SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Cynik-zapomniałeś dodać "Że o nodze od stołka schowanej w rękawie i innych narzędziach stosowanych kiedyś nie wspomnę"

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
hehehe, oj no taka prawda , zreszta sami wiecie jak wyglada bijatyka leszczy na ulicy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
"ja kiedys trenowalem aikido , ale jak musialem sie bronic przed napastnikiem to z nerwow zapomnialem wszystkich technik i dostalem wpie...ol ;P"
...i leżąc na ziemi,pomyślałem,jak tu już jestem to poćwiczę bjj.Czołgałem się,turlałem ale żadnego przeciwnika nie spotkałem,hura! jestem nie pokonany(w parterze).Więc czas wstać i po boksować,morze tam komuś w końcu wpie...ole...c.d.n.
p.s.nie spinaj się,to dla śmichu,chłopie

Zmieniony przez - A36 w dniu 2009-09-09 17:00:23

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 525
sparowalem sie z gosciem ktory cwiczy ju jitsu wygralem( sparing bardziej sportowy niż walka o zycie), karateka szotokan - dopoki trzymał jakoś dysstans to skakał wokół mnie i troche obrywałem jak skróciłem dystans to praktycznie kazda techniaka, walka z judoka- przegrana w parterze wygrana w stojce no i definitywnie dostałem łomot od bokser i goscia ktory juz kupe lat cwiczy muaj thai (nie wiem jak dokladnie to się pisze) :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
A co to jest to muaj thai??

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Scorpion: nie czepiaj sie, przeciez napisal, ze nie wie, jak to sie pisze. Zresztą ten "szotokan" też jest niezly

panwilli: Czyli, podsumowując historię sparringow: z bezkontaktowcem (jujutsu) wygrales, z gosciem średnio-kontaktowym (shotokan) byl remis, a kontaktowcy Cię sprali, nie licząc wygranej z judoką w stojce. Tak z ciekawosci-czym tego judoke zlozyles? I jaki on miał staż oraz gabaryty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
panwilli,dzięki za odpowiedz.Fajnie że sprawdzasz swoje umiejętności pod kątem innych SW.
Cavior,już to podsumował i chwała mu za to!
co do judoki to wiadomo w parterze nie mamy szans,a co do stójki, to prawie przez 2 lata ćwiczyłem w parze z instruktorem judo(oczywiście aikido) i chwalił sobie skuteczność technik aiki.

Zmieniony przez - A36 w dniu 2009-09-10 19:27:48

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 525
judoke załatwiłem dzwigniami na nadgarstki i potem zakładałem odpowiednie dzwignie no judoka był trochę większy odemnie no ja ważę 75 a on około 85 więc różnica niewielka a on ćwiczył z 6 lat

a z bliskokontaktowymi przegrywałem bo aikido bardziej uczy jak unikać walki i obrony niż ataku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
a z bliskokontaktowymi przegrywałem bo aikido bardziej uczy jak unikać walki i obrony niż ataku

Tłumaczenia, tłumaczenia... Dobra obrona powinna Cię ochronić przed każdym, nieprawdaż? Kupisz parasol z napisem "nie dziala gdy deszcz trwa dluzej niz 10 minut"? Wątpie.

Jesli bezkontaktowca skladasz a kontaktowiec robi sobie z Ciebie samobieżny worek treningowy, to coś tu jest nie tak Z drugiej strony to tez kwestia wprawy-jesli dla niego to jest dwusetny sparring a Ty pierwszy raz w życiu próbujesz wolnej walki, to nie ma sie co dziwic efektom.

Na szczescie jeszcze mnie kontaktowiec na ulicy nigdy nie napadł, więc pewnie i Ciebie nie napadnie Tak wiec zostaje tylko kolezenski sparring, a nie obawa o życie. Chyba, ze w koncu wkurze ktoregos z forumowych kontaktowcow na tyle, ze postanowi "rozwiązać kwestię pingwinią" raz na zawsze

Co do judoki-tak też podejrzewałem. Też miałem okazję na judoce wypróbować nikyo, a był to gość moich gabarytów (później działał w AZS, nawet na jakieś zawody jeździł). Efekt zaskoczenia dobra rzecz-a mało kto jest przyzwyczajony do faktu, że jego ręka w stójce może stanowić cel ataku.

Problem zaczyna sie, gdy grappler spotkal sie z tego typu technikami. Wtedy sie gadzina ostrożna robi i zapomnij o dźwigniach nadgarstkowych

Albo gdy grappler jest pozbawiony poczucia humoru. Wtedy walczy na serio i rzuci Toba lub sciagnie Cie na ziemie zanim zdazysz pomyslec "tenkan"

Tak z ciekawosci-jestes Aikikai czy Kobayashi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Cavior do nas możesz przyjść na trening fajnie z koptem w parze będziecie wyglądać

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium