym planem. Robienie pompek w takim tępie daje popalić. Cieszę się jednak z brzuszków, bo te akurat bardzo ładnie powinny się przełożyć na te, które będę musiał zrobić na egzaminie. Tam nogi mogę mieć oparte o szczebel drabinki, więc będzie łatwiej, a ja robię bez takiej pomocy, stopy mam na podłodze. Powinno być dobrze. Dodałem też podciąganie przez co cała sesja się rozciągnęła w czasie.

Dzisiaj jednak chyba odpuszę trening. Coś mnie plecy napie....ją. Chciałem się wytrzeć po prysznicu i mnie coś rypło. Nie mam chęci przez to dziś na cokolwiek. Taki wolny dzień dobrze mi też zrobi, tym bardziej że na służbie jestem.

A zrzuty z movescount z poniedziałku tak, żeby było trochę barwniej w dzienniku












W związku z tym, że dodałęm podciąganie w seriach do pompek i brzuszków, układ w tabeli nieco się zmieni. Oto jak może to teraz wyglądać:






Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-20 08:21:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AKTUALIZACJA

Linki do movescount, gdyby ktoś bardzo chciał pooglądać wykresy
Wtorek:
http://www.movescount.com/pl/moves/move128026285
Środa:
http://www.movescount.com/pl/moves/move128026279
Czwartek-Sobota: Odpoczywałem.

Dziś ruszę ostatni dzień z trzeciego tygodnia mojego obecnego planu. Układ się trochę zmieni od poniedziałku, tzn na jednym treningu będę chciał robić cały BW a na kolejnym jedynie wymachy z kettlem. Skakanka na razie czeka bo mnie staw skokowy w prawej nodze nie daje spokoju.
GTG podciągania słabo idzie. Jeszcze jeden tydzień i zobaczę jaki będzie wynik po tym miesiącu.


Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-23 07:56:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś zamknąłem trzeci tydzień mojego planu. Nie śpieszyłem się za bardzo. 5 serii pompek i skłonów po 25 powtórzeń każde zrobiłem w 28 minut. Robiłem mniej więcej tak: seria pompek i zaraz po nich seria brzuszków a następnie przerwa do pełnych pięciu minut. Potem kolejna i kolejna seria.
Serducho na spokojnie pracowało. HRśr wynosiło 105 a maksymalne 156 ud/min.
Cały trening zacząłem od krótkiej rozgrzewki (która trwała marne sześć i pół minuty) i skończyłem po 35-ciu minutach.
-----
W nadchodzącym tygodniu chcę zrobić tak:
* poniedziałek, środa i piątek: praca z odważnikami (głównie wymachy ale może i TGU popraktykuję)
* wtorek, czwartek i sobota: pompki i brzuszki wg planu plus przysiady.
Oczywiście jeśli zdrowie i wiele innych czynników na to pozwolą to plan zrealizuję



Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-23 19:12:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Aleś tu namieszał
Skakanka, kettle, crossfit, street workout i za chwilę jeszcze bieganie wrzucisz. Na pewno będzie sprawność, na pewno wytrzymałość, tylko o siłę musisz bardziej zadbać. Tak myślę

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Aleś tu namieszał
Skakanka, kettle, crossfit, street workout i za chwilę jeszcze bieganie wrzucisz. Na pewno będzie sprawność, na pewno wytrzymałość, tylko o siłę musisz bardziej zadbać. Tak myślę

Nic nie namieszałem, spokojnie. Robię tylko pompki, brzuszki, przysiady i podciąganie, czyli praca z masą ciała. Z kettli masz tylko wymachy a skakanka jest extra. Czego to dużo? Fakt, z siłą może być nieco gorzej, a crossfit w zrzutach z movescount jest dlatego, że czasem nie przełączam w zegarku trybów sportowych więc jaki mix (można przeczytać cross) pasue najbardziej W zasadzie to teraz u mnie same podstawy podstaw są i raczej mniej niż więcej robię. Co do biegania to pojawi się w swoim czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nie mówię, że coś nie tak. Podoba mi się
Tylko na moją prostą głowę to strasznie skomplikowane. Planować, notować i jeszcze to wszystko wykonać.
Chyba po prostu za stary jestem na zadania złożone z trzech lub więcej elementów
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Mnie to w ogóle skręciło w stronę minimalizmu...
Kettle to ledwie kilka ćwiczeń.
Trening z masą ciała - też - to co Novy wrzucił - pompki, drążek, przysiady i brzuchy.. Wszystko inne to warianty. Może w przypadku niektórych osób niepotrzebne. W moim..
Podstawy działają i warto je robić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs na październik :Sekwencja: wytrzymałość,siła ,moc

Następny temat

Uciekając sprzed kompa czyli wszystkiego po trochu

WHEY premium