SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Ile razy w zyciu mieliscie niebezpieczna sytuacje na ulicy

Kiedyś policzyłem i wyszło mi, że w czasach młodości brałem udział w conajmniej 63 mniejszych i większych rozróbach.
Dla chcącego nic trudnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 126
;] Jasne ;]
Mialem na mysli tych wszystkich, ktorzy zapytuja sie "co wybrac, bo jakby mnie zaatakowali to ..."
A w sytuacji ze sam na sile szukasz oklepu/chcesz komus dac, to oczywiste ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3334
na marginesie - zastanawia mnie, dlaczego wybierajac sztuke walki, wiekszosc ludzi traktuje to w kategoriach "na ulice". Ile razy w zyciu mieliscie niebezpieczna sytuacje na ulicy ?

Ja uczę się walki żeby umieć walczyć. A według mnie najprawdziwsza walka to tylko na ulicy.

Ile razy na was napadnieto ?

Tego nie liczyłem. Ale kiedyś jak jeszcze nie ćwiczyłem SW dostałem po ryju i dzięki temu na podbródku mam małą bliznę, a jak bym dostał trochę mocniej w krtań to mogło by mnie już teraz nie być. Ta sytuacja zainspirowała mnie do SW.
Nie wiem czy teraz bym dostał czy nie, ale zawsze mam jakieś większe szanse.

Osoby których celem jest rekreacja, nie będą mieli zachwycających osiągnięć w realnej walce.

Wracając do tematu skuteczności aikido , to uważam że żaden styl nie decyduje o skuteczności tylko walcząca osoba.

Zmieniony przez - Kong La De w dniu 2009-06-29 14:02:46

Jeśli nauczysz się umierać - wyzwolisz się od tego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"Osoby których celem jest rekreacja, nie będą mieli zachwycających osiągnięć w realnej walce."
Moim celem jest rekreacja. Ćwiczę MT, wkrótce MMA, czyli taki konkretny dosyć oklep. Czy nie będę miał "zachwycających osiągnięć w realnej walce" z kimś kto ćwiczy zawodniczo czyli bynajmniej nie rekreacyjnie style bezkontaktowe?

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
ja cwicze jujitsu od 2lat, mielismy pare technik z aikijitsu i szczerze balbym sie sprobowac ktorejs uzyc .

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
studiowałem AIKIDO pod koniec lat 80-tych i początek 90-tych u człowieka który zaczynał w tym samym czasie co J.Wysocki. na sali byli ludzie którzy trenowali różne sztuki walki od karate przez judo kodokan,ju-jutsu,kunfu,kic-boksu,ja sam byłem po boksie.Po roku zostało nas z 64 osób tylko 4.Miałem sytuacje że stawałem przeciw 3 napastnikom i dawałem im rade zwykłym ikyo i irymi nage. wszystko zależy od człowieka i jego opanowania.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taaaa a świstak siedzi i zawija je w te sreberka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
aikido wujek mi polecał mówił ze będę umiał się obronić ale to trzeba długo ćwiczyć,,,,,,,teraz wiem że jest dobre co najwyżej jak ktoś chce się z tobą szarpać ale przecież w judo czy jiu-jitsu też uczą co w takich sytuacjach robić a nawet więcej,,,te style są bardziej przydatniejsze na ulice,,, i dużo szybciej się ich można nauczyć,,,,ale kiedyś w serialu "plebania" (akurat oglądałem)pewien ksiądz chyba Adam musiał obronić swoich ministrantów pojechał do tych pakerów co ich zaczepiali na początku siłowali się na ręke ale ksiądz przegrał potem zaczęli się tłuc gościu nawet księdza trafić nie mugł sam się o ściany obijał heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
po pierwsze, judo a jujitsu to 2 rozne bajki
po drugie,

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
no cóż... jedni oceniają realność SW po konfrontacjach inni po serialu plebania.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium