SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT- Headlong pt.2

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 37362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Dzisiaj: na śniadanie poszła kopa naleśników z Nutlove i frużeliną porzeczkową. I już wiedziałem że to będzie dobry dzieńPotem trening biegowy. Trening robiony na tętno. Poszło nieźle. Biegło się dobrze i kusiło żeby dobić do 30 km....ale przy moim tygodniowym kilometrażu każdy dystans powyżej 20 to stąpanie bo cienkiej linii. Mimo sporego zapasu sił- odpuściłem.

No i podsumowanie tygodnia. Wyszło sporo biegania za to rower przez nowe ograniczenia mocno zaniedbany. Plan na najbliższy czas to utrzymać objętość biegową do momentu zorganizowania trenażera. Raczej wszytko w tlenie- bez udziwnień.Jak już będzie trenażer utnie się bieganie i będzie więcej pedałowania.




1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ładne tempo i niezły dystans
I tak bez silnika
Masz jakieś dane z mocy, bo zdaje się że to cudo potrafi powera skalkulować
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
_Szajba_
Ładne tempo i niezły dystans
I tak bez silnika
Masz jakieś dane z mocy, bo zdaje się że to cudo potrafi powera skalkulować



Dane które wrzuciłem pochodzą z Garmina. AirRunner pokazuje znacznie niższe tempo i kończy naliczanie na 19999 metrach. Dlatego biegłem na tętno. Pomiar z zegarka wydaje mi się bardziej wiarygodny. Tydzień temu biegłem w terenie 25 km na 4:48 przy odrobinie niższym tętnie - wiec wszystko się zgadza. A napewno się zgadza to że wykonałem większa pracę niż tydzień temu :) Faktycznie liczy Waty. Nie zwracałam na nie specjalnie uwagi ale zdaje się ze biegam w zakresie 940-1000 W. Ta wartośc ma jakieś praktyczne zastosowanie ?

Zobaczę jutro czy zapisało średnią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Wydaje mi się że bieżnia pokaże Ci dokładniejsze dane niż zegarek. Zegarek podczas biegu na bieżni tylko na podstawie wypracowanych wcześniej algorytmów (kadencja, długość kroku, tempo biegu, prędkość) oblicza tempo i dystans. Bieżnia oblicza to na podstawie przesuwającego się pasa plus inne dane.
Moc zawsze ma znaczenie, ale w Twoim przypadku powinna oscylować w granicach 220-280 watów. Może trzeba to skalibrować

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Dla mnie istotne jest stałe zwiększenie obciążenia treningowego. Jeżeli tydzień temu 25 km przebiegłem w terenie z tempem 4:48 przy pulsie 159, to wydaje mi się bardziej realne ze przy doskonałym samopoczuciu i tętnie 160 pobiegłem 4:46 niż 5:40 które pokazała bieżnia. Dlatego bardziej ufam zegarkowi. Jutro pokombinuje z kalibracją.






Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2020-04-05 21:35:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Z tym 5'40" to ją trochę poniosło
Poustawiaj ją trochę bo za taką kasę powinna ciekawe dane wypluwać
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
One chyba tak mają, że pokazują niższe tempo, ale jak jest do końca to nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607877
Świetne tempo, ale jeszcze bardziej podziwiam za te 2h na bieżni
A jak teraz wygląda u ciebie czas na 5 i 10km? Skoro na dłuższym dystansie takie tempo to krótszych powinien być ogień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień Dobry Turoniu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

J Snochowski- dziennik trenningowy od zera do 100 mil w 5 miesiecy.

Następny temat

Wesołych świąt Wielkiej Nocy!

WHEY premium