SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DEBIUTY 2013 klasyk +180cm - Adam Suker - Dziennik treningowy

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2409
Pozamiataj wszystkich !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Kolego klubowy bardzo hardcorowo jest u Ciebie . Węgli w diecie nie za wiele, a treningi intensywne i długie. Uważaj żeby się nie przemęczyć na tym etapie, bym bardziej, że wcześniej czytałem, że nie za dużo spisz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
to dobrze ze trener widzi ze wszystko idzie zgodnie z planem i forma na starcie bedzie super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2409
najwazniejsze dac z siebie wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ProSatan Noo nie wiem czy ok.300g węgli to mało na 2,5 tyg przed zawodami :P ale z tego co widziałem Ty masz ich więcej treningi nie są aż tak długie, ale naprawdę intensywne - oczywiście w granicach rozsądku no i pamiętaj że ja kręce cardio już tylko raz dziennie a nie 2 razy, co też przekłada się na siły i samopoczucie.

Śpie mało, ale organizm już się przystosował i nie czuje się senny czy "przymulony", poza tym blisko startu wiele osób ma problemy ze snem więc chyba nie jestem jedyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1089 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5862
Z ta dieta i tymi węglami to jest róznie, ale ja przypisuje swoje dane pod tabela osób które przed startami mało śpią nie wiem czym to jest spowodowane głodem ,czy jakims innym czynnikiem bo ja przez pewnien okres dnia czuje sie wspaniale pełen wigoru a za chwile jest klapa i padam na jakis czas ale głód to największy problem w tej całej sprawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Jak to, widziałem Twoją ostatnią rozpiskę posiłków to jesz owsiankę tylko w 2 dwóch posiłkach pierwszych (zakładam, że nie może to być 2x 250g owsianki). Może to nieaktualne, więc wrzuć aktualną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe to źle zakładasz że nie może być aż tyle

1. Białka jaj i płatki owsiane 200g
Trening
Po suple.
2. Izolat/chuda ryba + płatki owsiane 250g
3. Filet z kurczaka + warzywa + owsianka 40g
4. Filet z kurczaka + warzywa
5. Filet z kurczaka + warzywa
6. Filet z kurczaka + warzywa + masło orzechowe/orzechy

Wychodzi ok.300g ww dziennie taki system stosuje już jakiś czas, pasuje, mi forma jak widać jest na plus. Jeśli jest dzień bez siłowego to jakieś 50g płatków mniej jest -> wówczas wychodzi 270g ww. Bo owsianka ma 58-60g ww na 100g produktu.
W dzień nóg dokładam olej mct do przedtreningowego.

Tłuszczu nie wiele, tyle co z kurczaka + masło orzechowe.

Generalnie B4g na kgmc T 0,25g na kgmc W3,33na kgmc(nie treningowy 3g)
Waga 89-90, czasem do 88 spadnie. Ale to standardowe wahania

Czy lepiej to rozłożyć na cały dzień? chyba nie bo u mnie ta opcja się sprawdziła. Zresztą to że ma być po równo to kulturystyczne zabobony, czego Ty Marcin jesteś świetnym przykładem 99% nie je ww na noc "bo zaleje" a na wycince to już w ogóle masakra. Ty jesz na noc w sumie najwięcej ww, w śniadaniu też je masz(więc różni się to także od praktyk Pani Mateli i Leszka Michalskiego).

Prawda taka że najważniejszy jest bilans kcal, ogólny rozkład makroskładników, ilość wykonanej pracy na treningach, indywidualne reakcje, obserwacja organizmu.
Indeks glikemiczny też uważam za bzdurę. Mierzę cukier glukometrem(poziom cukru jest zależny od ilość ww. A to czy jem biały ryż czy brązowy - jeśli nie jest jedzony na pusty żołądek i solo - bez mięsa czy warzyw to nie ma różnicy w poziomie cukru we krwi), znam masę osób w mega formie zrobionej na białym ryżu. Wybieram produkty o niskim ig bo sycą na dłużej(a przed zawodami to mega ważne) oraz dostarczają więcej minerałów i witamin niż te o wysokim ig. Natomiast nie wierze że ma to wpływ na formę. Kuba Pestka je biały ryż, Arnold, Dorian jedli biały. Znam masę osób co jedzą biały ryż na wycince a formy mają mega.

Kolejna sprawa też nie wierze w posiłki co 3h i gdyby nie głód, wygoda(lubie często jeść) i to że trzeba jedzenie zmieścić w ciągu dnia. Bo kurczak, ryż, warzywa + olej czy oliwa. Nie strawi sie w 3godz, mało tego jeśli wcześniej weszło kilka takich samych posiłków Oczywiście jedzenie co 3h jest skuteczne, ale róznie dobrze można daną ilość jedzenia rozłożyć na 9 posiłków lub na 4-5 i nie sądzę żeby było to mniej skuteczne w kontekście robienia formy

Ja jem 6 bo mi tak pasuje, odstępy sa w sam raz, słucham się trenera który tyle zaleca Więc jem 6. Ale na 4-5 posiłkach tez się da zrobić konkret formę, ba diety typu LG pokazują że można super formę zrobić nawet na 1 posiłku i z tego co wiem Mateusz Raczek z innego działu próbował tej metody i mięśnie mu nie znikły

Podsumowując - każdy organizm jest inny, zalecenia bb są ogóle i skuteczne. Natomiast nie oznacza to że w innyc sposób nie można zrobić formy/zbudować dobrej sylwetki. Każdy powinien znaleźć optymalny sposób żywienia dla swojego organizmu i potrzeb.
Z tym że to wymaga czasu, obserwacji, eksperymentów

Po południu lub wieczorem wrzuce wpiskę z dzis po pocisłem godziwie nogi. Wrzuce też może film bo nagrałem nieco brzucha w kiblu

Zmieniony przez - asuke89 w dniu 2013-03-07 12:20:45

Zmieniony przez - asuke89 w dniu 2013-03-07 14:31:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 109635
grubo już jesteś wysuszony a co to na scenie dopiero będzie...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

US Shaker

Następny temat

problem z takanką tłuszczową

WHEY premium