SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

100 kg na klate -jak do tego dojść

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 123906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
U mnie 100 kg pękło gdy miałem 16 lat, później było już tylko ciężej. Po 16 latach treningu mój rekord to 205kg. Niestety siła i wymiary nie rosną wprost proporcjonalnie do stażu treningowego. Przez dość długi okres czasu barierą nie do pokonania było 150 kg dzisiaj wiem, że to nie była kwestia braku siły ale pewnego rodzaju blokada w głowie i to też jest bardzo ważny aspekt w każdej dziedzinie sportu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Odgrzebuje po 2 latach ale co tam.

Nie będę się zagłębiać w moje podejścia do treningów w ostatnich latach bo jeśli chodzi o klatkę to zawsze "ssalem" i 55kgx10 było moim maxem przez bardzo długo, 60kg nie mogłem wycisnąć więcej jak 3 razy.

Wróciłem po prawie rocznej przerwie z celem redukcji jednak kiedy zagłębiłem się w tajniki trójboju i treningu siłowego przerzuciłem się i tak oto startując z 10x40 po 2ch miesiącach mój 1 rep max to.. 90kg. Jestem w stanie wykonać 5x5x80kg.
W tym momencie czuję, że może być to moment przestojowy bo wyciskam już ponad swoją wagę ciała mimo wszystko prawie na pewno jestem w stanie stwierdzić, że do końca września wycisnę 100kg a genetykę do tego sportu mam nijaką.
Dodatni bilans kaloryczny, odpowiedni trening siłowy i regeneracja = szybkie efekty w max powtórzeniach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENER

Następny temat

Jak to jest ?

WHEY premium