SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Jeszcze trochę i książkę napisze,ha,ha!
A36 Kompendium walk ulicznych?
nie zrozumiałeś żartu

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Mówisz,żebym wyluzował? przecież jestem aikidoką,nie ma sprawy! Sam z siebie zażartowałem i twój żart też zrozumiałem,dobry! odniosłem się do dalszej twojej wypowiedzi.

Zmieniony przez - A36 w dniu 2009-07-28 13:01:55

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Moja dalsza wypowiedz była do ogółu a nie do Ciebie bezpośrednio
pozdro

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Dzięki za pozdro. wiem że do ogółu,ale łatwiej odpowiadać konkretnie na pytanie(stwierdzenie) niż mam gadać o pierdołach bez sensu. A w końcu i tak racja leży po stronie bijących a nie bitych,ha,ha... pozdro.

Zmieniony przez - A36 w dniu 2009-07-28 15:17:11

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
A co sądzicie o tym filmiku:
http://

-Aar0Y2_CQ&hl=pl

Nasi sąsiedzi z wschodu już skonfrontowali AIKIDO z MUAY THAI,i jak widać "na dwoje babka wróżyła".Proszę o opinie,specjalistów z danych SW na temat tej konfrontacji

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Nasi sąsiedzi z wschodu już skonfrontowali AIKIDO z MUAY THAI,i jak widać "na dwoje babka wróżyła".Proszę o opinie,specjalistów z danych SW na temat tej konfrontacji
a) to nie był fullkontakt, ale raczej sparring na 50% siły, więc obaj mogli trochę pocudować ( i co chwila lektor mówił, że gdyby to było mocno to walka by się skończyła)
b) obaj mają fatalne braki w zapasach i parterze
c) to niby aikido takie mało aikidockie - w życiu bym nie przypuszczał, że w aikido są wysokie kopnięcia na głowę

edyta: nie znam się ale mowa jest o aikibudo - czy jest tożsame z aikido?



Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-09-01 19:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
O jaką konfrontację pytasz...bo na filmiku takowej nie ma
Jest za to zabawa dwóch panów w udawaną walkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
j/w
Panowie się pobawili trochę i koniec.

W ogóle śmieszne są tego typu konfrontacje, bo aikido nie jest stylem na ring ani stworzonym do obrony przed thaibokserami

Btw, sam Tissier, wybitny mistrz aikido, wspominał kiedyś że dla umiejętności w walce trenował kicka i właśnie MT, z jakimś francuskim mistrzem. Raz na ileś tam sparingów nawet mu wyszło irimi nage

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Aikibudo to nazwa na 2 różne, choć powiązane ze sobą rzeczy.

1. To jedna z nazw jakiej używał Ueshiba dla swojego stylu zanim na stałe przyjęto termin aikido.

2. To styl stworzony przez Alaina Floqueta, ucznia Minoru Mochizuki(który uczył się judo u Kano, aikido u Ueshiby i karate u Funakoshiego).

Na filmie widać to drugie.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2009-09-01 20:29:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Cynik75:
a)słusznie prawicie,jak by było 100% to by się pozabijali,no i lektor by miał racje
b)masz racje,ale to miał być konfrontacja 2 SW a nie przekrojowe style
c)a czego się spodziewałeś,w AIKIDO też są atemi,no i w niektórych sekcjach uczą też poprawnego ataku,oczywiście nie na ta skale co w uderzanych.W skład AIKIBUDO wchodzi też między innymi AIKIDO,Daito-ryu i.t.p.
wuxia:
Zabawa? zabawa uczy i to mi się w niej bardzo podoba,co do reszty patrz pkt.a
searme:
Masz racie,to nie SW na ring,ale jakoś musieli się sprawdzić i wyszło to co widzieliśmy. co do mistrzów SW,to wszystko fajnie na treningach,a realia swoją drogą. Sam kiedyś boksowałem i wiem że na "łapkach" wszyscy byli mistrzami świata a na ringu wyglądało to jak pod remizą na zabawie,chamskie cepy i klincze.
Tissier,to był wzór dla mojego instruktora aikido.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium