SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [110kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89297

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

32

Płeć

Mężczyzna

Cel

redukcja wagi, forma na lato

Waga

110

Wzrost

188 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

22-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca trzy zmianowa (4h na nogach i 4h na siedząco), pakowanie worków (~1kg) do kartonów, kartonów na palety.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x tydz siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

lekkie nadciśnienie, niedoczynność tarczycy (aktualne wyniki: TSH: 3,740 norma 0,27-4,20; Ft3: 6,13 norma 3,10-6,80; Ft4: 17,73 norma 12,00-22,00)

Stosowana lub planowana suplementacja

omega3, berberyna, D3+K2, magnez
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18162
Dzięki za wpisy. Dziś byłem na kolejnej wizycie. Dalej prądy i masaż kręgosłupa. O trenowanie ramion nie pytałem, ale jak ostatnio kazał całkiem odpuścić to tak zrobię. On jest tu szefem.
Roller zakupiony i mam rolować plecy. Jestem już po jednej sesji rolowania. Ciężko, nie powiem.
Pytałem go o suple na odbudowe, takie jak Flexi drink z Nutrenda i mówił, że nic mi to nie da. Więcej wytworze kolagenu i pomogę kręgosłupowi ćwiczeniami, które mi zleci.
Co do treningu na siłowni. Chyba będę potrzebował kogoś kto mi pomoże ułożyć indywidualny plan. Oczywiście nie za friko. Wtedy z tym planem skonsultowałbym z fizjo.
Może
TomQ-MAG

znajdzie chwilę czasu albo któryś z Was? Domer, DJ_DoDo. Nie wiem czy się zajmujecie układaniem planów, albo do Rion'a z działu trening uderzę. Opcji jest kilka .
Btw. Jest już kwiecień, a ja w tym roku trenowałem miesiąc... Jak nie choroby to kręgosłup. W takim tempie formy na lato nie zrobię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Oczywiście, że odpowiednia rehabilitacja będzie podstawą w takiej sytuacji i będzie ona ważniejsza niż suplementacja. Nie zmienia to jednak faktu, że warto pomyśleć o stosowaniu chociażby witaminy D3, omega 3, boswellia serrata, czy siarka organiczna (mam).

Polecam poczytać o tym w artykułach poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/MSM__siarka_organiczna_na_stawy_-a1144.html

https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/Na_ból_i_stany_zapalne_stawów:_ALLNUTRITION__Boswellia_Serrata-a2320.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18162
Dzięki za linki .
D3 z omegą stosowana regularnie. Jak fizjo powiedział, że takie specyfiki o których mówisz nic mi nie dadzą to nie wiem czy to kupować. Swoją drogą dużo mnie to wszystko już kosztowało (i to jeszcze nie koniec), więc wolałbym unikać dodatkowych kosztów. Chyba, że naprawdę msm i boswelia miałaby pomóc to pomyślę. Nie widzę tych produktów w sklepie sfd. Mógłbyś coś polecić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Nie wiem jak szukasz wpisałem w sklepie msm i wyskoczylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Akurat siarka organiczna w dużej dawce, kolagen, czy boswellia serrata mają udowodnione działanie pod kątem regeneracji stawów, jak np. zwiększone wydzielanie mazi stawowej, czy zmniejszenie stanów zapalnych, więc patrząc na ich cenę jak najbardziej warto stosować. Np. coś takiego:

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_MSM-opis38505.html

https://sklep.sfd.pl/Swanson_Boswellia_Serrata_-opis28417.html

Oczywiście, jak już pisaliśmy podstawą będzie odpowiednie odżywianie i rehabilitacja. Jeżeli masz przeznaczyć pieniądze, to tutaj jako najważniejszy wydatek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18162
Dzięki wielkie Domer, jak zwykle konkret.
Może się skuszę. MSM ekonomiczniej wychodzi z MyVity.
https://sklep.sfd.pl/MyVita_MSM-opis34345.html

Boswelia mogłaby być ta? Szkoda, że Allnutrition nie produkuje już Boswelii.
https://sklep.sfd.pl/Pharmovit_Boswellia_serrata-opis39114.html#wartosci
lub coś takiego znalazłem z firmy Essence (screen poniżej). Wychodzi 600mg kwasu bosweliowego w 1 kaps.

Jakie dawki byś zaproponował? Może być tak?
MSM - 3g
Boswelia - żeby było minimum 450mg kwasu bosweliowego. Czyli w przypadku Swanson czy Pharmovit po 2 kaps. Essence 1 kap czy 2?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
w kwestii MSM - badanie z udziałem osób z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego wykazało, że przyjmowanie 3,4 g MSM dziennie przez 12 tygodni zmniejszyło ból i sztywność kolan oraz poprawiło funkcje fizyczne badanych, gdzieś jeszcze czytałem kiedyś badania (nie mogę ich teraz znaleźć, żeby się na nie powołać) to tam był wniosek, że minimalna przynosząca korzyści dawka MSM to 3,6g dziennie, sam przyjmuję dawki rzędu 5-6g dziennie i czuję efekty, z mniejszymi dawkami nie próbowałem, bo zawierzam temu co czytałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18162
O widzisz, ciekawe. Podziękował. To msm wyjaśnione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18162
Hej.
Kolejne dni zmagań z kręgosłupem.
Miałem wizytę u neurologa to niczego się nie dowiedziałem. Serio. Jest to lekarz z przychodni z którą firma gdzie pracuje ma umowę. Poszedłem spytać jak to wygląda neurologicznie. Zaleciła tabletki: urydynox i jeśli będę chciał skierowanie na zabiegi to mam przyjść znów i powiedzieć jakie to wypisze.

Dziś byłem u ortopedy. Prywatnie. Rokowania są dobre, przepisał jakieś mocne przeciwzapalne, na zabiegi jonoforezy z diclac mam iść, na rehabilitacje dalej chodzić i po rehabilitacji i zabiegach ma być lepiej. Jak nie będzie to mam szukać neurochirurga. Ćwiczyć oczywiście nie pozwolił. To tak w skrócie.
Zabiegi ogarnę.

Co do supli. MSM mam wybrane, tylko zamówić. Boswelie nie wiem jaką, Domer poleciłeś ze Swansona, ale to niezbyt ekonomiczne. Zastanawiam się nad tą co wrzuciłem z firmy Essen. Ma dobre opinie na all...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Najlepiej wybrać tę, która ma największe ilości składników aktywnych, czyli standaryzację w ich kierunku. Oczywiście należy również uwzględnić ilość kapsułek i cenę produktu. Tak aby biorąc pod uwagę to wszystko wyszło najkorzystniejszej.

W tym, który wkleiłeś jest według etykiety 600 miligramów kwasu bosweliowego. Skład więc wydaje się lepszy, niż Swanson. Niestety firma jest mi nieznana, a Swanson jest jedną z bardziej znanych prozdrowotnych firm na rynku. Zrób więc jak uważasz. Ciężko mi doradzić w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ketoza - odpuszczenie na 2-3 dni po 2 miesiącach

Następny temat

Dodawanie kalorii masa

WHEY premium