SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KONKURS-Wypełnij zadanie i zgarnij suplementy !

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam problem z dodaniem pracy, gdyż wyświetla mi "Błąd serwera aplikacji" Nie wiem o co chodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356226
Sprawdź, czy masz wszystkie tagi w poscie pozamykane - to potrafi wyrzucić taki błąd.

Btw - do kiedy można wrzucać odpowiedzi?


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2015-11-01 22:54:18
1

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na samym początku chciałam napisać, że jestem mamą dwójki dzieci i podczas obu ciąż moja waga zwiększyła się o 45 kg i 38 kg. Tak długi i szybki przyrost wagi spowodował zbyt duże obciążenie mojego kręgosłupa i w wyniku tego mam skoliozę i jeden skręcony kręg. Nie mogę sobie więc pozwolić na trening z dużymi ciężarami i o dużej intensywności. Ale na wszystko znajdzie się sposób. Moimi ulubionymi ćwiczeniami jest zestaw z piłkami gimnastycznymi. Trening z piłką gimnastyczną to ćwiczenia ogólnorozwojowe wzmacniające mięśnie całego organizmu z wykorzystaniem różnych pozycji do ćwiczeń. Dużym plusem ćwiczeń z piłką jest to, że można je wykonywać w każdych warunkach – na sali treningowej, na świeżym powietrzu, jak i w domu.




Ćwiczenia z piłkami nie obciążają stawów, a zatem ryzyko odniesienia kontuzji jest minimalne. Zajęcia z piłką wykorzystują fakt, że ciało człowieka walczy o zachowanie równowagi i nieświadomie, niezależnie od naszej woli napina wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe. Świetnie nadaje się do zastąpienia taboretów i puf w domu w czasie długotrwałych prac siedzących.
Wzmocnienie mięśni
Wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach i balansowanie na piłce uaktywnia wiele grup mięśniowych, w tym szczególnie mięśnie szkieletowe kręgosłupa odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy.
Ćwiczenia z piłką polecane są także w celu wzmocnienia mięśni stabilizujących pas biodrowy i miednicę, obręcz barkową, zaleca się je także osobom mającym problemy z kręgosłupem. Z wykorzystaniem piłek można prowadzić specjalne treningi relaksująco-rozciągające.
Nie tylko dla sportowców
Ćwiczenia z dużą piłką są coraz bardziej popularne wśród sportowców wielu dyscyplin jako dodatkowe ćwiczenia ogólnorozwojowe lub wybranych partii mięśni potrzebnych w danej dyscyplinie sportu. Ponadto stanowią skuteczną i bezpieczną formę aktywności fizycznej dla:
- osób starszych
- dla kobiet w ciąży i po porodzie
- programach rehabilitacji ruchowej (osteoporozy, schorzenia kręgosłupa)
- ćwiczenia korekcyjne wad postawy u dzieci
- ćwiczenia rehabilitacyjne przy schorzeniach neurologicznych (równowaga)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ghorta dzięki podziałało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ghorta
Sprawdź, czy masz wszystkie tagi w poscie pozamykane - to potrafi wyrzucić taki błąd.

Btw - do kiedy można wrzucać odpowiedzi?



Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2015-11-01 22:54:18


Umówmy się do piątku włącznie, a później damy kolejne zadanie.
Do 15-go każdego miesiąca będziemy wyłaniać zwycięzców.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Mam nadzieję, że nie przygniecie Was to zadanie czekamy na więcej i dziękujemy za te już wrzucone.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532
Już pracuję nad zadaniem, było by wczoraj ale zapominałem kartki z datą
Jutro zrobię fotkę to wrzucę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 308
Dzień Dobry Wszystkim ;)
Moim ulubionym ćwiczeniem jest wyciskanie sztangi zza głowy stojąc. Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń na rozwój masy mięśniowej.
Dzięki temu ćwiczeniu rozwijam mięśnie obręczy kończyn górnych tj. część boczną i tylną mięśnia naramiennego, mięśnie trójgłowe ramion oraz górne aktony mięśnia czworobocznego.
Wykonanie ćwiczenia przy odpowiedniej technice i odpowiednio dobranemu ciężarowi nie powoduje kontuzji. Nie jest ono skomplikowane.
Przy mojej drobnej masie stawiam na większą ilość powtórzeń i mniejszy ciężar, oczywiście przy im intensywniejszym treningu i wzroście możliwości ciężar zwiększam. Jednak nie jest on najważniejszy – zawsze dobieram go tak, abym mogła podczas całej serii kontrolować ruch w jego pełnym zakresie
Pozycja wyjściowa : Stoimy w lekkim rozkroku. Trzymamy szeroko, nachwytem sztangę opartą na barkach za głową.
Ruch: Nie dotykając głowy, wyciskamy sztangę nad głowę, a następnie opuszczamy do pozycji wyjściowej bez dotykania karku.

Lubię to ćwiczenie nie tylko ze względów rozwojowych mięśni. Ciężko mi opisać dlaczego akurat to ćwiczenie, a raczej jakie uczucie towarzyszy mi przy jego wykonywaniu... stojąc ze sztangą i patrząc w lustro - czuję się pewna siebie, pewna swoich celów i pełna motywacji. Jestem naprawdę drobną kobietką i nie obrastając w piórka, wyciskanie sztangi od najmłodszych lat, gdy obserwowałam swoich starszych braci podczas treningów, robiło na mnie ogromne wrażenie, mam więc też pewien sentyment do niego, a dziś z dumą mogę się pochwalić, że i ja umiem i mogę. Trzeba tylko chcieć ;)









2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5264 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39848
Witam moje ulubione ćwiczenie to przysiady, dlaczego??
duże ciężary, ciężkie serie, gwiazdki przed oczami i ta radość z nowych rekordów... poprostu uczucie nie do opisania

akurat to ćwiczenie stało się moim ulubionym od momentu moich startów w zawodach trójbojowych gdzie wyciskałem więcej niż siadałem(czyli siady były moją słabą strona) od tamtego momentu wiedziałem, że muszę nad przysiadami ciężko popracować.













Zmieniony przez - Gawlak w dniu 2015-11-05 21:20:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
https://docs.google.com/presentation/d/1brGrYpbg23eKpc5nY9oRWnbdFLpPeOjcasItHJR3LZI/edit?usp=sharing

Zapomniałem o kartce... myślę, że to nie będzie problem... tutaj dla przypomnienia ja:) https://www.sfd.pl/*KONKURS*Wypełnij_zadanie_i_zgarnij_suplementy_!-t1080950-s15.html
żeby nie było, że to nie ja ;)
Ćwiczenie znane i nie znane THRUSTER !!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie buty wybrac

Następny temat

Jakie suple przy crossficie 3 razy w tyg??????????

WHEY premium