SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT- Headlong pt.2

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 37159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
W tamtym roku zanotowałem pojedynczo 190 przy tempowkach na 2 km poniżej 8 minut.

Realnie to myśle ze jest 182-185

Przy startach na dyszkę pracuje przy tętnie 176-178


Edit; startowe na dyszkę to 174-175:)


Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2020-04-18 14:15:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
A zawodów najwyższe? Wg książek HR max na zawodach można sprawdzić, bo treningowo nie potrafimy dojść do granic możliwości. Choć w Twoim przypadku to możliwe, mocne masz treningi

U mnie najwyższe wskazanie na zawodach to 197, treningowo raczej nie przekraczam 190. Spoczynkowego dawno nie sprawdzałam, bo nie miałam pomiaru z nadgarstka. Ostatni raz jak używałam Suunto ponad rok temu to było rano 50. Teraz wiadomo że wyższe, ok. 65.

Trucht się u mnie zaczyna od 140
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Fighter ciekawe. Nigdy nie przekroczyłam 197. A spoczynkowe i w truchcie jakie masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Turoń Polarny

A jakie masz tętno spoczynkowe? Np. podczas snu?

Dobre pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Fighter ciekawe. Nigdy nie przekroczyłam 197. A spoczynkowe i w truchcie jakie masz?


Spoczynkowe mam 38 - 41. W truchcie mam między 100-120, wtedy biegnę oddychając nosem na 1szym biegu (czyli cykl oddechowy trwa jakieś 5-7 sekund).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Szerokie zakresy macie, jest w czym wybierać. U mnie niestety, czy się stoi czy się leży ... Serce mam jakiś silnik diesla, na wolnych obrotach turbodziura, jak podkręcę to coś tam idzie, ale wystarczy sięgnąć po bidon czy rzucić okiem na zegarek i już tętno pod czerwoną kreską i zapłon odcina.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
....


Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2020-04-18 17:06:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Viki- odzywczaiłem się od biegania w strefach śmierci. To niedbrze bo orgaznizm się rozleniwia.Jak wyjdę w teren to zacznę robić tempówki na 1 i 2 km- wtedy realnie będę mogł ocenić swoje aktualne tętno maksymalne. Zapewne jest niższe niż dwa czy rok temu. Starość nie radość. Z zawodów nie jestem w stanie wyciagnać tetna maksymalnego bo biegam głownie dyszki. I biegam je bardzo równo.

Co do Twoich zakresów to faktycznie dziwna sprawa. Fakt dość wysokiego tętna maxymalnego (jak na Twój wiek) wskazywałby faktycznie na jakieś predyzspozycje do sportów wytrzymałociowych, jednak stosunkowo wysokie tętno spoczynkowe u osoby wytrenowanej (jaką jesteś)temu przeczy.

Prosi zazwyczaj mają wysokie maxymalne i niskie spoczynkowe- nawet w okolicach 30 BPM

Moje tętno maxymalne jest dość przeciętne jak na mój wiek. W normie że tak powiem. Za to dość niskie spoczynkowe. Podobnie jak Fighter 37-43 BPM. Ale tylko w czasie cyklu treningów biegowych. Kiedy przestaje biegać po miesiącu wraca do poziomu 50-55 BPM. Dla mnie to ważny wskaźnik dzięki któremu wiem czy trenigi wytrzymałosciowe idą w dobra stronę i nie przeginam pałki. Jak tętno spoczynkowe zamiast spadać zaczyna rosnąć wiem że przeginam i musze skupic się na rege.


Ty Szajba biegasz cały czas to samo. Krosy są ok- i jest to bardzo wszechstronny środek treningowy- bo na podbiegach można zrobić siłe, na płaskim można pocisąć itd.... Ale bywa tak jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. Porobiłbyś tempówki na 400 i 1000 metrów to by Ci zakres zaraz się powiększył. Z drugiej strony Ty szybciej biegać nie potrzebujesz. Poprawienie czasu na połówce o 5 minut wymagało by sporych nakładów pracy, a po co się męczyć skoro te 5 minut łatwo nadrobisz na rowerze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Dzisiaj był plan żeby zacząć się oswajać z bieganiem w maseczce. Słabo to wyszło, bo nie dość że maseczka to jeszcze założyłem kompresyjnego logsleeva i po kilkunastu minutach się zagotowałem. Wytrzymałem 9 km w wysokim tętnie i marnym tempie , po czym wywaliłem maskę i zdjąłem koszulkę. I już nie schodziłem powyżej 4:30. Jak bym latał normalnie.

Kusiło żeby dobić do 30.... ale jeszcze trza poczekać.

Tydzień biegowy zakończony. Wyszło 60 km co jest rekodrem jesli chodzi o objętość. Garmin pokazuje 70km- ale bierze pod uwagę poprzednią niedziele.




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

J Snochowski- dziennik trenningowy od zera do 100 mil w 5 miesiecy.

Następny temat

Wesołych świąt Wielkiej Nocy!

WHEY premium