SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Wyrosłem już jakiś czas temu z uznawania kogokolwiek jakimkolwiek autorytetem tylko dlatego, że założył jakąś organizację i jakaś grupa ludzi uznała, że jest sensownym to co robi.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
Jeżeli o mnie chodzi to wyrabiam sobie zawsze swoje zdanie i w miarę możliwości na własnych doświadczeniach
Ale tak, masz rację, lecz nie wyklucza to faktu, że wszystko zależy od tego, co rozumiesz pod pojęciem "sensowny" - dla jednych głęboka filozofia, dla drugich tradycja a dla trzecich po prostu przydatność pod kątem sportowym
Nie chcę tu robić żadnych większych wywodów na ten temat, więc z mojej strony to tyle .



Zmieniony przez - De Marconi w dniu 2009-07-23 23:38:16

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Ćwiczyłem aikido krótko, koło 2 lat, generalnie świetnie robi na kręgosłup i koordynację ruchów :). Pewne techniki są trudne i zbyt skomplikowane, by w ogóle móc je zastosować po kilku latach ćwiczeń. W kontakcie ze stylem uderzanym, "bokserskim", przy gardzie i szybko wyprowadzanych ciosach początkujący (ćwiczący kilka lat) aikidoka niezbyt dobrze sobie poradzi, chyba że w opcji unikania ciosów, zejścia z linii, unikania walki i czekania na ewentualny błąd przeciwnika - wtedy najlepiej i tak zareagować tradycyjnie, czyli waląc w odsłonięta wrażliwą część ciała. Techniki w aikido, przynajmniej w stylu aikikai, te, których się uczyłem, mają bardzo dużo wspólnego z walką mieczem. Oglądając, chociażby pierwszy w tym wątku pokaz aikido na Youtube zatytułowany bezsensownie "Judo vs aikido", spróbujcie wyobrazić sobie, że zarówno atakujący jak i wykonujący techniki aikido trzymają oburącz lub jedną ręką miecz japoński. W ten sposób tez da się wykonywać wiele technik aikido, sam ćwiczyłem je w ten sposób, wykonywanie ich z bokkenem wiele potrafi wyjaśnić/ułatwić ćwiczącemu. Z tego punktu widzenia można rozpatrywać "skuteczność" aikido, jako styl który wykształcił się w określonej tradycji i odpowiadał na konkretne zapotrzebowanie walczących. Dlatego również skłonny jestem przyznać racje osobom, które piszą, ze w "walce ulicznej" aikido jest "nieskuteczne", inne warunki, inni walczący itd. Fajnie moim zdaniem sprawdzi się, gdy ktoś nas szarpie, popycha, próbuje unieruchomić w pozycji stojącej i gdy trzeba go przystopować nie łamiąc mu nosa, nie uszkadzając krtani, ewentualnie zglebować czy wywichnąc rękę. Dlatego aikido było i jest chyba popularne wśród policji i służb porządkowych, ale w sumie to nie wiem jak to wygląda dzisiaj. Tak jak ktoś pisał, są rożne stopnie konfrontacji z przeciwnikiem i rożne sposoby na rozwiązanie konfliktu. W konfrontacji z chociażby boksem aikido nie dysponuje (lub przynajmniej nie naucza się ich zbyt często w większości stylów) technikami odpowiadającymi na techniki właśnie chociażby boksie stosowane. Oczywiście to tylko moje zdanie, laika i nie ćwiczącego już dość długo. Nie biorę pod uwagę czynnika ludzkiego - indywidualnych zdolności czy predyspozycji, intensywności treningów, woli walki itd/itd. Mnie zawsze fascynowało pod kątem skuteczności w ewentualnym starciu styl aikido oparty na stosunkowo prostych, krótkich i dynamicznych technikach, takie, jakie prezentuje na swoich pokazach np Tisser http://www.dailymotion.pl/video/x58xw_aikido-christian-tissier-bercy-2003
, czy wspomniany już Segal. Jest tam parę rzeczy wartych przemyślenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
De Marconi,popieram w 100%! Wracając do ulicy,z mojego doświatczenia nie stawiał bym na jeden styl walki,raczej to co w danej chwili nam podpasuje.Nawiasem mówiąc na palcach jednej ręki mogę policzyć ludzi(moi znajomi) którzy ćwiczyli jeden styl,reszta próbowała wszystkiego co było w pobliżu(kluby).A potem dzieliliśmy się doświadczeniami, no i AIKIDO nie wypadało najgorzej.Lecz nie była to walka sportowa tylko na zasadzie co by było gdyby...

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343
@Up: Dzięki za uznanie

@Topic: Wniosek mamy jeden - Aikido może być stylem uzupełniającym czy rekreacyjnym, natomiast w tzw. walce "realnej" niestety może się nie sprawdzić. Osobiście go polecam osobom szukającym tradycji, filozofii i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
a najlepsze jest to że i tak zaraz ktoś napisze że się nie znasz i żebyś poszedł na trening MT

Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2009-07-27 22:49:20

Zmieniony przez - Draciel 3 w dniu 2009-07-27 22:49:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 343

To normalne, gdyż pod względem skuteczności w samej definicji, Muay Thai i MMA przodują w takich rankingach.

Sorry za offtopic.

Zmieniony przez - De Marconi w dniu 2009-07-27 23:03:30

Just do it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Tłukłem BOKS przez jakiś czas,ale wtedy było we mnie dużo agresji.O dziwo powinienem się wypstrykać na treningu ale nie, ja szukałem "przygody" no i były te "przygody" z różnym skutkiem.Zarzuciłem boks i poszedłem na aikido.Po jakimś czasie stwierdziłem że to jest to czego szukałem.Z natury jestem spokojny i aiki mi odpowiada.Odruchy wpajane przez lata ćwiczeń dają znać o sobie w realnej walce i na atak odpowiadam rzutem.jak do tej pory mi się udawało,lecz to byli sami leszcze.Myślę że ludzie którzy coś ćwiczą raczej nie sprawdzają tego na ulicy,bo wiedzą czym to grozi(prawo i kontuzje gościa).Jeszcze trochę i książkę napisze,ha,ha!

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
A36 Kompendium walk ulicznych?
Po co porównywać jakiś styl w konfrontacji ulicznej???? Gość walnie Cię butelka przez łeb jak będziesz stał tyłem albo podleci grupka i zbutuje klienta.
Chyba ze 1 na 1 bez sprzętu "fair play" co rzadko się zdarza i co wtedy?
Przykładowo thaibokser 60 kg walczy z typem 100 kg i odstawia ong bak po czym jeden hit i leży albo jest tak wytrenowany ze rozniesie typa. Nie walczy styl tylko człowiek i równie dobrze gość co nic nie trenuje może wygrać.
a najlepsze jest to że i tak zaraz ktoś napisze że się nie znasz i żebyś poszedł na trening MT
tym razem nie ja

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2009-07-28 09:53:36

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2685
Pisze tylko na temat tego wątku,poczytaj sobie moje wypowiedzi w wątku,to zobaczysz że mamy takie same zdanie.Podałem swój przykład jako dowód że nie każdy chce walczyć za wszelką cenę i szuka czego innego w SW co potwierdza słowa De Marconi(patrz wyżej).W aikido ulica to skutek uboczny(wyćwiczone odruchy człowieka),co nie zawsze się sprawdza.Każdy bazuje na swoich praktyce z treningów i z realu,i ile w łeb zaliczysz to tylko ty sam wiesz,a niekoniecznie muszą ci inni wierzyć.

Stary ale jary !!!
UWAGA, czytam...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium