SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DEBIUTY 2013 klasyk +180cm - Adam Suker - Dziennik treningowy

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
powodzenia podczas startu napewno bede zagladal...!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
22 trening cardio nie męczy Cię to nie za mało czasu na odpoczynek?
co do bcaa z hi-tec są najlepsze ponieważ mają chyba najwięcej bcaa w 1g ja mam z activ-lab i też są ok ale muszę brać jednorazowo 15g
JAK ty je dawkujesz?
tylko w dt ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czasu mało, ale czasami nie ma wyboru :) Normalnie wygląda to tak, że robie cardio na czczo i po 2 posiłkach robię siłówkę + druga sesję cardio. Jednak życie, praca, obowiązki nie zawsze pozwalają nam sobie układać treningi tak jakby najlepiej nam pasowały. Dlatego trzeba sobie jakoś radzić :)

Poza tym jestem już dość przyzwyczajony do dużych obciążeń treningowych. Jeśli wskoczyłbym na taki tryb z dnia na dzień, to pewnie bym szybko się wypalił. Zmiany, kolejne sesje aerobowe itd. Były wprowadzane stopniowo, małymi kroczkami, więc obecny system to nie jest nie wiadomo jaki szok dla organizmu bo był przyzwyczajany się do tego.

Kolejna sprawa - bardzo dużo zależy od umysłu! Jeśli odpowiednio się nastawisz, masz cel i motywacje to spokojnie idzie sobie ze wszystkim poradzić.

Ja nie narzekam, bo po pierwsze robię to co lubię(mimo że czasem zdarzy się poprzeklinać przed i w czasie cardio hehe), jest to moja pasja i ciesze się że mam możliwość się w tym realizować! Są ludzie chorzy, którzy tak naprawdę są pozbawieni nawet szansy na realizacje marzeń. Więc nie narzekam, gdy jest ciężko tylko robię swoje :)

Co do bcaa to tak Hi-Tec'a wychodzi korzystniej i moim zdaniem smaczniej :)
JA dawkuje 10g bcaa(13g produktu) przed treningiem siłowy i 25 bcaa(32-33g produktu) po treningu siłowym. Weź też pod uwagę, że bardzo długo jestem na minusie kalorycznym, mam codziennie sporo intensywnych treningów oraz poziom tłuszczu jest już na tyle niski, że mięśnie są dużo bardziej narażone na katabolizm, niż u osoby trenujące rekreacyjnie. Stąd tak duża porcja, zwłaszcza po treningu(dodatkowo oprócz hamowania katabolizmu, świetnie regeneruje).

I dawkuje tylko w dni treningu siłowego, w nie treningowe używam ultra amino 5100.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2409
Widac, ze wiesz co robisz :) bardzo mi sie podoba, jest od kogo sie uczyc i trzymam kciuki za ciebie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
mam pytanko a co myślisz np o kuskusie albo o kaszy mannej wiem że to są dwa różne produkty ale chodzi mi o to czy kuskus nadaje się jako dodatek do mięsa/ryby bo cały czas ziemniaki ryż albo makaron to mi się nudzi:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
Witam,ładna przemianę zrobiłeś i nadal robisz nogi ładnie przypakowałeś!! podasz jakieś swoje wymiary??masa,redukcja?? pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślę, że jak najbardziej jest ok. Zwłaszcza jeśli jesteś na masie.

Najważniejszą sprawą jest zawsze rozkład makroskładników i kaloryczność diety. To od tego tak naprawdę zależy to czy nabierzmy na wadze czy też stracimy. Jakość produktów, jest sprawą istotną ale często mocno wyolbrzymianą.
Przykład za czasów Arnolda czy nawet całkiem nie dawno, za czasów Doriana. Był właściwie tylko biały ryż i mimo to zawodnicy potrafili zrobić niesamowite formy.

Ludzie często boją się rzeczy typu indeks glikemiczny lub nazwy produkt przetworzony. Nie tyje się od tego a od nadwyżki kalorycznej. Jeśli zalewasz sie na masie to albo masz za dużo kalorii albo musisz pozmieniać coś w markoskładnikach(białka/tłuszcze/weglowodany). Albo i w jednym i w drugim

Spróbuje wyjaśnić mniej więcej o co chodzi.
Indeks glikemiczny danego prodkutu np. biały ryż może być wysoki. Natomiast kiedy jemy go z mięsem, warzywami i często ze zdrowymi tłuszczami to IG całego posiłku mocno spada.
Druga sprawa ludzie rozumieją indeks glik. tak że - jem produkt, cukier się podnosi, organizm produkuje insulinę i ona upycha ten wysoki cukier w tkanki, m.in.tłuszczową. Nie do końca tak to wygląda.
Jedząc np. 75g węglowodanów pod postacią białego cukru i 75g weglowodanów w postaci brązowego ryżu organizm wytworzy tyle samo insuliny. Z tą różnicą, że po cukrze poziom insuliny podniesie się w bardzo krótkim czasie. Natomiast po ryżu brązowym będzie ona uwalniana przez wiele godzin . Ale suma wyprodukowanej insuliny będzie taka sama, adekwatna dla 75g węglowodanów.

Można to często zauważyć na wakacjach np. duża aktywność fizyczna, spacery, pływanie itd. Jedzenie różne, często lody, słodycze. Wracam po tygodniu wakacji, waga w dół, tłuszczu jakoś więcej nie ma, jak to? A no tak że wasze zapotrzebowanie jest wysokie, a na wakacjach ogólnie jedliście mało, tyle że nie zdrowo. Jednak dopóki jemy poniżej zapotrzebowania kalorycznego to na pewno nie przytyjemy, nawet jedząc "syf".

Podobnie w druga stronę. Jedząc nawet super czysto - ryż brązowy, z kurczakiem, warzywa, oliwa. Ale w sumie kcal mamy 2tys ponad zapotrzebowanie, nie ma siły będzie nas zalewać.


Teraz więc dlaczego wszyscy - JA TAKŻE - polecają produkty jak ryż brązowy, orzechy itd. skoro można wybrać inne smaczniejsze rzeczy.

Odpowiedź jest prosta, ponieważ produkty z niskim ig, nie przetworzone naturalne, zawierają dużo więcej minerałów, witamin, antyoksydantów itd. substancji nie zbędnych, aby organizm prawidłowo funkcjonował, rozwijał się, regenerował, był zdrowy itd.

Zdrowe ciało, to ciało które lepiej reaguje na trening, lepiej wykorzystuje makrosładniki mu podawane, lepiej wykorzystuje aminokwasy do regeneracji i budowy mięśni itd. Organizm na "syfiatym" jedzeniu to organizm z niedoborami podstawowy mikroelementów i nie funkcjonuje 100% prawidłowo.

Na redukcji te niedobory, braki są jeszcze większe - więcej treningów, mniej kcal, więc podwójnie zależy nam żeby dostarczyć odpowiednią ilość witamin.

Więc do czego zmierzam tym całym wywodem

Dieta musi składać się ze zdrowych produktów, jednak nie możemy przesadnie świrować zwłaszcza na masie Mamy ochotę na biały chleb to jemy, ale tak żeby rozkład kalorii, białek, tłuszczu i węglowodanów się zgadzał na koniec dnia(fast fooda już raczej dobrze nie obliczymy, więc odpada hehe).

Z kolei na redukcji polecam produkty mało przetworzone o niskim IG. Jesteś wówczas narażeni na niedobory witamin i minerałów - produkty o niskim ig maja ich więcej, wysokoprzetworzone prawie wcale.
Więc organizm, żeby zdrowy i cały metabolizm funkcjonował jak należy(a co za tym idzie zmiany w sylwetce przebiegały prawidłowo) musi otrzymywać odpowiednią ilość mikroelementów.

Kolejną nieocenioną dla mnie sprawa jest to, że przy ilości aerobów i treningów jakie mam obecnie umierałbym z głodu na biały ryżu bo przelatywał by przeze mnie a brazowy ryż czy płatki owsiane długo zalegają w brzuchu i nie czuje sie tak głodny

Czyli podsumowując jak masz ochotę to zjedz kuskus czy kasze mannę :)

Zawodnicy robiąc formę nie robią żadnych odskoczni tego typu, tak dla świętego spokoju żeby potem nie mieli do siebie pretensji na zasadzie - aa mogłem jednak tego nie jeść. Po prostu nie jedzą nic z poza rozpiski, dla spokojnej głowy i po to żeby potem nie pluć sobie w brodę


Polaco - nie znam obecnych wymiarów.

Na masie ok.109kg, ręka 46cm i w sumie tyle znam

Siłowo na masie w bojach wyglądało to tak
MC 6x210
Wyciskanie leżąc 6x150(szczyt siłowy - nie przełożyło się to na wygląd bo klata jest w tyle hehe)
Przysiady 6x190 tyłkiem do ziemi.
Wiosłowanie sztangą 6x170
Wyciskanie na barki siedząc od wysokości nosa 5x 120kg

Tyle pamietam obecnie siłowo różnie ale bez szału. Klatkę więcej robie hantlami i w ostatniej serii w skosie górnym robie 6-7 powtórzeń 50-tkami.
Wiosłuje na 150kg, ciągi jeszcze do 190-200kg dojadę.

Siady za to mocno spadły. I sztanga na ławce poziomej też, ale to dlatego że bardziej skupiam się na technice

Pozdro!

Zmieniony przez - asuke89 w dniu 2013-02-01 20:46:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
O boże:P
widzę że wrazie jakiś pytan bd się zwracał do cb jak pozwolisz ponieważ się trochę rozpisałeś i wszytko dokładnie wytłumaczyłęś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak masz pytania to wal, wszystko zależy od tego ile mam czasu, a z tym bywa kiepsko.
Zajęć mam sporo, ale jedna z moim prac odbywa się przy komputerze a często jest sytuacja że zrobię co mam zrobić więc mam chwilę żeby jakoś obszerniej odpisać na pytanie :)

Jest też druga strona - nie chciałbym żeby to był taki, zwykły dziennik typu sucha wpiska, raz na ruski rok fotka i tyle.
Wolałbym żeby coś tutaj się działo i było zawarte nieco wiedzy, żeby ludzie którzy jeszcze nie ogarniają wszystkiego co związane z dietą i treningiem, mogli tutaj znaleźć jakieś przydatne informacje dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3085 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19258
ach czyli taki dobry dziennik treningowy z poradami:P?
A jak tam u cb z rybami?
Jakie polecasz

Zmieniony przez - daniel97n w dniu 2013-02-01 22:12:58
i czy ważywa mrożone są okk
wiem że warzywa powinno się dodawać do wszystkich posiłków ale proszę podaj jakie warzywa sa najlepsze bo sporo jest takich które są prawie bez wartosci odżywczych

Zmieniony przez - daniel97n w dniu 2013-02-01 22:15:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

US Shaker

Następny temat

problem z takanką tłuszczową

WHEY premium