SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik pitbull61 - PALEO PAUO :-P

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
http://liczniki.org/gif2/an-ETAP I - ADAPTACJA - PODSUMOWANIE-ff9966ffffffxxxxxx35003-1-1-1002-red001.gif" data-lightbox="zdjecia" data-title="http://liczniki.org/gif2/an-ETAP I - ADAPTACJA - PODSUMOWANIE-ff9966ffffffxxxxxx35003-1-1-1002-red001.gif">http://liczniki.org/gif2/an-ETAP I - ADAPTACJA - PODSUMOWANIE-ff9966ffffffxxxxxx35003-1-1-1002-red001.gif" alt="" />

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie pierwszego etapu, jaki sobie założyłem, a więc adaptacji do diety PALEO.
Jego celem było zapoznanie się z dietą, zmiana nawyków żywieniowych, nabranie wprawy w komponowaniu posiłków i w ogóle mentalne przerzucenie się na inny styl żywienia.

Najtrudniej było wyeliminować nabiał z diety. Do tej pory ciągnie mnie do żółtego sera albo mozzarelli Do tego pierwszego z łakomstwa, do tego drugiego ze względu na łatwość przygotowania - pomidor + mozzarella + oliwa i mamy gotowy posiłek LC. W przypadku PALEO już tak łatwo nie jest..

Większych problemów za to nie miałem z wyeliminowaniem zbóż - chlebek, makarony, ryże, kasze - nie mam w ogóle ciągu do tego.

Kolejna rzecz, którą wyeliminowałem, to żarcie w prochu, czyli białka/gainery. Nie potrzebuje ich zupełnie. Jedynie suple typu BCAA i glutamina oraz witaminy i minerały, co może trochę gryzie się z ideą PALEO, ale jest to jedyna rzecz, więc myślę, że śmiało moge powiedzieć, że jestem PALEO

Kolejnym problemem i zarazem wyzwaniem, jesli chodzi o adaptację do diety, jak wspomniałem był dobór produktów i komponowanie posiłków..
Problem można podzielić na dwa obszary:

- wydatki

- czas przygotowywania posiłków


Wydatki - pewnie nikogo nie zaskoczę, pisząc, iz dieta PALEO wychodzi zdecydowanie drożej od standardowej, zbilanmsowanej diety..
Gro wydatków, to oczywiście dobrej jakości mięso i ryby/owoce morza, które do najtańszych nie należą. Z kolei produkty, które wyeliminowałem są tanie jak barszcz.. Dokonałem jednak paru "odkryć", jak serca drobiowe, dzięki którym na pewno uda mi się obniżyć koszty tej diety, bez uszczerbku na jakości i w ogóle jej założeniach.

Czas przygotowania posiłków - niestety przygotowywanie posiłków zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Głównie ze względu na fakt, iż białko mogę dostarczać jedynie z produktów takich jak mięso, ryby, owoce morza, jaja. A to wszystko trzeba gotować lub piec. Jest tego też zdecydowanie więcej niż w standardowej diecie, gdzie część z dziennej puli białka można było dostarczać z nabiału chociażby.

W każdym bądź razie udało mi się to wszystko jakoś pogodzić i dostosować do codziennego harmonogramu. Udało mi sie też dojść intuicyjnie do mojego dziennego zapotrzebowania, które wacha się tak w granicach 2800kcal. Od kilku tyg oscyluję w granicach 3000kcal, co pozwoli mi płynnie przejść do etapu drugiego, czyli masy na PALEO, ale o tym za chwilę.

Kolejna rzecz, do której musiałem się zaadoptować, to trening 2 razy dziennie. Szczerze mówiąc, to jeszcze w pełni sie do tego nie przyzwyczaiłem, jest ciężko, ale przynajmnie udało mi się to usestymatyzować i pogodzić z dietą i codziennymi obowiązkami.

Wagi i wymiarów nie podaję, bo wydaje mi się, że za wiele sie w tym aspekcie nie zmieniło. Może trochę mniej otłuszczony jestem, ale nie wiele.

Reasumując, ETAP ADAPTACJI mam za sobą, czas przejść więc do kolejnego etapu - BUDOWANIA MASY NA PALEO, z którą startuję w połowie września.
Etam zamierzam zakończyć w 04-2013 i przejść do ETAPU 3, czyli redukcji, a w zasadzie recompu.

Krótko jeszcze na temat etapu, który zaraz zaczynam:

Główne założenia, to białko w granicach 2,8g - 3g/kg, nie więcej, węgle w granicach 100g dziennie, reszta to FAT. Kalorie ~3200, będę stopniowo zwiększał, jeśli zauważę, że zachodzi taka potrzeba.

Narazie to chyba tyle, w razie pytań walcie śmiało.

PALEO !!! SIŁA !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Micha ciekawa, a kojarzy mi się z tym filmem o rozbitku Cast Away :D Podziwiam za ogarnięcie czasu na dwie wizyty na siłowni dziennie, dietę, pracę i rodzinę. W prawdzie to też chcę być takim tatą, bo jaki synowi będę dawał przykład :P

Dałeś mi do myślenia z tymi sercami drobiowymi, bo z tego co wiem są za śmieszne pieniądze a wartości jak najbardziej mają ok, ale to będę musiał być strasznie głodny jak będę je jadł :P

Będę wpadał, bo zawsze foty na najwyższym poziomie oraz zapraszam do mnie. Zdrówko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Szamaj serca śmiało - u mnei 7pln/kg. I uwierz mi, że jak spróbujesz, to Ci zasmakują

Wpadaj jak najczęściej !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191508
Azz spróbuj serc wołowych też dobre.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dzięki, zakupię w weekend. Pewnie większe są zdecydowanie..

Jadłem jeszcze indycze, są dużo chudsze od kurzych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 274 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113725
a w innych serduchach tez siedzi PS? bo serca lubie z tym ze z kurzymi strasznie duzo babrania sie bo tych zyl to nie trawie x)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super źródłem PS jest mózg wołowy Makrela i śledzik też dają radę.
Ze swojej strony jako tanie i smaczne źródło białka polecam żołądki

Fajne podsumowanie

Ale, ale Przyszłam nakrzyczeć DUDEK potrzebuje na wczoraj listę suplementów, które wybrałeś jako swoją nagrodę w konkursie wraz z adresem do wysyłki. Szybko, szybko, bo wszyscy konkursowicze czekają tylko na Ciebie


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-09-10 19:49:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Dobry Dziennik obserwuje z cichacza i nurtuje mnie jednak rzecz. Wykluczyłeś nabiał calkowicie - nie przejmujesz sie ewentualnymi brakami chociażby wapnia w diecie?

Tzn, czy sprawdzasz czasem swój jadłospis pod kątem witamin i mikroskładników?
Tak z ciekawości
Bo sam nie jestem wielki fanem nabiału, ale chociażby z racji właśnie niechęci do ewentualnych braków jadam go. Nie wspominając, że jest szybki i łatwy w przygotowaniu

Pozdro i powodzenia w dalszych dążeniach do celu!

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Martucca
Super źródłem PS jest mózg wołowy Makrela i śledzik też dają radę.
Ze swojej strony jako tanie i smaczne źródło białka polecam żołądki

Fajne podsumowanie

Ale, ale Przyszłam nakrzyczeć DUDEK potrzebuje na wczoraj listę suplementów, które wybrałeś jako swoją nagrodę w konkursie wraz z adresem do wysyłki. Szybko, szybko, bo wszyscy konkursowicze czekają tylko na Ciebie




Halo, halo, już daaawno podałem

A te żołądki to walą podrobami bałdzo ?

Skerx
Dobry Dziennik obserwuje z cichacza i nurtuje mnie jednak rzecz. Wykluczyłeś nabiał calkowicie - nie przejmujesz sie ewentualnymi brakami chociażby wapnia w diecie?

Tzn, czy sprawdzasz czasem swój jadłospis pod kątem witamin i mikroskładników?
Tak z ciekawości
Bo sam nie jestem wielki fanem nabiału, ale chociażby z racji właśnie niechęci do ewentualnych braków jadam go. Nie wspominając, że jest szybki i łatwy w przygotowaniu

Pozdro i powodzenia w dalszych dążeniach do celu!


Dzięki.

Co do witamin i minerałów, to dostarczam ogromne ilości z warzyw i owoców

Co do samego wapnia, to chociażby z samego kakao juz sporo go dostarczam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No pacz, nasłali mnie na Ciebie bezpodstawnie

Eee, żołądki super są (przynajmniej dla mnie), wolę od serc.
Aaaa... Z moich odkryć to polecić mogę też świńską żuchwę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak szybo wzmocnić kondycję?!

Następny temat

Dziennik + pytania nowego crossfit maniaka

WHEY premium