SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido na ulicy...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 47284

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 253
Ludzie trenujacy aikido zapominaja ze sa w nim ataki i mysla ze w realnej walce powiedzom komus uderzaj lewy prosty ja zejde do srodka(i zebys przypadkiem nie udarzal wtedy prawym) wykonam na topie ikkyo albo kotegaeshi a ty ladnie twardo padniesz nawet jak nie zadzaiła ruch. Niestety wiekszosc ludzi tak trenuje a co najgorsze spore czesc z nich to senseie (cale szczescie ze moj taki nie jest). Nie wiem co to wogole znaczy ze w niektorych kluba ludzie cwicza techniki na proste ciosy i wygladaja one w ten sposob ze reka nie wraca do gardy(smiech). JA cwicze aikido nishio i uwierzcie albo nie to nie jest archaiczna sztuka walki ona nie ejst tez przetranformowana na reali dzisiejszego czasu sensei nishio dodal tylko do niej swoje przemyslenie, wiedzac ze teraz ludzie nie lapia nikogo za rece tylko kopia i uderzaja, ale zeby moc wykonac techniki z uderzen to trzeba najpierw nauczyc sie z uchwytu. Kolejne zarzutu typu a co jesli atka bedzie statyczny no coz pozostaje nam bardzo mocne atemi, zeby jakos moc zrobic kuzushi. Nastepne to niesprawdzanie sie aikido w parterze jest to fakt, ze aikido nie jest do tego za dobre bo nie ma w nim czysto technik w parterze(chyba ze zaliczymy cwiczenia w seizie, ale czy to ma cos wspolnego z partnerem) bo o'Sensei nie musial tworzyc tych technik bo nikt go nigdy do tego parteru nie sprowadził. Po trzecie uwazam ze na niskim poziomie czyli tak do ktoregos z kolei dana dobrze jest uzupelnic aikido w jakas inna sztuke walki, ktora uczy bardziej zadawania atemi niz skomplikowanych technik. Po czwarte jak na tak bardzo skomplikowana sztuke walki powinno byc znacznie wiecej treningow niz obejmuja to dzisiejsze realia, a takze smiesznie niskie wymagania egzaminacyjne na poszczegolne stopnie sa bynajmniej smieszne.

Zauwazmy, ze Segal znal karate, ale mimo to nzany jest jako aikidoka i ze w wielu scenach oprocz dzwigni uzywa tez atakow, ktorre sa niezbedne. Nipotrzebowal ich o'Sensei, ktory biegle znal kilkanascie sztuk walki i posiadal w nich stopnie mistrzowskie i doszedl do niezwyklej perfekcji. I watpie zeby ktos po 3 latach swiadomie obronil sie aikido(podkreslam SWIADOMIE), ale po 20 latach jak najbardziej. Zreszta wszystko zalezy od nauczyciela i od naszego podejscia i ciezkiej pracy. A jeszcze do skutecznosci to w obecnych czasach mozemy byc tak zatakowani(nie tylko przez uzycie sily, ale inne rzeczy), ze zadna sztuka walki nam nie pomoze.

Jednym z plusow aikido jest to ze mozna uzywac go w kazdym wieku o'Sensei w wieku 80 lat nadal nauczyl i nadal byl niepokonany.

Zmieniony przez - matt1300 w dniu 2009-04-11 21:00:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
RoGe18, w jakiej sekcji aikido mówią o-goshi a nie koshi-nage?

a ten film jako argument to beczka śmiechu. to jest POKAZ a nie WALKA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 253
mowa o tym filmie gdzie mamy judo i aikido?? Tak to pokazowka bo zauwazmy jak atakujacy pieknie pada szczegolnie przy kotegaeshi. A jeszcze wracajac do rozmow typu mistrz sztuki walki ktora cwicze kontra inny mistrz(w taim przykladzie prawie zawsze wygrywa ten pierwszy). Jesli doszloby do takiej sytuacji to trudno ocenic ktora z osob na naprawde mistrzowskim poziomie wygralaby walke(choc zadko zdarzaja sie takie pojedynki, bo mistrzowie nie potrzybuja doceniac sie w taki sposob. Oni wiedza ze sa bardzo dobrzy.W taki sposob dowartosciowuja sie osoby, ktore dopiero co zaczely cwiczyc i chca pokazac calemu swiatu jakie to to co oni cwicza jest super, albo osoby, ktore sa super w swoim klubie, ale nigdy nie wystawiaja nosa poza niego). A skoro jest to watek o aikido do dodam, ze znacznieeeee trudniej o osobe na naprawde mistrzowskim poziemie w aikido niz w innych sztukach walki.

Zmieniony przez - matt1300 w dniu 2009-04-11 21:55:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107
Mam 15 lat i 5 kyu.

Aikido jest skuteczne, jeśli się do niego przykłada. Ważne jest aby trenowac z osobami wiekszymi od siebie. Ja mam 15 lat waże 59 kg i mam 175 cm wzrostu, nie wiadomo jaki mocny nie jestem, a ćwicze z osobą 2 razy starszą od siebie ważącą 100 kg i mającą 195 cm wzrostu. Więcej się wtedy uczę, gdyż muszę dać z siebie wszystko aby na takiej osobie technika zadziałała. Jeśli on jest uke, to stara się wyprowadzić na mnie jak najsilniejsze ciosy, przez co staram się uniknąć ciosu i wykonać dobrze technikę. Zdarzyło się nie raz że dostałem w brzuch z pięści, jednak z czasem nabrałem szybkości i teraz to już nie mam tego problemu.

Są sekcje na których można się dużo nauczyć, gdyż są w nich wykorzystane również elementy jiu-jitsu, BJJ, u mnie w sekcji sensei pokazuje również elementy krav magi.
Trenuje już ok. 4-5 lat jednak nie zamierzam trenować tylko aikido, bo nie w każdej sytuacji będzie skuteczne.

Zamierzam się zapisać na Jet Kun Do, nie wiem czy to dobry pomysł. Mieszkam w Gdyni, jest tu jeszcze sekcja MMA i BJJ. Interesują mnie te trzy style. Powiedzcie co lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
czyli po staremu: maluch jest szybki, tylko trzeba mu zainstalować silnik porsche, nadwozie chevroleta i podwozie lamborghini ;), poradźcie, gdzie je dokupić i jak zamontować do mojego malucha...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Saviola15: idz na JKD lub MMA

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 107
Im więcej czytam o JKD tym bardziej się do niego przekonuje. Czy miałbym szanse trenując JKD w walkach MMA?

Aikido dalej bym kontynuował jeszcze ze 2-3 lata aż dojde do 1 Dan'a. W MMA można używać dźwigni więc może mi się to przyda. A jeśli do tego bym dołożył JKD to może by coś z tego wyszło, co sądzicie?


Nie wiem czy poczekać jeszcze rok czy dwa i się zapisać, bo patrząc na zdjęcia to widzę samych dorosłych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Erik Paulson trenuje JKD z linii Dana Innosanto i w walkach MMA całkiem nieźle sobie radził.Tylko,że on jeszcze uzupełniał ten styl innymi.

Dźwignie z Aikido,mało się Tobie przydadzą w MMA.Żadne kote gaeshi,czy nikyo nie ma tam szans.Wszystkie dźwignie robione są w parterze,a nie na górze na nieoporującym przeciwniku na treningu.

Moja subiektywna opinia-więcej się nauczysz na JKD walki,niż na Aikido,więc im szybciej zaczniesz,tym lepiej dla Twoich umiejetności.W Gdyni masz sekcję Vataha.Tam masz szanse nauczyć się JKD,masz też w tej sekcji szanse na uzupełnianie umiejetości walką w parterze.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
Popieram w 100 % słaby 56 :) podpisuje sie pod jego rada.

Ten, kto zwycięży siebie, jest największym wojownikiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
JKD z linii Dana Inosanto jest obecnie bardzo przekrojowe. Jest w nim stójka, są podstawowe dźwignie służące do obrony na ulicy oraz rzuty, walka w parterze (bez Gi), elementy FMA - pałki kali i nóż.

Nie jest to jednak łatwa sztuka walki, której się nauczysz w rok.
Moim zdaniem najlepiej jest ćwiczyć coś przekrojowego, gdzie nauczysz sie płynnie przechodzić z jednej strefy walki do innej. Łączenie sztuk walk o odmiennych założeniach co do walki kompletnie mija się z celem.

Mówiąc krótko, jeśli zależy Ci na treningach skupiających się na obronie na ulicy wybierz JKD. Jeśli chcesz startować w zawodach MMA - idz na MMA.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo poważny problem!!!!pomocy

Następny temat

kto lepszy tayson czy mohammed ali

WHEY premium