SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT- Headlong pt.2

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 37208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607804
No jak dla mnie to jest przeprost, ale czy duży to nie wiem, nie znam się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Dzięki.

Chyba sobie daruje 2/3 ćwiczeń z tej mądrej książki bo wyglada że mam za duże luzy w kolanach. Przy rotacji zewnętrznej kolan stopy od wewnątrz powinny tworzyć luk, co wydaje się logiczne jednak u mnie takie zjawisko nie zachodzi.


Dzisiaj Ramp Test. Wyszło 237 W czyli tyle i rok temu. Jako że przejechałem w tym czasie 1500 km( czyli mniej niż przebiegłem) nie dziwi mnie to specjalnie.

Mogłem urwać minute, może półtora ale walcząc z potem na telefonie niechcący go zakończyłem



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jakiś konkretny plan z TR zaczynasz czy test dla samego testu?
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Nigdy nie zostanę fanem rampy. Nie ma to jak 20 solidnych minut w trupa
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Szajba - zacząłem plan który zaproponował mi TR po wypełnieniu ankiety. Nie wybrałem ani dyscypliny ani celu. Intensywność niską (0-3 jednostki w tyg.)

Rozpisało mi plan na 53 tyg i wrzuciło w kalendarz. Nie bardzo wiem info chodzi bo to co jest w kalanderzu nie pokrywa się z rozpiską planu w zakaladce „my cuurent plans”.

Nie wiem jak będzie z realizacją tego planu. Myślałem że posiedzę w domu po tej koronie bo w międzyczasie zostałem wysłany na permittering. Niestety praca się o mnie upomniała i prawdopodobnie od lutego wracam na miesiąc. Miałem odłożone na pedały z pomiarem, które chialem kupić w okresie wiosennym , ale w tej sytuacji rozważam zabranie ze sobą trenażera i kupienia za ten szmal jakiejś używanej budżetowej szosy na miejscu. Nawet już coś tam znalazłem na Finnie.


Dampaz- test 20 minutowy jest bardziej wymagający, to na pewno. Robiłem go do tej pory trzykrotnie, i za żadnym razem nie zrobiłem go poprawnie- druga połówka zawsze była słabsza.

Rampę zaproponował mi na dzień dobry TR więc ją zrobiłem :)

Zdaje się się że Ramp test i 20min FTP dają podobne rezultaty ze zgodnością 95 procent , gdzie FTP 20 minut jest bardziej miarodajny. O ile te 5 procent dla zaawansowanych może być istotny, to przy moim 3.20 W/kg to nie jest istotna różnica przy planowaniu treningów.


Dzisiaj interwały 6min x 6. Ostani słabo wszedł .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Myślę że na początek powinieneś zacząć od tego
https://www.trainerroad.com/app/cycling/plans/145-sweet-spot-base-low-volume-i

Plany Sweet Spot są idealne na początek i dobrze FTP podbijają.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
No właśnie z tym rampowym bywa różnie.

Nasz klient w rampie przy właściwym wykonaniu zaliczył FTP na poziomie 270w, a w 20min na poziomie 240w.
To jednak już bardzo duża róznica.

Niektórzy źle znoszą krótkie kroki, jak np. ja.

Co daje za przykład rekord z 20min mam z zeszłego sezonu 341w, a z 90min 303w.
Im dłużej tym lepiej, że tak powiem

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Dampaz - wydaje mi się że akurat w moim przypadku ta rampa jest wiarygodna gdyż wynik jest praktycznie taki sam jak przy FTP 20 minut wykonanym rok temu. U mnie te wyniki wyglądają logicznie- mam najechane niewiele ponad 1800 km przez 2 lata.

Moj pierwszy FTP zanim zaczelem jeździć to 193 W. Po 5 tygodniach treningów 217 W.

Po przejechaniu 900 km i 6 mcach przerwy FTP 20 min wyszło 237

Po przejechanych kolejnych 800 km i 5 mcach przerwy rampa dała 237....wiec jakby wszystko się zgadza.


Szajba - jak wypełniałem ankietę wyszło właśnie ten Sweet Spot. Ale w kalendarzu jest co innego niż w aktualnym planie. Muszę nad tym posiedzieć.


Dzisiaj Rytmy x 8 30/60 sek




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Przedwczoraj był trening siłowy :plecy/barki

Lipa ze szkoda gadać.

Wczoraj wpadł DNT mimo że planowałem jakiś lekki bieg. Coś w środku mówiło mi : leż, nie wychodź nigdzie, spenetruj lodówkę, zdejmij pajęczyny z barku.

No i chyba dobrze zrobiłem. Dzisiaj czułem się znacznie lepiej i zrobiłem planowany na niedziele rower. Wpadły interwały 5x10min. Wyszło znacznie lepiej niż ostatnio przy 6x6 i nie czułem się tak mocno zajechany.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

J Snochowski- dziennik trenningowy od zera do 100 mil w 5 miesiecy.

Następny temat

Wesołych świąt Wielkiej Nocy!

WHEY premium