SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MANCHESTER UNITED

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 232267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28473
Ja pamiętam, że przeszedł dalej ale każda porażka boli. Ot, wierny kibic nie

HALA MADRID !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Evra dziękuje Bogu za koszulkę United

Podczas pierwszego dnia, jako piłkarz Manchesteru United, Patrice Evra spytał Gary’ego Nevilla o drogę do najbliższego kościoła. Kapitan głowił się, próbując sobie przypomnieć jakiś blisko bazy treningowej w Carrington, gdy nowy nabytek uśmiechnął się i powiedział, że po prostu szukał miejsca, gdzie mógłby ‘podziękować Bogu za to, że pozwolił mi dołączyć do największego klubu świata’.

Evra dziękował Bogu każdego dnia, od kiedy dołączył do Manchesteru w styczniu 2006, lecz nie to czyni go wyjątkowym spośród piłkarzy. 26-letni reprezentant Francji nie ma wątpliwości, że został pobłogosławiony. Fakt, że jako jeden z 26-osobowego rodzeństwa w Senegalu, przeprowadził się z Dakaru na przedmieścia Paryża, skąd przez Sycylię i Monaco ostatecznie trafił na Old Trafford, wydaje się niesamowitą walką z wszelkimi przeciwnościami.

- Każdy dzień mojego życia jest jak marzenie – powiedział obrońca w ostatnim tygodniu. - Manchester United nie jest tylko wielkim klubem. To jedna, wielka rodzina. Jestem taki szczęśliwy podróżując po świecie z tą drużyną. Ostatnio byliśmy w Afryce południowej. Teraz jesteśmy w Azji, każdy dzień jest jak marzenie.

Tego dnia był otoczony przez dzieci z sierocińca w Seulu. Wszyscy piłkarze United podejmują się działalności charytatywnej podczas tournee w Azji, tak samo jak czynią to w domu. Jednak mało kto robi to z takim zapałem jak Evra. Poprosił, aby Park Ji Sung nauczył go paru zdań w koreańskim, po czym walczył w zapasach z pięcioma roześmianymi dzieciakami, gdy Michael Carrick i Darron Gibson uprzejmie rozdawali autografy.

- Dzieci są najważniejszą rzeczą w życiu – powiedział. - Nalepsze, co możesz zrobić, to dawać radość dzieciom. Byłem jednym z 26 braci i sióstr, gdy dorastałem. Niestety dwoje z nich umarło, więc zostało nas 24. Gdy grasz dla Manchesteru United masz możliwość spotykać dzieci z innych krajów. Ostatnio była to Afryka południowa, tym razem Azja. To kolejny powód, dla którego jestem tak szczęśliwy grając dla United.

- Nie wszystko było takie proste, gdy dorastałem. Nie jest łatwym zadaniem dla matki zapewnić edukacje 24. dzieciom. Myślę o tym zawsze w trudnych chwilach. Gdy jest mi ciężko i nie cieszę się życiem myślę: „Pat, pamiętaj jak to było, gdy dorastałeś”. Dzięki temu jest mi o wiele lżej.

Były takie trudne momenty podczas pierwszych dni w United. Nie mogąc sobie wyobrazić, jak można odnieść porażkę w takim klubie, zanotował katastrofalny debiut przeciwko Manchesterowi City. Został zmieniony już po 45 minutach, gdy jego nowa drużyna przegrywała 2-0. Na szczęście teraz już jest dobrze, dzięki wywalczeniu miejsca w najlepszej XI ligi oraz zdobyciu medalu za wygranie Premier League.

- Pierwsze sześć miesięcy były bardzo trudnym dla mnie okresem, ponieważ musiałem się przystosować – powiedział. – To było dla mnie wielkie wyzwanie, lecz wszyscy mnie wspierali – menadżer, koledzy z drużyny, wszyscy dookoła. To dlatego czuje się pewnie pracując w tym klubie.

Po tym trudnym starcie wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce United, zastępując Gabriela Heinze na pozycji lewego obrońcy, mimo że to Argentyńczyk zagrał w finale FA Cup przeciwko Chelsea, z powodu braku formy Evry po kontuzji. Niektórzy piłkarze spędziliby całe lato narzekając na pechowy los, lecz to nie w stylu Patrice’a. Zamiast tego wciąż liczy błogosławieństwa, dziękując szczęściu i bez wątpienia mówiąc każdemu z 23 osobowego rodzeństwa, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.


Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Rossi i Pique zostają !

Sir Alex Ferguson jest zdecydowany, by zatrzymać w klubie młode gwiazdy, Giuseppe Rossiego i Gerarda Pique, pomimo zainteresowania piłkarzami ze strony włoskich i hiszpańskich klubów.

Rossi i Pique przebywali na wypożyczeniach w Parmie i Realu Saragossie. Włoski i hiszpański klub wykazuje chęć ściągnięcia zawodników na stałe. Jednak Sir Alex odrzucił ich oferty:

- Chłopcy będący na wypożyczeniu udowodnili swoją przydatność. Giuseppe strzelił 9 goli w 16 meczach dla Parmy i wszystko przemawia za tym, że utrzyma swoją formę - powiedział Szkot.

- Gerard zagrał w 24 meczach dla Saragossy, w których spisał się całkiem nieźle. Mamy wszystkie nagrania zawodników i widzieliśmy, co robili na treningach.

W nowym sezonie skład United wzmocnią powracający z wypożyczenia Jonny Evans, Danny Simpson, Phil Bardsley i Chris Eagles, którzy dostaną więcej szans na grę w pierwszej drużynie.

- Duży problemy pojawiły się zeszłym sezonie, gdy mieliśmy liczne kontuzje. Przed meczem z Ac Milan nie mieliśmy świeżości w drużynie żeby powalczyć o finał. Mam nadzieję, że w tym sezonie gdy sytuacja się powtórzy poradzimy sobie lepiej - zakończył Ferguson


Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34593 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434066
Zobaczymy jaki ten sezon będzie dla ManU, faworyt do zwycięstwa w lidzę w Champions League też pewnie będą się liczyć, mam nadzieję żę zdobętą mistrzostwo i utrą nosa Chelsea

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22325
Nosa utarli juz sezon temu
w tym sezonie w Premiership licze na Liverpool

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !

Czarni Jasło !
http://pl.youtube.com/watch?v=gbgQzJ1jFvw

pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 204 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1096
zgadzam sie, chociaz mimo wszystko manchester to główny faworyt

Nie staram sie być lepszy od kogoś. Codziennie staram sie być lepszy, niż byłem wczoraj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Liverpool to może sobie powalczyć o 2 miejsce z Chelsea

Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
zgadzam sie z tobą
jak zawsze

Liverpool mocno się wzmocnił
i mysle, ze będzie walczył z Chelsea o wicemistrza
tytuł zarezerwowany <faja>

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
tez sadze, ze mistrzostwo jest zarezerwowane dla Arsenalu

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
taa

Arsenla obecnie, bez Ljungberga, Henry'ego nie ma szans
ta drużyna się odmładza, to widać
będą odnosić sukcesy, ale nie w przyszłym sezonie
4 miejsce..

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Będą klubowe mistrzostwa świata

Następny temat

Talenty

WHEY premium