SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 kg na klate -jak do tego dojść

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 123909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 50
Ja wyciskam 130kg max. Mam 17 lat ( od miesiaca ;D) ale wydaje mi sie ze tutaj duza role odgrywaja geny. A poza tym potrafie sie bardzo zmotywowac.

A wracajac do tematu: aby podnosic 100kg na klate, mysle ze trzeba oprocz genow miec rowniez spora motywacje. Z kazdym treningiem starac sie zrobic choc jedno powtorzenie wiecej i starac sie je robic mozliwie jak najlepiej (prawidlowo ulozone rece, nie podnosic tylka przy wyciskaniu itp.). Z drugiej strony nie warto przesadzac aby nie nabawic sie kontuzji lub zakwasu, ktory uniemozliwi trenowanie w 100%. Rownie wazny jest jeszcze oddech podczas wyciskania.

Ja staralem sie robic kazdy trening tak aby choc troszeczke byl lepszy od poprzedniego.

Jesli cos tu mija sie z prawda to prosze mnie poprawic, ja napisalem tu co sam mysle badz to co uslyszalem od kolegow z silowni z duzo wiekszym doswiadczeniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 220 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1191
W marcu kończę 18 lat
1 rok stażu - z 3x[30kgx10] na serię poprawiłem się na 3x[60kgx10]

Jeżeli chodzi o wyciskanie, rok temu pierwszy, raz wycisnąłem 45kg do niedawna[około 3miesiące] wyciskam TYLKO 70kg, ale ostatnio nie próbowałem, a czuję, że jest potencjał na przynajmniej 80kg...

chyba podejmę próbę pod koniec lutego... Myślicie, że podołam?

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2648
100 kg tez kiedys dazylem do tego ale ja wziolem te 100kg to chcialem wiecej teraz rocznikowo mam 18 lat i biore 140 spokojnie bedzie wiecej tylko sprobuje znowu maxa za jakis miesiac bo to zwiolem z 5 niechow temu jak nic

"trzeba żyć szybko i mocno puki sie jest młodym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4755
Kluf ... jeżeli zrobisz 70kgx3-4p to dasz radę 80x1p

."Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Skąd te wyliczenia?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23895
100 kg to strasznie mało, chociaż ja męczyłem się 2 lata żeby to wycisnąć teraz biorę 110 i znowu zastój;/

Zmieniony przez - końskapyta w dniu 2010-02-15 21:07:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1033 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18821
jak ciśniecie technicznie 90kg 4 razy to 100 powinno pójść, przynajmniej u mnie tak było, :)

dobry plan jak komuś brakuje kilkunastu kg do setki to :
klatka 2 razy w tyg: 5p: 60kg/65/70kg 3p:75/80kg (wiecej-mniej) zalezy ile mamy max w chwili obecnej, ale ten plan ma trwac z 6tyg, także lepiej sobie zanizyc ciezary żeby na początku było lekko

i co tydzien w ostatnich dwóch seriach dodawac 2,5kg

reszta partii normalnie wg swojego planu

Moja poezja: http://www.sfd.pl/Tomik_poezjii_kulturystycznej_refluxxxa__-t372603.html

Nie samym chlebem żyje człowiek, ale i kurczakiem, który cenne białko zawiera !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 866 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4755
Gwjazdor... jeżeli to było do mnie to wiem to z własnego doświadczenia...

dobrym rozwiązaniem jest też zasada piramidalna... 12p-50%/ 10p-70% / 8p-80%/ 6p-90%...

p-powtórzenia

przy czym te % to są obliczane z max ciężaru jaki wyciskamy na 1p... i powiem że przydaje sie pomocnik przy 90% który lekko będzie pomagał jak nie będziemy dawać rady...

."Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4401 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22973
nie ma sensu robić 6p przy 90%, bo sam zrobisz max 2-3 powtórzenia, a później kumpel za Ciebie będzie coraz więcej cisnąć. Powinieneś mieć tyle w ostatniej serii ile całkiem sam byś dał rady wycisnąć, kumpel najwyżej przy ostatnim powtórzeniu mógłby lekko pomóc
Refluxxx- ja miałem tak samo, tylko robiłem 4x 80 jak podchodziłem pod 90

--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
dj666 wiem jakie są ogólne założenia, ale u różnych osób jest różnie. Ja np z 90% max'a dam radę zrobić góra 2 powt i to z trudem. Mój ziomek z 90% swojego maxa robi 6 powt na luzie

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENER

Następny temat

Jak to jest ?

WHEY premium