SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] wojtek - Winter shredding feat. Solaros

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 149375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Wojtek i jak tam trening? Bo chyba coś zmieniłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Taką rozkminę mam, może ktoś coś wie w temacie.
Nabiał, przetwory mleczne, sery itd.
Jak już pisałem po jakichś produktach mam wzmożone problemy ze skórą.
Ostatnio zjadłem ser żółty piórko.
Na drugi dzień masakra...

Czy możliwe jest, aby po około 100g takiego sera już organizm (skóra) reagowały?
Ja to sobie tłumaczę tak: nabiał podbija estro, estro wywala syfy.
Tylko czy zaledwie 100g może mieć aż taki wpływ?

@Dremor - założenia zostały tzn. dwa treningi volume, jeden tension i jeden power. Ale ćwiczenia dobieram pod siebie i nie robię obwodów.


Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2016-09-13 10:37:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 142732
To może ja powiem, bo często kobiety widzą takie objawy u siebie - głównie skórne. Najczęściej jest to zwiększony cellulit, przed estro, ale także i inne, pogorszenie stanu cery, wysypywanie. I to właśnie niekoniecznie przy dużych ilościach. Ja sama po sobie wiem, że przesadzić nie mogę.
Spróbuj może na jakiś okres wyeliminować i zobaczysz, co się będzie działo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
No właśnie to jest tak, nie było sera żółtego czy serków wiejskich - było ok, zjadłem dosłownie 4-5 plastrów sera - i od razu armagedon. Na szczęście nie twarz. Od razu oczywiście odstawiłem ser i sprawa wraca do normy. Więc na 99% to on jest w tym konkretnym przypadku winny, ale, czy mechanizm działania jest taki - minimum białka z mleka i już estro skacze??? Trochę mi się wierzyć nie chce. Co innego gdybym z 2kg tego sera zjadł ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 142732
Czytałam gdzieś, że w pewnych badaniach dowiedziono większego wpływu na mężczyzn i dzieci (ale za cholerę nie przypomnę sobie jakie to było badanie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Wojtek jak najbardziej. Są trzy rodzaje alergii/nietolerancji, a w zasadzie cztery. Piszę się głównie o dwóch. IgG i IgE. IgE może wywoływać reakcję od razu po niewielkich ilościach, wręcz śladowych. Akurat nabiał jest w grupie najczęściej powodującej reakcje IgE. Nawet 5-10g powodowało już reakcje, a u niektórych nawet śladowe ilości. W przypadku IgE 100g to spora porcja;)


Zmieniony przez - Martainn w dniu 2016-09-13 11:04:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Ok, a jak zatem ma się izolat WPI do produktów mlecznych? Też powinienem go odstawić? Chwilowo myślałem, że on również jest winien problemów, ale włączyłem go z powrotem i nic się nie dzieje. Natomiast wole dmuchać na zimne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
Zależy na co jest nietolerancja. Może być na laktozę, może być na białka mleka, czy nawet na określone frakcje. Jako, że izolat nie powoduje u Ciebie problemów to raczej odpada nietolerancja białek mleka. Prędzej coś w kierunku laktozy lub innych składników mleka. Ja coś takiego mam ze zbożami. Nie mam celiakii, a każda ilość zboża powoduje wysypanie na twarzy i sensacje żołądkowo-jelitowe. Dziś szuka się znacznie głębiej, bo okazuje się, że nie tylko główne składniki powodują nietolerancję. Próbowałeś może ser bez laktozy?
Izolaty najczęściej mogą być spożywane przez osoby z nietolerancją laktozy u których np. wpc już powoduje problemy.


Zmieniony przez - Martainn w dniu 2016-09-13 11:13:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68548
Reakcja na sery może też być związana z zupełnie czymś innym, niż uczulenie - chodzi o dużą ilość wit.B12:
http://potreningu.pl/articles/4063/witamina-b12-a-tradzik--interesujaca-zaleznosc

Przy dobrej diecie, bogatej w mięso, ryby, jajka - ma się w organizmie dostatek wit.B12, więc dołożenie do tego większej ilości sera może spowodować nadmiar ... Sery dojrzewające mają jej bardzo dużo, dzięki działalności bakterii fermentujących mleko.
W takim wypadku trądzik może się też nasilać od częstego jedzenia ryb.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Zawsze jakoś sceptycznie podchodziłem do teorii alergii, ale może warto zrobić jakieś testy na wybrane produkty. Mam teraz w miarę zawężony krąg - więc może w tą stronę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wojtek grubasie!!

Następny temat

[BLOG] hapcio - "Masa bez masy" i inne dziwne rzeczy

WHEY premium