SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47293

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
wy mnie nie zrozumieliście ja nie oceniam po serialach pisze tylko ze takie coś kiedyś oglądałem wiem że judo i jiu-jitsu się różnią kiedyś miałem nawet zaszczyt doświadczyć jednej techniki jiu-jitsu na sobie przez mojego wuja widziałem wtedy trawę z góry heheh,,, co do aikido myślę że jest dobra jak ktoś się z tobą szarpię lub chce cię do czegoś zmuszać,,bardzo ciekawy styl a moze nie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
Porównanie do "Plebanii" osobiście mnie rozwaliło

Aikido ciekawym stylem niewątpliwie jest, ale trzeba się zastanowić nad skutecznością - w jaki sposób można to utrwalić bez wszelkich walk sparingowych?
Filozoficzne zaplecze Aikido jest ciekawe, przyjemnie się czyta o niebotycznych dokonaniach O'Sensei Ueshiby to fakt.
Natomiast jeżeli mówimy o czystym aikido, wykorzystywanym w celach samoobrony na trzeźwym, atakującym przeciwniku to można się na prawdę rozczarować.

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 290 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 918
Przeglądając forum zauważyłem że wiele osób uważa aikido za nieprzydatne w walce na ulicy. Co o tym myslicie? Słyszeliści lub widzieliście kiedyś kogoś jak się bronił dzięki aikido?


Tak.ale koles jest duzy i lysy
_

EX FONTANA PURA ET HORDEUM DISTICHUM NUTANS ET HUMULUS LUPULUS BAVARICUS
NUNC EST BIBENDUM.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Z tego co wiem aikido za czasów Ueshiby to była całkiem inna bajka. Ueshiba na starość sam je wykastrował. Metodyka treningowa też poszła w dość lichym kierunku. Dźwignie stójkowe same w sobie mają mocno dyskusyjną stosowalność a już bez sparingu to trochę wszystko siada. Do tego sekcja sekcji nierówna.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
A potem każdy z uczniów poszedł własną drogą...
Komercja niestety robi różne dziwne rzeczy.

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Panowie aikido z załorzenia służy samodoskonaleniu siebie a do walki jak sama nazwa wskazuje aikijutsu lub dayto ru aikijutsu z którego aikido się wywodzi.Ja ćwiczyłem aikido zanim powstały P.U.A i wyglądało to inaczej jak teraz czyli podkładanie się uke.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
a tam gadania, przeciez odrazu czuc jak ktos sie podklada, poza tym np u nas w sekcji nie ma czegos takiego jak podkladanie sie. Za podkladanie jest o******* + mocniejsze chwyty/ dzwignie/ itd itp

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
greku to proponuje w twojej sekcji zrobic jedno cwiczenie. zaproscie chlopakow z najblizszej sekcji boksu i podobierajcie sie okresem treningowym. przykladowo aikidoka cwiczacy 5 lat i bokser cwiczacy 5 lat, kaski na glowe, bez rekawic no i czysty sparring. nikt sie nie podklada, kazdy stara sie jak nalepiej moze. ty i koledzy jak wam sie bokser podlozy zakladac im coraz mocniejsze dzwignie.
rezultat cwiczenia znam zawsze byl taki sam jak u was wynik bedzie inny tzn. uda wam sie zrobic np. nikkyo ura, albo shiho nage omote na prawy prosty boksera lub lewy hak lub cokolwiek innego to z checie obejrzalbym nagrany przebieg cwiczenia, a ja w profilu wpisze ze ludzie od was z sekcji sa moimi idolami i guru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
jakeś 2 lata temu wznowiłem trenigi w Warszawie w klubie koło "koła". Instruktor rewelacyjny pod kątem technicznym lecz jego podopieczni z 4i3kyu nie potrafili na mnie wykonać wiekszości technik, poniewarz nie było kontroli mojego centrum(jeśli wiesz o co mi chodz) i techniki spalały.A na ulicy ich wogóle nie widze w walce.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w teorii wiem o co chodzi z kontrola centrum bo nie raz mi o tym nauczyciela z PFA i jeden od Wysockiego oraz jakis asystent Christiana Tissier nie pamietam nazwiska, tlumaczyli i pokazywali na swoich wyskakanych uke. nie wiem jaki jest obecnie poziom tych instruktorow aikido, ale ci mistzowie w okolicach 2001 roku mieli pomiedzy 2-4 danem no i niestety na mnie im kontola centrum nie wychodzila. z kilkudziesiciu czarnych pasow z ktorymi mialem okazje sprawdzic ich techniki na niepodkladajacym sie przeciwniku jedynym ktory moim skromnym zdaniem mial pojecie o zastosowaniu technik pod katem walki byl sensei R. Krac - ponoc nie jest juz w PFA.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium