Wszystko wskazuje na to, że otwarcie wiosennego sezonu startowego w sportach sylwetkowych będzie w naszym kraju bardzo okazałe. Nastąpi ono w Gdańsku, w wielkim centrum wystawowym Amber Expo i będzie połączone z targami „Europe Sport Power”, na których swoje wyroby zaprezentuje ponad 100 wystawców. A ich główną, choć nie jedyną, sportową atrakcją będą „Debiuty PZKFiTS 2019”, na które zapisało się już ponad 300 startujących, a jeszcze mogą dojść kolejni na weryfikacji. 

Cała impreza zaczyna się już w piątek, kiedy to w godzinach 14:00 – 18:00 będzie prowadzone mierzenie i ważenie zawodników i zawodniczek na hali Amber Expo. Spoglądając na listę zgłoszeń, widać że najliczniej obsadzone będzie bikini fitness kobiet, w którym wystąpi 89 zawodniczek. Najwięcej w niższych kategoriach: 31 w  kategorii do 163 cm i 28 w kategorii do 168 cm.  

Drugą najbardziej obleganą konkurencją jest fitness plażowe mężczyzn z 77 zawodnikami, potem kulturystyka klasyczna z 49 startującymi ( w tym aż 28 w najwyższej kategorii +180 cm!). Najmłodsze konkurencje w IFBB: classic physique mężczyzn i wellness fitness kobiet zgromadziły odpowiednio 7 i 12 startujących. 

W fit-model kobiet zobaczymy 4 zawodniczki. Do tego 37 kulturystów, z najliczniej obsadzoną wagą ciężką, +90 kg – 12 zawodników, co jest pewną niespodzianką!

W sobotę będziemy podziwiali występy w następujących konkurencjach:

  • Fitness sylwetkowe kobiet:      163 cm i +163 cm
  • Wellness fitness kobiet:          open
  • Fit model kobiet                      open
  • Fitness atletyczne kobiet:       open
  • Fitness plażowe mężczyzn      174 cm, 178 cm, 182 cm i +182 cm
  • Fitness mężczyzn:                  open
  • Kulturystyka klasyczna mężczyzn:    175 cm, 180 cm, +180 cm

A w niedzielę:

  • Fitness plażowe atletyczne         open
  • Kulturystyka mężczyzn 70 kg, 75 kg, 80 kg, 85 kg, 90 kg, +90 kg 
  • Bikini fitness kobiet:          163 cm, 168 cm, 172 cm i +172 cm
  • Classic physique mężczyzn open

Zasięg uprawiania sportów sylwetkowych w naszym kraju jest oszałamiający: uczestnicy tegorocznych „Debiutów” pochodzą z aż 150 miejscowości rozrzuconych po całej Polsce! W tym roku prym wiedzie Warszawa (39 uczestników), przed Krakowem (13), Poznaniem (11), Wrocławiem ((9) i Szczecinem (8). Pojawią się też pojedyncze osoby ze Szwecji, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. W imprezach PZKFiTS mogą startować osoby posiadające polski dokument tożsamości, ale także osoby przebywające legalnie w Polsce na pobyt stały lub czasowy. 

„Debiuty” zawsze były „wylęgarnią” wschodzących gwiazd. Zapewne będzie tak i w tym roku, a cały urok tej imprezy polega na tym, że do końca nie wiemy kim te gwiazdy są i w jakich konkurencjach się pojawią. 

Targi sportowe ESP Sport & Zdrowie już 23-24 lutego 2019r. w AmberExpo w Gdańsku! Jest to wydarzenie, które ma na celu propagowanie sportu, zdrowego tryby życia i rozwój branży! W targach potwierdziło udział ponad 120 wystawców, a Organizator zapowiada obecność 20 000 uczestników.

Jakie wydarzenia towarzyszące w tej edycji?

ESP Gym - specjalna strefa siłowni w której do dyspozycji uczestników dostępne będą sprzęty najlepszych marek na rynku oraz pomoc wykwalifikowanych trenerów personalnych. Idealne miejsce dla osób, które nie chcą pominąć treningu, a także dla tych, które chcą na niej zacząć stawiać pierwsze kroki. Zaplanowane są na niej również treningi z Gwiazdami!

Warsztaty fitness z Ewą Chodakowską i teamem Be Active - podczas ESP Ewa wraz z teamem przeprowadzą treningi fitness w ramach ogólnopolskiej trasy BeBio Tour.

Strefa dietetyka – miejsce spotkań i konsultacji dla każdej osoby, która planuje zmienić swoją sylwetkę lub upewnić się w poprawności stosowania swojej diety.

Strefa treningów – miejsce aktywnych treningów z Gwiazdami sportu.

Pokazy mody sportowej – czyli to co przyciąga zarówno męskie jak i damskie oko.

Certyfikowane konferencje szkoleniowe: ESP Academy – konferencja dla fanów fitnessu i zdrowego stylu życia; Konferencja Zdrowa Sylwetka – recepta na poprawę własnego ciała; Fizjo Academy – konferencja dla fizjoterapeutów i osób, które borykają się z kontuzjami lub chcą ich uniknąć; Fizjo Academy Pro – konferencja dla wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Strefa mentalna – treningi jogi, pilatesu, stretchingu

Amatorskie Mistrzostwa Polski MMA K1 i Mistrzostwa Polski Submission Only – 2 wydarzenia dla fanów sportów walki i MMA

Nowością jest konferencja biznesowa skierowana do kadry zarządzającej hotelami. Dotyczyć będzie „Strefy fitness w hotelu”. 

I wiele innych o których przeczytasz więcej na www.europersportpower.pl 

Jak co edycję, swój udział potwierdzili przedstawiciele polskiej branży fitness, ale także fizjoterapii, która jest nowym sektorem na targach.

Zapraszamy po więcej informacji na temat tego wydarzenia na: www.europesportpower.pl.

DEBIUTY PZKFiTS 2019 – LISTA UCZESTNIKÓW

BIKINI FITNESS DO 163 CM

  • Klaudia Bembenik Złotoryja
  • Beata Błaszczyk Kraków
  • Agnieszka Bokota Oświęcim
  • Justyna Dojlida Białystok
  • Ewa Filipiak Tuchola
  • Marlena Filipska Rzeszów
  • Aleksandra Haponiuk Warszawa 
  • Liza Ivanczenko Bydgoszcz
  • Małgorzata Kosno Kielce
  • Klaudia Kozicka Gdańsk
  • Marta Kruk-Obszała Gdańsk
  • Weronika Kubik Międzyrzecz
  • Magdalena Kudlik Wieliczka
  • Aleksandra Łukasik Myszków
  • Anna Łysiak Zielona Góra
  • Justyna Marek Wodzisław Śląski
  • Ewa Menzel Jarocin
  • Inka Merda Grodzisk Mazowiecki
  • Patrycja Nowicka Wałbrzych
  • Natalia Nowrot Rybnik
  • Malwina Ochelska Ter Aar
  • Magdalena Sarkowicz Świętochłowice
  • Daria Sitkowska Łódź
  • Kamila Skwarczyńska Tychy
  • Mariia Sorokina Warszawa
  • Aleksandra Szabelak Lublin
  • Jagoda Tysiak Krotoszyn
  • Martyna Wiosna Radlin
  • Iwona Wiśniewska Boguszów-Gorce
  • Marlena Woźniak Newcastle
  • Kristina Zhamgaryan Poznań

BIKINI FITNESS DO 168 CM

  • Kamila Bagińska Wrocław
  • Dominika Brzykcy Bydgoszcz
  • Karolina Czynsz Rybnik
  • Aleksandra Halicka Szczecin
  • Agata Harasiuk Warszawa
  • Małgorzata Jatczak Wroclaw
  • Emilia Kaczmarek Piekary Śląskie
  • Karolina Kiszel Ruda Śląska
  • Sylwia Klimek Kołobrzeg
  • Katarzyna Konefał Rzeszów
  • Olesia Krechetova Kraków
  • Maryia Lehenkaya Warszawa
  • Katarzyna Łożyńska Warszawa
  • Natalia Moczulajtys Siedlce
  • Barbara Modrzejewska Racibórz
  • Agnieszka Murawska Braniewo
  • Natalia Olszewska Kraków
  • Urszula Rydzewska Kielce
  • Anna Sawicka Wasilkow
  • Vanessa Skibińska Włocławek
  • Yelizaveta Skuratovich Warszawa
  • Patrycja Sosnówka Lublin
  • Natalia Stafińska Nowy Sącz
  • Katarzyna Stankiewicz Lidzbark Warmiński
  • Bogna Szymańska Jarocin
  • Aleksandra Świątkiewicz Częstochowa
  • Ewelina Weiss Włoszakowice
  • Natalia Zioło Warszawa

BIKINI FITNESS DO 172 CM

  • Karolina Babiarz Kraków
  • Julia Baszanowska Częstochowa
  • Marzena Bieniek Nowy Sącz
  • Aleksandra Brzoza Jastrzębie Zdrój
  • Adrianna Fijołek Kościan
  • Natalia Jasińska Gdynia
  • Sylwia Kurzawa Otwock
  • Agnieszka Łapacz Warszawa
  • Patrycja Marciniak Świebodzin
  • Marianna Pałgan Poznań
  • Paula Pniewska Warszawa
  • Katarzyna Sordyl Tychy
  • Patrycja Stępień Poznań
  • Joanna Wróblewska Wrocław
  • Paulina Zawłocka Czeladź

BIKINI FITNESS DO 172 CM

  • Patrycja Chomiuk Kolembrody
  • Magdalena Gawron Rokietnica
  • Patrycja Gospodarek Ustka
  • Angelika Kaniowska Puławy
  • Natalia Kardacz Warszawa
  • Karolina Kula Mysłowice
  • Patrycja Migdał Szczecin
  • Olena Nekrasova Szczecin
  • Paulina Nowicka Cybinka
  • Paulina Razum Pruszków
  • Weronika Rosińska Wieniec
  • Anna Setlak Rzeszów
  • Oliwia Siemiaszko Warszawa
  • Katarzyna Sołtyńska-Nawratek Gliwice
  • Jagoda Zimowska Gliwice

CLASSIC PHYSIQUE MĘŻCZYZN OPEN

  • Mouhab Alsisi Warszawa
  • Lotariusz Hryniewicz Poniatowa
  • Paweł Kurowski Kraków
  • Artur Rojewski Maków Mazowiecki
  • Mariusz Sydorko Łódź
  • Krzysztof Szynal Jasło
  • Bartłomiej Wyligała Londyn

FIT- MODEL KOBIET OPEN

  • Dominika Bilska Pruszków
  • Martyna Lis Kędzierzyn-Koźle
  • Barbara Modrzejewska Racibórz
  • Kristina Zhamgaryan Poznań

FITNESS ATLETYCZNE KOBIET

  • Karolina Kon-Cedrowska Warszawa   
  • Anna Piotrowska Szczecin  
  • Bożena Szeurel Pyskowice  

FITNESS MĘŻCZYZN

  • Rafał Mazur Bolesławiec

FITNESS PLAŻOWE ATLETYCZNE MĘŻCZYZN

  • Tomasz Dąbek Włocławek
  • Dominik Jurkiewicz Barczewo
  • Adam Kłosowiak Poznań
  • Artur Matzka Kraków
  • Krystian Praski Trzebnica

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN DO 174 CM

  • Piotr Andrzejuk Lublin
  • Bartosz Bartkowski Gostynin
  • Adrian Ciepiela Kraków
  • Paweł Grabiec Pszów
  • Sebastian Karczewski Warszawa
  • Rafal Kowalczyk Warszawa
  • Bartłomiej Kubiak Łódź
  • Artur Matzka Krąków
  • Krzysztof Michalski Warszawa
  • Adrian Nowak Poznań
  • Rafał Olszewski Suwałki
  • Mariusz Palutkiewicz Działoszyn
  • Krystian Praski Dziadowa Kłoda
  • Kamil Pyka Wrocław
  • Adam Seta Pabianice
  • Mateusz Sierżęga Leżajsk
  • Łukasz Taratajcio Międzyzdroje
  • Vladyslav Urnyshev Poznań
  • Adrian Zawadzki Warszawa
  • Mateusz Zdrojek Konstancin-Jeziorna

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN DO 178 CM

  • Krzysztof Bandurski Otwock
  • Maciej Brysk Warszawa
  • Mateusz Dylon Lublin
  • Dominik Gajos Kraków
  • Paweł Jastrzębski Lutomia Górna
  • Artur Jaworski Warszawa
  • Tomasz Kieliszek Warszawa
  • Artur Kowalski Warszawa
  • Dominik Kraszewski Warszawa
  • Krzysztof Kryj Szczecin
  • Przemysław Kuryło Kraków
  • Sebastian Łoń Wyszków
  • Dominik Łukasik Zielonka
  • Hubert Maciejewicz Mirosławiec
  • Michał Proch Władysławowo
  • Mariusz Rowiński Suwałki
  • Dawid Sikora Sochaczew
  • Piotr Walczyk Sandomierz
  • Piotr Wyroba Skawina

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN DO 182 CM

  • Wiktor Adamski Wrocław
  • Sebastian Bazydło Zambrów
  • Grzegorz Figas Pelplin
  • Kamil Gruba Ostróda
  • Daniel Grzybowski Góra Kalwaria
  • Konrad Kowalski Łódź
  • Krzysztof Kozłowski Elbląg
  • Łukasz Kucharczyk Lublin
  • Jakub Maciaszkiewicz Wiśniowa
  • Kamil Niewiadomski Jastrzębie-Zdrój
  • Kamil Ponichtera Wyszków
  • Michał Tobiasz Zagórzany
  • Konrad Wąsowicz Łomża
  • Maciej Wójt Łódź

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN +182 CM

  • Kamil Bąk Wrocław
  • Krystian Bugalski Warszawa
  • Damian Cuprjak Warszawa
  • Michał Jeznach Szczytno
  • Michał Koput Kożuchów
  • Krzysztof Kozłowski Warszawa
  • Maciej Kozorowski Kozy
  • Daniel Krajewski Wołomin
  • Paweł Krawiec Ligota
  • Damian Krzemień Głuchołazy
  • Adam Łagoda Poznań
  • Arkadiusz Marchel Wyszków
  • Adam Marciński Warszawa
  • Sebastian Mazurek Zgorzelec
  • Łukasz Nędzka Kraków
  • Aleksander Odor Zakopane
  • Maciej Petryczko Debrzno
  • Robert Raj Poznań
  • Sebastian Sienkiewicz Barchów
  • Hubert Stawicki Warszawa
  • Jakub Szefka Osielsko
  • Piotr Tobolski Nasielsk
  • Sergii Vorobiov Warszawa
  • Tomasz Wołosz Kraków

FITNESS SYLWETKOWE KOBIET DO 163 CM

Karolina Chmielewska Warszawa

Yuliia Korostenska Warszawa

FITNESS SYLWETKOWE KOBIET +163 CM

  • Wiktoria Karczyńska Sopot
  • Justyna Kozłowska Iława
  • Dominika Liro-Linowska Berlin

WELLNESS FITNESS KOBIET OPEN

  • Marta Brzezińska Warszawa
  • Małgorzata Anna Chodyła Katowice
  • Katarzyna Klaman Bytów
  • Paulina Kwiatkowska Żyrardów
  • Julia Orzechowska szczecin
  • Angelika Owczarska Białystok
  • Aleksandra Rydzikowska Mysłowice
  • Gabriela Stec Osielec
  • Magdalena Szulc-Tarach Warszawa
  • Agata Szwed Głogów
  • Klaudia Talaska Przeczyce
  • Renata Zapała Zaskale

KULTURYSTYKA KLASYCZNA MĘŻCZYZN DO 175 CM

  • Kamil Damięcki Olsztyn
  • Damian Hille Zduńska Wola
  • Łukasz Jaźwiec Olkusz
  • Cezary Jurkowski Warszawa
  • Hubert Krzemiński Warszawa
  • Mateusz Liksza Łódź
  • Wojciech Olszewski Bolesławiec
  • Łukasz Topolski Zgorzelec

KULTURYSTYKA KLASYCZNA MĘŻCZYZN DO 180 CM

  • Marcin Dyka Katowice
  • Patryk Flis Biłgoraj
  • Patryk Glanc Wrocław
  • Dominik Gumennyi Pruszków
  • Adam Janowiec Żory
  • Tomasz Kuzio Podrucki Dublin
  • Damian Majer Nowa Karczma
  • Rafał Niezgoda Warszawa
  • Arkadiusz Schabowski Chorzów
  • Dawid Schönborn Bogatynia
  • Łukasz Wanat Kaława
  • Bartłomiej Zakrzewski Koszalin
  • Paweł Zander Wrocław

KULTURYSTYKA KLASYCZNA MĘŻCZYZN +180 CM

  • Amr Abdelhady Szczecin
  • Arkadiusz Bereda Wołomin
  • Marek Białowąs Bystrzyca Oławska
  • Dawid Borowski Elbląg
  • Bartosz Borzuta Wyszków
  • Maciej Drożyner Warszawa
  • Rafał Gomołka Pszów
  • Paweł Jankowski Główczyce
  • Przemysław Joniec Tomaszów Lubelski
  • Krzysztof Kalkowski Aunay-sur-Odon/Francja
  • Łukasz Kosior Jurowce
  • Radosław Kozdrach Katowice
  • Michał Kulesza Białystok
  • Hubert Lejk Toruń
  • Kamil Lekston Bukowno
  • Michał Lewandowski Grudziądz
  • Przemysław Majewski Skarżysko-Kamienna
  • Damian Maksyminko Syców
  • Mateusz Miśkiewicz Iwanowice Włościańskie
  • Grzegorz Opaliński Szymiszów
  • Paweł Paluchiewicz Jawor
  • Dawid Renkel Grudziądz
  • Piotr Rolczyk Łódź
  • Damian Smolira Krupe
  • Marcin Staszewski Pszów
  • Piotr Wacław Mysłowice
  • Patryk Wasilewski Suwałki
  • Marcin Wyszkowski Gdańsk

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO 70 KG

  • Damian Całka Karczew
  • Paweł Dykier Bytów
  • Piotr Flis Rzepnica
  • Maksymilian Frankiewicz Poznań
  • Tomasz Leśniewski Knurów
  • Mateusz Lewandowski Szczecin
  • Rafał Ostrowski Kiekrz
  • Marcin Piotrowski Warszawa
  • Maciej Wójt Łódź

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO 75 KG

  • Michał Bać Kielce
  • Tomasz Błaszczyk Mikołajki Pomorskie
  • Szymon Czajkowski Warszawa
  • Nabil Karami Wrocław
  • Michał Piórkowski Olsztyn
  • Kamil Siemionek Lublin
  • Robert Szwajkowski Frombork
  • Roland Tłuścik Kraków

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO 80 KG

  • Łukasz Rawińska Łochów

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO 85 KG

  • Jarosław Bychawski Opole
  • Dominik Gorlej Pilzno
  • Damian Sapa Sztokholm
  • Maciej Stachowicz Oława
  • Dawid Wiśniewski Poznań

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO 90 KG

  • Marek Jureczka Świerklany
  • Mateusz Nasalski Bydgoszcz

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN +90 KG

  • Krzysztof Kryspin Ełk
  • Dawid Materla Bytom
  • Fabian Matuszewski Wołomin
  • Damian Narecki Warszawa
  • Robert Patyk Katowice
  • Grzegorz Popławski Zambrów
  • Paweł Roszkowski Białystok
  • Damian Sakowski Gdańsk
  • Dawid Wenda Bydgoszcz
  • Marcin Wysimirski Golina
  • Paweł Zarzecki Białystok
  • Ireneusz Żywiołek Koziegłowy