SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT redsauce

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 27 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1779
Cześć, mam sylwetkę z tłuszczem na brzuchu a cienkimi rękami i nogami. Chciałabym trochę to poprawić i być bardziej proporcjonalna, zrobić mięśnie. Obecna waga 68 przy 173cm jest dla mnie ok, z kalkulatora wychodzi mi do utrzymania jej 2500kcal. Czy przy takiej sylwetce rekompozycja będzie mieć sens? Byłam już przed pandemią ok 6 kilo szczuplejsza ale efekt tłusto chudego ciała w sumie taki sam. Niedawno zaczełam trenować siłowo. Ankieta w odpowiedzi bo zdjęcia sie nie mieszczą :)







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
No właśnie nie mówię, że się nie da tylko że nie ma sensu zwracać sobie głowy liczeniem, które będzie i tak bardzo niedokładne :) Tak myślę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 27 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1779
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: redsauce
WIEK: 22
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: silownia 2 miesiace, wczesniej jazda konna i pływanie pare lat

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 68-70kg zalezy od cyklu
WZROST: 173cm
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA: 57 w najszerszym miejscu
OBWÓD BIODER: 100
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 88
OBWÓD TALI
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 93

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? mniej tłuszczu na brzuchu a więcej mięśni (najbardziej to rozbudować ręce ramiona i plecy ale najpierw jakoś ogólnie)

****STAN ZDROWIA*****************************************
CHOROBY PRZEWLEKŁE: nie
PRZEBYTE KONTUZJE: uszkodzenie stawu krzyżowo biodrowego pare lat temu ale było fizjo i juz jest okej
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: pyłki
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: niska ferrytyna od zawsze
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? żelazo

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: żelazo
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) w liceum każda możliwa głodówka typu 600kcal dziennie przez 4 miesiące, od podstawówki mama mnie brała na jakieś diety typu warzywa i chudy twaróg. od 4 lat przestałam i mysle ze sie nauczyłam jeść w miare normalnie

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE


CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? wcześniej utrzymywałam albo chudłam zależnie od aktywności, teraz jeszcze nie wiem ale cel póki co żeby utrzymać

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: nie, mam ok siłownie w akademiku

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING
poniedziałek nic
środa i piątek sekcja pływacka 1.5h

siłownia (ostatnio zaczełam dopiero zwiększać ciezar co serie wiec pisze ile było ostatnio po prostu)

wtorek i sobota
wyciskanie na ławce 5x3 powtórzenia (30kg) lub 3x10 (26kg) na zmiane
wyciskanie nad głową 5x3 (24kg) lub 3x10 (15kg)
podciąganie z gumami i powolne opuszczanie 5x3 (więcej na raz nie zrobie póki co ale pracuje nad tym :D)
wiosłowanie hantlem 3x10-15 1 hantla 6kg
wyciąg z liną na triceps stojąc 3x10-15 7kg

czwartek i niedziela
przysiad 5x3 (46kg) lub 3x10 (36kg)
martwy 5x3 (41kg) lub 3x10 (31kg)
hip thrust 3x10-15 20kg
przyciąganie drążka do brzucha 3x10-15 20kg
biceps siedząc 3x10-15 1 hantla 6kg

ZDJĘCIA







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
Cześć. Młoda jesteś, sylwetka fajna - pewnie same cwiczenia wystarczą. 3/tydzień dobry trening i zobaczysz różnicę po kilku miesiącach.
Tak tylko zerknęłam na trening i obciażenia - i ten hip thrust to żart - patrząc na przysiad i ciąg i na to jak fajnie, silnie wyglądasz. Tam 40-60kg to jak nic, na rozgrzewkę pójdzie:)
Daj jakieś filmiki z tych podstawowych bojów to zobaczymy jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 27 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1779
Hej Paatik, dzięki za szybką odpowiedź! To było moje pierwsze podejście do hip thrustu i faktycznie spokojnie dam rade więcej ale nie miałam pojęcia ile to jest "dużo" (i że takie siniaki po tym wychodzą na biodrach >_< spróbuje zawinąć gryf w jakiś sweter). Ponagrywam na następnym i jak nie będę sie bardzo wstydzić to wstawie ;) Czyli myślisz że mogę jeść na utrzymanie wagi i będzie poprawa sylwetki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
Myślę, ze jak najbardzie mozesz to 2500 jeść. Nie wiem jak intensywne są te treningi pływackie - ale jak sekcja, to chyba nie jest to taplanie się w wodzie i sporo tam też spalisz.
Pewnie trzeba popatrzeć co się bedzie działo. Na pewno wyglądasz na silną dziewczynę i tam spokojnie martwy w okolicach 50-60 to w ramach nauki łykniesz. Zwróc uwagę jak wysokie masz talerze.
W HT używaj takiej specjalnej pianki dookoła sztangi, albo zwijaj matę.





Zmieniony przez - Paatik w dniu 2022-03-02 10:13:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
To pływanie to chyba w czasie przeszłym :)
Sylwetka jak najbardziej ma dobrą bazę wyjściową do rekompozycji i na pewno trening siłowy zrobi robotę. Trzeba się nastawić na działanie długofalowe, naukę techniki i progres siłowy. Żeby w głowie mieć, że możesz dużo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 27 Wiek 1 rok Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1779
paula.cw
To pływanie to chyba w czasie przeszłym :)



W sensie że nie widać czy że nie powinnam pływać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108290
Jestes poczatkujaca, jak podejdziesz do tego umiejetnie to zrobisz fajna rekompozycje. Jesli lubisz plywanie i masz te sekcje plywacka 2x w tyg to fajnie, utrzymaj to sobie jako fajne kardio. Dodaj do tego trening silowy 3-4 x w tyg (bo teraz masz 4x?) i jak bedziesz konsekwentna z treningiem i dieta to zobaczysz fajne zmiany za kilka miesiecy - pol roku - rok, zalezy jak bedzie szlo.

Tu taka moja szczera rada - jak masz fundusze a nie masz zadnego znajomego kto ci ladnie technike pokaze i bedzie z toba cwiczyl pierwsze tygodnie albo miesiace, to zainwestuj w trenera lokalnie, naprawde to robi roznice. I potrzebujesz tez dobry plan treningowy zebys wyciagnela z niego ile sie da, rozlozony na 3 lub 4 dni w tyg. Lepiej miec dobry plan na 3 dni i robic go systematycznie niz plan na 4 dni robiony nieregularnie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607822
Zgadzam się z Madzią
Sylwetka fajna, jak będzie dobry plan treningowy i odpowiednia technika ćwiczeń to można naprawdę dużo tu zrobić i fajna rekompozycja wyjdzie. Tylko trochę czasu potrzeba.
Do tego oczywiście odpowiednia dieta. Moim zdaniem warzyw nie musisz liczyć, szczególnie takich jak szpinak czy pomidor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3363 Napisanych postów 4362 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108290
Tak jeszcze dodam, ze w twojej sytucji tez mysle ze sprawdzilaby sie najpierw lekka redukcja, ale mysle szczerze ze nie bylabys zadowolona z efektu skoro piszesz ze jak wazylas 6kg mniej to tez ta sylwetka byla taka zbyt otluszczona, co ci sie nie podobalo. Jakbys teraz robila redukcje to osiagnelabys wlasnie taki efekt jak wtedy, waga bylaby nizsza, bylabys szczuplejsza, ale kompozycja sylwetki bylaby slaba, bo masz po prostu za malo masy miesniowej, a bez niej lepiej to nie bedzie wygladac nawet jak spadna kg.

Wiec zebys nie tracila czasu na redukcje (ktora nie bylaby bledem, ale jednak wg mnie nieoptymalna) rob ten rekomp teraz jak piszemy, masy troche zbudujesz a i tluszcz ci jednoczesnie zleci i bedzie git :)


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 02.03.2022 19:03:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Dziewczyny dobrze radzą - skupić się na treningu, trenować systematycznie według planu, robić notatki i starać się progresować z tygodnia na tydzień. Tu naprawdę mogą być bardzo fajne efekty - sylwetka z potencjałem
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyliczanie współczynnika aktywności

Następny temat

Budowa masy mięśniowej, a brzuch

WHEY premium