SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MANCHESTER UNITED

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 232323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Takie życie ale gdy gra jest za*******
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
nie powiedziałbym
ale szanuję Twoje zdanie

Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1133 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
a ja twoje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Wywiad z Hirkiem Wroną !

Pana Hirka Wrony nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest świetnie znaną postacią wśród dziennikarzy, a dodatkowo zagorzałym fanem Manchesteru United. Po ostatnim ligowym sukcesie Czerwonych Diabłów poprosiliśmy Pana Hirka o kilka słów komentarza. Dzisiaj publikujemy wywiad z jednym z najbardziej znanych fanów United. Zapraszamy do lektury!

Co spowodowało, że pokochał Pan Manchester United, a nie np. FC Liverpool, choć to właśnie drużyna z Anfield była na topie w czasach Pana młodości?
„Wszystko wydarzyło się około roku 1970. Przeczytałem o tragedii MU na lotnisku w Monachium. I pomyślałem ze skoro 10 lat później zdobyli Puchar Europy to musi być drużyna z niezwykłym charakterem. I tak to się zaczęło.”

Którego z piłkarzy Manchesteru United ceni Pan najbardziej? Kto zasługuje na miano legendy United?„Tych piłkarzy jest wielu. Począwszy od Harrtiego Starfforda, poprzez Duncana Edwardsa, Billiego Foulkesa, Bobby’ego Charltona, George’a Besta, Denisa Lawa, Bryana Robsona po Erica Cantonę, Petera Schmeichela, Roya Keane’a, Davida Beckhama, Paula Scholesa i Ryana Giggsa. Obecną legendę tworzą Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo i Rio Ferdinand. “

Co Pan sądzi na temat niektórych decyzji Sir Alexa Fergusona? Sprzedał Ruuda van Nisterlooya za małe pieniądze i jak się okazało w Realu Madryt znów zaczął strzelać bardzo dużo bramek.
„Sir Alex wiedział co robi. Atmosfera nie była wówczas najlepsza. Musiał chyba wybrać pomiędzy Ruudem a Cristiano. Postawił na tego drugiego i wygrał.”

Będąc na miejscu Sir Alexa Fergusona, w jakim kierunku poprowadziłby Pan politykę transferową?„Wydaje się ze ta polityka jest dobra i generalnie zgadzam się z nią, aczkolwiek ostatnimi laty coraz mniej wychowanków w drużynie. A to oni stanowili zawsze o sile i kultowości drużyny.”

Gdyby miał Pan możliwość wyboru pomiędzy byciem piłkarzem w Anglii gdzie nic nie jest pewne, a gwarantowaną posadą w telewizji, co by Pan wybrał?
„Oczywiście ze być piłkarzem w Anglii. To najwspanialsza liga na świecie. Tej atmosfery nie Da się z niczym porównać.”

Myślał Pan może nad wstąpieniem do redakcji sportowej TVP? A może nawet miał Pan kiedyś taką propozycję?
„Kiedyś miałem okres kiedy nie najlepiej układało mi się w redakcji Teleexpressu. Otrzymałem wtedy propozycje od ówczesnego szefa sportu w Canal + - Janusza Basalaja – propozycje przejścia do jego redakcji. Ale przyznam szczerze ze balem się mocno. Ale Januszowi jestem za to wdzięczny i pamiętam mu to dziś.”

Jaki kawałek muzyczny kojarzy się Panu z Manchesterem United oczywiście poza klubowym hymnem i stadionowymi przyśpiewkami?
„Utwory Rudego czyli Micka Hucknela – lidera Simply Red. On jest stamtąd i koleguje się z wieloma piłkarzami MU.”

Zapewne zwiedził Pan wiele stadionów, czy Pana obiektywnym zdaniem Old Trafford jest naprawdę najwspanialszą areną do zmagań piłkarzy? Czy był Pan kiedykolwiek (a jeśli tak to ile razy) w Teatrze Marzeń?
„Byłem wielokrotnie. Kocham Old Trafford. Ale są tez inne wspaniale stadiony: w Barcelonie, Roterdamie, Dortmundzie czy w Mediolanie.”

Czy bardziej Pan ceni walecznego niekiedy brutalnego Rooneya, czy świetnego technicznie, bardzo efektownego i efektywnego Ronaldo?
„Obydwóch lubię. Każdy ma inny charakter i inna role w zespole choć obecnie obydwaj są liderami drużyny.”

Jaka jest Pana zdaniem najpiękniejsza i najważniejsza bramka dla United, którą Pan pamięta?
„1999 rok, rajd Giggsa przez pół boiska w meczu pucharowym z Arsenalem i strzał w krotki róg bramki Seamana. Majstersztyk. MU wygrał wówczas a trzeba przypomnieć ze grał już w 10 po usunięciu z boiska Roya Keana.”

Czy objęcie klubu przez Glazerów Pana zdaniem zmieniło klub? Czy dostrzega Pan jakieś wyraźne zmiany?
„Właściwie nie.”

Pierwszy Polak w Manchesterze United, nasz rodzynek – Tomasz Kuszczak, pokazał w meczu z Arsenalem, że stać go na wiele. Czy Pana zdaniem jest w stanie w chwili obecnej poważnie zagrozić Edwinowi van der Sarowi?
„Tomek jest moim zdaniem największym bramkarskim talentem z Polski od czasów kiedy interesuje się piłką nożną. Przy tym jest skromny, pracowity ale ma charakter. Jestem przekonany ze przez wiele lat będzie bronił bramki United i nam dawał mnóstwo powodów do radości. Bardzo go lubię i jako piłkarza i jako człowieka.”

Gdyby był Pan skautem ManU, którego polskiego zawodnika poleciłby Pan Fergusonowi?
„Nie ma obecnie takiego piłkarza poza bramkarzami. Kilka lat temu poleciłbym bez wahania Świra, ale obecnie Piotr Świerczewski już raczej kończy karierę.”

Stal Mielec – klub Pana młodości, Wie Pan, w której lidze teraz gra? Czy któryś z byłych gwiazd Stali (Lato, Szarmach, Kasperczak) poradziłby sobie w ManU?
„Gra w IV lidze. Obecnie 10 miejsce, czyli środek tabeli. Stali będę kibicował zawsze. To mój drugi klub i tak pozostanie. A co do dawnych gwiazd Stali to wszyscy byliby gwiazdami United. Dodałbym jeszcze trójkę „Stalowcow”: Zygmunta Kukle, genialnego stopera Mariana Kosińskiego i bocznego obrońcę Krzysztofa Rzęsnego.”

Są chwile, które się pamięta do końca życia. Co zrobił Pan 26 maja 1999 roku około godziny 22:30?„Siedziałem w domu przed telewizorem i płakałem ze szczęścia a żona mówiła do mnie: idź już na to piwo z kolegami. Czekaja na Ciebie i cieszcie się do rana.”

Czy mógłby Pan w kilku zdaniach opisać odczucia wobec obecnego sezonu oraz sukcesów, które Manchester United wywalczył sobie w tym sezonie?
„Cieszę się z mistrzostwa, ale na inne trofea zabrakło sil. Zbyt wielu zawodników było kontuzjowanych. Stąd obecne zakupy Sir Alexa. Wydaje mi się, że w następnym sezonie może być lepiej.”

Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 581
Kupili andersona to było dobre posuniecie ale zamiast kogo on zagra w srodku pomocy?? na stronie MU czytałem jego wypowiedz ze moze grac nawet na lewej obronie ambitny chłopak.
szkoda ze nie udało sie torresa sciagnac na old traford:(

>>>Aby być wielkim, kiedyś trzeba być małym<<<

>>>Quaresma<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
a po co na OT przekolorowana hiszpańska gwiazdka?

Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22325
Hirek Wrona, fan MU
nie wiem co on w nich widzi
ale fajny wywiad

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !

Czarni Jasło !
http://pl.youtube.com/watch?v=gbgQzJ1jFvw

pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
nie wiem co on w nich widzi
to czego nie dostrzega w Barcelonie

Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22325
Czyli czego ?

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !

Czarni Jasło !
http://pl.youtube.com/watch?v=gbgQzJ1jFvw

pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
finezja
kapitalne akcje
fantastyczni zawodnicy
i najlepsi kibice


Pzdr

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Będą klubowe mistrzostwa świata

Następny temat

Talenty

WHEY premium