SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [110kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89200

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

32

Płeć

Mężczyzna

Cel

redukcja wagi, forma na lato

Waga

110

Wzrost

188 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

22-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca trzy zmianowa (4h na nogach i 4h na siedząco), pakowanie worków (~1kg) do kartonów, kartonów na palety.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x tydz siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

lekkie nadciśnienie, niedoczynność tarczycy (aktualne wyniki: TSH: 3,740 norma 0,27-4,20; Ft3: 6,13 norma 3,10-6,80; Ft4: 17,73 norma 12,00-22,00)

Stosowana lub planowana suplementacja

omega3, berberyna, D3+K2, magnez
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18156
Witam serdecznie,

odświeżam temat ponieważ chciałem się pochwalić tym co udało mi się osiągnąć.
Razem z TomQ działaliśmy kilka miesięcy i chyba całkiem nieźle to wyszło . Niestety byłem zmuszony do założenia nowego dziennika w dziale Junior, stąd ten porzuciłem.

Podsumowanie na ostatniej stronie. Kto jest ciekawy to wpadać. Każde miłe słowo doda mi motywacji na kolejne działania

https://www.sfd.pl/[Dziennik_treningowy]_Palimy_fat_przy_niedoczynność_tarczycy.-t1209778-s12.html

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33160 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
SUPER robota . :) TomQ jak sie za coś bierze to nie ma lipy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Nic, tylko się cieszyć. Zmiana sywketki diametralna i bez wątpienia jedna z lepszych jakie można zaobserwować w dziennikach w ostatnim czasie. Ważne teraz będzie to, żeby nie odpuszczać i ciągle szlifować sylwetkę pracując na treningu i pod kątem żywieniowym.

Poziom tkanki tłuszczowej jest na tyle niski, żeby spokojnie pozwala na budowę dobrej jakości mięśni. Osobiście właśnie taki cel bym obrał na tę chwilę.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
kawał dobrej roboty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18156
Dzięki wielkie

A co myślicie o takim planie?

Myślę żeby wejść od razu może nie na zero kaloryczne, które wychodzi ok. 3200 kcal, ale podbić z miejsca do 2800 kcal. To już takie w miarę komfortowe kalorie są dla mnie.
Liczyłem według: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
Co do wyliczeń „zera” to mniej więcej się zgadza, bo na 2 tyg urlopie jadłem właśnie w okolicach 3200 kcal + treningi z cardio i waga/wymiary bez zmian.

Makrosy aktualne:
B200 T80 W230 2500 kcal – Wszystko średnio na tydzień, bo mam z podziałem na hc/mc/lc
Zmieniłbym na:
B175 T90 W 310 2800 kcal – Bez podziału, tylko codziennie takie samo czy to w dzień treningowy czy nie. Te 300 kcal podbić z węgli, białko delikatnie w dół.
Przy takiej kaloryczności 2800, co tydzień ucinałbym cardio, nie wiem ile, 10% z całości? A w pierwszym tygodniu na wejściu wywalił z protokołu Lyla McDonalda krótkie i długie interwały, ale cardio z protokołu zostawił.
Aktualne cardio:
-4x50 min po treningu
- 1x protokół (interwały krótkie 15x15sec/40sec, 40min cardio, interwały długie 15x 35/35)
Co myślicie? Dobry plan?

Z supli, dodam mono hcl do stałej suplementacji – 3g dziennie no i ashwagande z Alines (9% witanolidów). Po za tym standardowo omega, d3k2, magnez, chrom

Chcę zaznaczyć, że nie spieszy mi się z masą, bo mnie łatwo zalewa i chcę to wszystko bardzo powoli robić. Może przybywać nawet 1kg na miesiąc, żeby tego fatu dużo nie złapać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Założenia, które przedstawiałeś wyglądają sensownie. Ilość makroskładników jak najbardziej jest taka, jak mówią zalecenia. Jeżeli chodzi o ilość kalorii, to osobiście bym od razu wszedł na zerowy bilans energetyczny. Chyba, że chcesz jeszcze pociągnąć trochę redukcję. W innym przypadku, nie widzę potrzeby dalej przebywania na ujmenym bilansie kalorycznym.

Cardio oczywiście można zmniejszyć. Interwały, czy jakiś inny trening metaboliczny bym zostawił.

Wybór suplementów wygląda bardzo dobrze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wszystko co napisałeś wygląda dobrze, ale pytanie czy to nie Tomq powinien ci wyznaczać drogę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 630 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18156
Wiem, że najlepiej byłoby wejść od razu na zero kaloryczne, ale boję się szybkiego zalania. Dawno temu tak miałem, że przybywając 1kg na wadzę równocześnie przybywało mi 1cm w pasie. Mając 2800 kcal i stopniowo ucinając cardio co tydzień ten deficyt będzie się zmniejszał prawda? Jak tego cardio będzie powiedzmy 4x30 min i waga/pas nie ruszy to wtedy dodałbym kalorii. Jak wspomniałem nie spieszy mi się.

Co do interwałów to mówisz żeby z nich nie rezygnować? Protokół McDonalda jest bardzo ciężki i dlatego chciałem go wywalić na wejściu, ale jeżeli dzięki niemu nie będzie mnie podlewać to może zostawić? Tylko zmniejszyć intensywność z 15x15s/40s na 10x15s/40s + cardio 20 min po nich, a długie interwały z końca protokołu wywalić. Nie wiem… Wrzucam link jak ten protokół wygląda, mogę do innych stron prawda?
http://hantlenatalerzu.pl/trudna-tkanka-tluszczowa/

Co do Tomq, to jak w starym małżeństwie, mamy aktualnie małą przerwę od siebie. Poza tym ta dziadyga nie odpisuję . Tak na serio to musiałem na jakiś czas zrezygnować z niego i ubolewam nad tym.

Już na dwa dzienniki jadę. Chyba trochę za dużo
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 22
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ketoza - odpuszczenie na 2-3 dni po 2 miesiącach

Następny temat

Dodawanie kalorii masa

WHEY premium