SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FIT]DT 2013 / dontknow

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 38727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie na wprowadzanie, ale to pewnie Łukasz się wypowie

ziemniaki jem w różny sposób, ostatnio najbardziej lubie pieczone z mięskiem po folią albo w mundurkach ale też często po prostu dodaje nieprzyzwoitą ilość masła i tłukę Arphiel dała fajny przepis na zapiekankę z selera i ziemniaków, o proszę: https://www.sfd.pl/Lady_w_kuchni,_czyli_nasze_babskie_przepisy_;_-t696301-s30.html

no i wiadomo, jak możesz nabiał, to puree
i po szwedzku lubię, niby zwykły ziemniak, ale jak ładnie wygląda: http://www.doradcasmaku.pl/przepis/115784/ziemniaki-po-szwedzku.html


ale najlepiej wchodzi gotowany, w sensie żołądkowym, takie mam odczucie

Zmieniony przez - lilith w dniu 2013-03-25 22:58:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Bull, Dziękuje, miło coś takiego przeczytać.

Przy ewentualnym zakupie papek owocowych dla dzieci należałoby również mięć na uwadze, że niektóre owoce są źródłem FODMAP.

Zachowanie dobrego nastroju i ograniczenie stresu, to również dwie bardzo ważne kwestie, gdy celem jest poprawienie funkcjonowania układu trawiennego. Wydaje mi się, że korzystnie byłoby jeszcze trochę się wstrzymać przed ponownym wprowadzaniem niektórych produktów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lilith, fajne te ziemniaki po szwedzku. Nigdy takiego czegoś nie widziałam
Lukasz, o papkach to myślałam jagodowo-bananowych, ale niedługo jagody będą tanie, to sobie pojem i do świąt trzymam grzecznie low FODMAP, a po świętach to się tam zobaczy

__________________________________________________

26.03

DNT
poranne rozciąganie i góry, i dołu
Jakoś tak nie mogłam się zebrać ani na bieganie, ani na wytrzymałościówkę. Stwierdziłam, że pyerdolę, w robocie się zmęczę

miska

+ dwie łyżki bigosu (nie mogłam się powstrzymać, kocham babciny bigos i choćbym miała zaraz umierać- warto było )
+ warzywa: seler, papryczka chilli, marchewka, pietruszka, natka pietruszki, ząbek czosnku
+ do picia: yerba mate x4, kawa z cynamonem i odrobiną mleka, mięta x2, zielona herbata, czerwona herbata x2, melisa

8. dzień FODMAP: spodziewałam się jakichś problemów po kawie, ale na szczęście wszystko w porządku. Tyle że brzuch mi się zrobić jakiś taki wydęty i miękki, ale może to od kilkugodzinnego siedzenia, bo rano miałam dzisiaj płaski jak deska i jak stanęłam bokiem do lustra, to aż się przestraszyłam swojej maleńkości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
dontknow
Łukasz jest najbardziej uznanym dietetykiem w naszych serwisach.
Zatem mogę gwarantować, że komplet trenerów, instruktorów i dietetyków SFD zawsze podpisze się pod jego poradami.

Tym bardziej dziwi mnie jego obecność w moim dzienniku, ale też i tym mocniej dziękuję za wszystkie porady, cierpliwość i pomoc




Też nie wiem o co chodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Ciekawe z tym fodmap, będę musiała się podpatrzeć tę listę. Pół roku temu sama ograniczyłam wszystkie produkty powodujące wzdęcia. Łącznie z glutenem i nabiałem. I jak patrzę na strony www, to okazuje się ze ograniczyłam właśnie produkty z tej listy. Nawet nie wiedziałam że stosuje jakąś dietę

A tak przy okazji mam pytanie. Jeśli mogę. W czasie swoich obserwacji, mogę stwierdzić prawie z całą pewnością, że przynajmniej u mnie nie chodzi o tyle co zjem, tylko w jakiej ilości. Obrazując 2 kromki chleba żytniego, 50 gram jogurtu naturalnego, nie powodują u mnie żadnych problemów. Ale już większe ilości tych produktów (np. 150 gram twarogu, 1/4 kalafioru) już powodują wzdęcie i nieprzyjemne gazy. Chciałabym wiedzieć jak to jest, czy mogę sobie pozwolić na trochę jogurtu, czy wiedząc że szkodzi mi większa ilość tego produktu, to powinnam unikać go całkowicie?

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2013-03-26 22:09:13

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2013-03-26 22:09:28

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bull,
Dotkazoz, zdolniacha Z tego co zauważyłam, to do wielu pozycji jest dopisek, że nie u wszystkich powodują one wzdęcia. To jest dosyć ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
27.03

trening
Distance 9.02 km
Duration 49m:57s
Avg. Speed 5:32 min/km
Max. Speed 3:51 min/km

Tracę cierpliwość do butów Wróciłam z dwoma wielkimi bąblami, chociaż w trakcie biegania zatrzymywałam się i poprawiałam wkładki wg instrukcji pana ze sklepu. Nic nie dało, obtarło jak cholera Następnym razem ubieram stare, a z tymi nie wiem, co zrobię

miska
https://lh6.googleusercontent.com/-jNkdhv0qw8k/UVNZtkbMf6I/AAAAAAAAAko/-DANTlIHjJQ/s725/dieta_2013_03_27.png
+ warzywa: szpinak, czosnek, pomidor
+ do picia: yerba mate x2, zielona herbata, melisa x2, czerwona herbata, mięta x3

Idę spać, padam z nóg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Buty są ewidentnie źle dobrane. Wystaw na allegro, może ktoś kupi ...

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lejjla, a w sklepie nie przyjmą jako reklamacji, prawda? Chyba faktycznie wystawię i kupię jakieś tańsze Tylko pojawia się kolejny problem- jaki model?

______________________________________________________

28.03
DNT
Zero mocy, idę zaraz spać

miska
Czysta, nieliczona.
1. ziemniaki, jajka, camembert
2. mąka z ryżu brązowego + jajko / wołowina / majonez + koncentrat
3. wątróbka, masło klarowane, jajko, suszone pomidory, camembert, ryż parboiled
4. wątróbka, masło klarowane, jajko, suszone pomidory, camembert,
+ warzywa: pomidor, sałata lodowa, ogórki w occie, marchewka, cukinia
+ do picia: yerba mate, zielona herbata x2, czerwona herbata x2, melisa
Ogórki w occie mi zaszkodzili, bolał brzuch po nich Ech.. A tak je lubię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
dont, a masz gdzieś u siebie sklep decathlonu?

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna a zapotrzebowanie gramowe

Następny temat

15 latka, rzeźba brzucha i redukcja z nóg/brzucha.

WHEY premium