SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Acha. I jeszcze jedno co do filmu "russian kyoukyushin team". To ja polecam to :

.Wiem , że na ulicy kyoukyoushin jest skuteczny nawet , ale jego prymitywizm mnie znechęca. Jakbym patrzył na ustawkę kiboli. A trochę ich na żywo widziałem I co taki mięśniak zrobi za lat 10 ? Przegra z młodszym silniejszym. Poza tym to droga do upadku i zezwierzęcenia człowieka. Zbyt wielu już widziałem ludzi , którzy przez kilka lat byli jak mike tyson , a potem zostawali nikim , albo płakali nad swoją głupotą i tym co komuś zrobili bo zawsze byli "first to fight". Doceniam za to np shotokan , mma czy wing tsun bo to style z klasą i odpowiednią filozofią.

Prawdziwą siłę nosisz w sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Wiem Yang. To tylko filmy. Tyle że to przykład dla laików , którzy aikido pojmują przez filmy typu Nico.Zgadzam się to nie jest prawdziwe aikido. Mają one rzucić tylko lepsze światło na zrozumienie dlaczego aikido zostało pomyślane tak a nie inaczejI dlaczego nie powinno ich się rozpatrzywać w kategori "prosty , hak ,sierp". Akurat te , które przytoczyłem okazały się trochę podobne do "randori" jakie czasami robimy w klubie aikido. I myślę , że naprawdę dają pewien obraz tego dlaczego aikido zostało wymyślone tak a nie inaczej. Te wszystkie aikidockie zejścia ,"kółeczka" , dźwignie stanowiące zasłony przed przeciwnikiem. to ma sens. to jest realne. ale tylko jeśli atakuje nas gość z ciężkim kilku kilowym mieczem i nie patrzy na nic jak tylko na to żeby nas zabić jednym wielkim uderzeniem. Trzymałeś kiedyś boken w ręku? Oceniałeś dystans jaki dzieli cię od przeciwnika ,żeby załatwić go 1 cięciem ? wiesz jak zachować w takiej sytuacji równowagę ? Jak przyciąży cię boken ? Jeśli nie wiesz to nie mamy o czym dyskutować. A jeśli wiesz to zapraszam do dalszej dyskusji

Prawdziwą siłę nosisz w sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
I co taki mięśniak zrobi za lat 10 ? Przegra z młodszym silniejszym.
A Aikidoka co zrobi za 10 lat? Przegra ze starszym i słabszym? Będzie przegrywał jak przegrywa?

Poza tym to droga do upadku i zezwierzęcenia człowieka.
O chryste panie, Ty chyba fora pomyliłeś człowieku, bo to nie jest profilowane pod idiotów. Sporo tutaj mamy zawodników trenujących sportowe pełnokontaktowe formuły i nie zauważyłem u nich syndromu zezwierzęcenia.

Jaka jest różnica między filozofią Kyokushin a MMA?

Dalej piszesz o obronie przed uzbrojonym w miecz przeciwnikiem Nie mam pytań
Chcesz dyskutować o tym czy da się obronić?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Upadnijmy, upadnijmy !!


A ze mnie to prawdziwe zwierzę jest.

Zmieniony przez - tygrum w dniu 2009-10-23 23:52:01

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685


Zwierzaczki!
lubię zwierzaczki,z jednym to nawet pracuje

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Chinasith:

1. Nie obrażaj innych stylów. Takiego podejścia nauczyłeś sie w klubie aikido? Style sportowe przypominaja "ustawke kiboli" i są drogą "do zezwierzęcenia"?

W sumie żal komentować-więc tylko ostrzegam-nie rób tak na przyszłość.

2. Aikido ma swoje zalety i znajomość paru jego tricków może sie przydać, ale dzisiejsze zagrożenia wyglądają inaczej niż te, na bazie których powstały techniki daito-ryu przeniesione potem do aikido i zmodyfikowane.

Stąd też trenowanie aikido (i pokrewnych stylów, nawet twardych typu daito) nie jest najbardziej "ekonomicznym" rozwiązaniem, jeśli komuś chodzi wyłącznie o warstwę "użytkową" bo połączywszy choćby boks i judo nauczysz sie czegos o wiele bardziej "dzisiejszego"-a nauczysz sie o wiele szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Słuchajcie no chłopacy. Pokazujecie filmik na którym kilku facetów przez cały czas naparza się i naparza i naparza. 1 schemat, 1 kopyto. Od czasu do czasu ciężki nokaut, bo ktoś wypadł ze schematu i zamiast przeć do przodu uderzeniami to kopnął mawashi i drugi zaliczył glebę. Wiem to typowe podejście do walki dla tej odmiany karate. Ale gdzie tu efektywność? W mma czy takim boksie człowiek się musi sporo namyśleć jak tu podejść przeciwnika , jak go załatwić. I jest to o wiele efektywniejsze podejście moim zdaniem niż prosty prosty mawashi. Zezwierzęcenie ? No niestety. Zdania nie zmienię. Idąc strzał na strzał mamy zawsze 1 do 1. Wygra silniejszy, tak jak u zwierząt. Czysty Darwin. Jaka to taktyka wystawiać się na odstrzał ? Poza tym ten sposób walki przeradza się w filozofię i jak tylko ktoś nie potrafi znieść słowa krytyki to zaraz się rzuca do gardła. Te obrazki potwierdzają sposób waszego myślenia . Na osłodę dodam , że znam też kilku karateków , którzy etap zawodniczy mają już w kyoukyushinie za sobą. Teraz dopiero zaczeli szukać innej drogi w innych stylach. Ale tak to już jest. Każdy z czasem zauważa , że pewne rzeczy można robić inaczej. No chyba , że woli skończyć jak Gołota w ostatniej walce.

Prawdziwą siłę nosisz w sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75
Acha. no i co do Aikido dziś to tak naprawdę ustawiam je między Jogą a Tai chi. Niestety prawda jest brutalna i nikomu z osób , które trenowały tylko aikido nie wróże pomyślności na dzisiejszej ulicy. I to chyba dobre podsumowanie tej całej dyskusji.

Prawdziwą siłę nosisz w sobie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nawet nie chce mi się komentować powyższych wypowiedzi, bo szkoda mi na to czasu, za dużo bzdur do prostowania a użytkownik i tak "zdania nie zmieni", więc tym bardziej szkoda wysiłku. Ale długiej przyszłości Ci na tym forum nie wróżę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie masz synu pojęcia o Kyokushin ani Muay Thai. Trenując oba style mogę Ci powiedzieć, że filozofia jest DOKŁADNIE TAKA SAMA.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium