SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
judo jest ok, masz duzop postów na ten temat. Nie ma sensu sie rozpisywac, po prostu uzyj wyszukiwarki.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Psdw widzialem buzki w twoim poscie i wiedzialem, ze nie podchodzisz do tego zbyt powaznie. Moja reakcja miala na celu uswiadomienie laikom, ze to nie tak hop-hop. Niektorzy tylko cos przeczytaja i juz chca stosowac na ulicy. Zreszta co ja ci bede mowil. Sam wiesz

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
Tylko mam taką jedna wątpliwośc co do judo. To jest przecież walka w zwarciu, wiec żeby cos zrobić to trzeba się zewrzeć :). Ale zanim ktoś się zewrze to musi podejść. To jak taki zawodnik Judo sobie poradzi jak ktos atakuje z dystansu i odskakuje (np. kickboxer lub jakis styl kopany). Przecież się nie rzuci na oślep nie patrząc na obone przeciwnika tylko po to aby go złamać czy zacząć się szamotoać (a w konsekwencji tego wygrać).

Katz!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
proponuje sparing z judoką, w ten sposób najporsciej otzrymasz odpowiedz na pytanie

kazda SW ma swoje ogranicznia, dlatego powinno sie trenowac pzrekrojowo.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
o tyle o ile. judo jako samoobrona jest znakomite, ale ćwiczone pod tym katem, a nie tylko pod zawody.
ja w tym temacie wbrew pozorom nie mogę się wpełni obiektywnie wypowiadać, mimo że znam sportowe judo i wiem, jakie ma ograniczenia. ale też ja zanim zacząłem z judo, cwiczyłem przekrojowo. nie nauczyłem się wtedy co prawda walczyć, ale umiem technicznie zbić czy zablokowac cios,także go zadać, przejsc do klinczu itp. judo byłoby teraz dla mnie znakomite pod względem kontratakowania, byłoby, bo mi to teraz wisi, ćwiczę dla przyjemności. nawet w zawodach nie startuję, choc trener mi proponował.

lepsze, ja też miałem kiedys podejście do SW takie jak ty. ulica, real, koksiarze... ale każdy normalny człowiek po pewnym czasie zaczyna to olewac i ćwiczy dla przyjemności, tak jak aikidocy, o których mowa wyżej. przygotowanie do samoobrony czy zawodów to sprawa nadal wazna, ale nie najważniejsza. i to daje luksusową sytuację, bo nie masz presji na coraz lepsze wyniki. niestresujesz się "za mało umiem, to mi nakładą" itp. zresztą, sam zrozumiesz za rok czy dwa.
nikt tu nie potepia aikido, to taki sam dobry styl, jak każdy inny. style jest dobry, jesli dzieki niemu możesz się realizować. wiesz już, że w samoobronie ci to nie pomoże, ale nadal chcesz ćwiczyć? to znaczy że robisz to na luzie, sprawia ci to przyjemnośc i tylko to się liczy.

tak jak mówił PITTT, większosc styli, nawet tych najskuteczniejszych, ma swe ograniczenia, dotyczy to zarówno styli grapplerskich jaki i uderzanych. dlatego najlepiej sprawdza się nowoczesny trening przekrojowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
Jodan wzruszyles mnie swoja wypowiedzia.Dalbym ci soga ale niestety brak abona.Czy moze ktos mu dac soga za mnie??.A co do Judo to goraco polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29
Dzięki za pomoc. Jakby co to będe pytał :)

Katz!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 975 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26177
"Biegnie na Ciebie gosc, Ty klekasz szybko do niego tylem, a on przewracasie sie przez Ciebie"

Ahahahahahahahahaha SOG jak nic niestety tylko duchowego moge dać.

<--Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach-->
<-- Wyrazy uznania dla wszystkich którzy osiągnęli zamierzony cel i dla tych wszystkich którym
się nie udało -->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Wszystko zalezy kto jak do czego podchodzi, walczylem kiedys z typem ktory bodajze cwiczyl 3 lata judo. Wynik-w stojce nic nie pokazal, sam tez za dobry w rzutach nie jestem, wjazd w nogi i tyle co umiem, wiec czekalem az mnie sprowadzi, ale sie nie udalo. W koncu jakos padlismy na glebie, wzialem go w garde, zacisnalem nogi i....klepal. Mowil ze dobra ta dzwignia na zebra. Druga walka, ledwo zlapalem go za kolnierz rowniez klepal. Innym razem cwicyzlem z typkiem ktory trenuje Judo rok, wczesniej aikido i silownia, no i co?A na przewagi to bym stanowczo przegral, trzymal mnie w bocznej chyba z 5 minut zanim wylazlem. Jak mowie wszystko zalezy od podejscia.A judo do walki dobre, wedlug mnie bardzo dobre rzuty plus znosny parter i sobie poradzisz z 90% chamow na ulicy( to tez tylko takie dywagacje bo inne czynniki w to wchodza, ale bardziej mi chodzi ze tych 90% bedziesz umial zaskoczyc).

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lepsze: &#8222;... A co do Pana wysockiego i w ogóle aikido Kobayashi (czy jakoś) to aikidocy uznaja że oni tam mają za łatwe egzaminy i że taki wysocki z 7 dan to by miał w aikikai najwyżej 1 dan...&#8221;

P...lisz. Znasz Wysockiego? Widziałeś go kiedyś?
Ja kiedyś ćwiczyłem w Krakowie &#8211; aikikai. Byłem jednak w Rzeszowie na jego stażu &#8211; kobayashi. Gość jest rewelacyjny. 7 dan w kobayashi odpowiada któremu w aikikai? Nie wiem. Ale z pierwszym to przesadziłeś.

lepsze: &#8222;... Poza tym aikido to dynamiczna sztuka obrony więc np. na takiej plaży lub na piaszczystej ścieżce w lesie to tak szybko się nie da zrobić obrotu lub uniku z odejściem...&#8221;

To znaczy, że aikido jest sztuką walki / obrony jedynie na macie???
Żadnych usprawiedliwień.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium