SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięty bark

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 495657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287
no witam ,kontuzji nabawilem sie jakies 4 lata temu (1x)na ukochanych nartach,kakretny upadek na prawa czesc ciala i trach,strasznie bolal bark ale nie wypadł,po kilku dniach probowałem sie podciagnac (przy zblizeniu sie do bramek karnetowych na wyciagach narc),mocno trzaslo i po barku,nastawienie reki bez zdjecia rtg,4 tyg pie...ny gips,bez znieczulenia,(2x)plywanie na plecach trach i po barku ,nastawianie przez 30 min ,bez znieczulenia,gips 4 tyg,to bylo w polsce(2x),w miedzy czasie wyjechalem do irl(wiadomo o cooo beeeee..),jakis rok przerwy z barkim i podczas pracy unioslem reke do gory szarpnolem sie gwaltownie i trach(3x),tym razem orteza na 4 tygodnie,no i znieczulenie(o niebo lepiej z ..),no i jakies 4 miesiace temu podczas gry w pilke ,zrobilem gwaltowny ruch reka i dup(4x),ostry dyzor tym razem 2x morfina bo sie niedalo inaczej,4tygodni orteza,teraz jestem 6 dni po artroskopii,codziennie cw,lokiec ,nadgarstek co 3 godz(+oklad lodowy),odwodzenie barku zabronione,27.11 jade na wizyte kontrolna+zdjecie szwow,leki odstawione,na szczescie mam internet dzieki uprzejmosci sasiadki)))))))),problem w tym ze dziewczyna zostala w irl,ja jestem w polsce,oczywiscie z zamiarem powrotu do irl,po tym caly balaganie z moim barkie,ma nadzieje na powrot ok.kwietnia08,myle ze sie uda,pozdrawiam ....co z ta glukozamina,bo rozne opinie na ten temat czytalem,??????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2043
Siemka! A wiec marcin8111 ja sama sie lecze u dr.Kentla i ja jestm z dr. zadowolona moje wizyty tez tak trawja nie za długo tylko że ja mam problemy z kolanem. Jak chesz to mozemy pogadac na gg. czekam na odpowiedz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287
czesc Ewelina091,jasne ze mozemy pogadac moj nr gg5102314,ja na szczescie juz to mam za soba wybralem klinike w Zorach jak napeweno wyczytalas z mojego wczesniejszego postu,pozdrawiam serdecznie.ja wcale nie mowie ze ten lekarz jest zly,poprostu dziwna wydala mi sie ta pierwsza rozmowa z tym lekarzem(taka olewajaca),pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
hejo..;))
widzę, że mnie wzywano hehe niestety nie miałam dostępu do internetu przez parę dni wybaczcie!!
Marcin pytałeś się mnie o te ćwiczenia bierne łokcia i nadgarstka...miałam to samo też operował mnie dr Noga w Żorach i też dawał zalecenia... ćwiczenia bierne łokcia i nadgarstka są potrzebne, żeby mięśnie w tych stawach Ci się nie zastały oczywiście bierne ćwiczenia to bez użycia mięśni, jeśli rozumiesz co mam na myśli?? po prostu na chłopski rozum ktoś Ci musi tą ręka tzn TYLKO łokciem i nadgarstkiem ruszaćżeby mięśnie nie zapomniały co to praca i pompa mięśniowa nie straciła odruchu ruchowego...sam nie ruszaj,bo wtedy to będą ćwiczenia czynne a tych jeszcze Ci dr Noga chyba nie zalecił... oczywiście ruch barkiem zabroniony wiadomo!! ja zaczęłam ćwiczyć bierne staw barkowy dopiero po 4 tygodniach noszenia w ortezie.
Miałam bardzo podobną sytuację do Ciebie, mnie wypadł najpierw na snowboardzie, później na basenie, 3raz wyskoczył i wskoczył i 1operacja artroskopowo...10miechów po pierwszej grałam w siatkę i trach=/ 2operacja...na otwartym barku też w Żorach i też operował mnie dr Noga na szczęście miałam refundowane i to odbyło sie tak szybko, że szok!! zaledwie tydzień po wizycie u niego... pełen profesjonalizm ale dlaczego miałbyś mieć drugą operację?? narazie dbaj o bark, ćwicz go i wzmacniaj ale dopiero po zdjęciu ortezy i nie myśl o drugiej operacji...musisz uważać, zeby nie wypadł, a wtedy nie będzie potrzeba kolejnej interwencji chirurgicznej bo po co?????????? ja musiałam mieć, bo mi wypadł po pierwszej operacji...więc wszystko się pozrywało i ta operacja była konieczna tak powiedział dr Noga...bo staw był doszczętnie zerwany i zniszczony=/ teraz na szczęście mój bark ma się dobrze już rok i prawie 3miesiące po drugiej operacji i jest OK pozdrawiam!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287
dzieki wilkie za odp,jak narazie wszystko ok,cw samemu w domu(oczywisci cw.bierne lokciai nadgarstka,(chociaz jeste w stanie wykonywac cw.czynne lokcia (ale ich nie robie niech sprawy sie tocza swoim torem(powoli i systematycznie),w poniedzialek mam wizyte w żorach,zdjecie szwow i kosultacja rehab.ogolnie czuje sie zaskakujaco dobrze,jednak gdy zaczna sie cwiczenia barku zasowam do znajomego rehabilitanta,(wole to wykonywac po okiem doswiadczonej osoby),jednak wiekszosc cw mam w planach wykonywac w domu,zaczolem brac glukozamine(mam nadzieje ze cos pomoze-ale narazie za szybko sie wypowiadac na ten temat)pozdrawiam wszystkich ,i piszcie jak postepy z rehabilitacja,(troche sie orientuje w tych wszystkich cw(bierne ,czynne etc).,zaczolem awf ,ale niestety musialem zrezygnowac,jednak wiem ze pomoc doswiadczonych osob jest bardzo potrzebna,jeszcze raz pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Glukozamina to suplement diety, każdy ma o niej inne zdanie ona pobudza produkowanie mazi stawowej, ale nie pomaga w zrastaniu struktur stabilizujących... ja też ją zazywałam przez pewien czas i odczułam, że mniej mi strzela w barku, a praktycznie w ogóle jak zaczniesz ruszać zobaczysz będzie Ci na początku strzykało i strzelało w barku to przez minimalne zrosty itd, jak brałam glukozaminę to minęło, ale jak ją rzuciłam to znów zaczęło strzelać, więc wiesz..=/
Musiałeś zrezygnować z AWFu?? dlaczego? ja miałam drugą operację we wrześniu w zeszłym roku, przed pójściem na 1rok fizjoterapii na AWFie) i dałam jakoś radę... wiesz przedłużenia sesji i te sprawy, ale poszło:) i teraz jestem na bieżąco.
Po ściągnieciu ortezy idź oczywiście na rehabilirację, ćwiczenia i zabiegi fizykalne to pomoże Ci odzyskać pełną sprawność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287
hej olgislaw,dzieki za podpowiedzi ,wiec w wypisie z kliniki mam napisane tak;cwiczenia bierne łokcia i nadgarstka oraz cwiczenia czynne ze wspomaganiem łokiec ,nagarstek(wiem co to znaczy,dr.Noga mi wyjasnił),a co do przerwania awfu to raczej sytuacja zyciowa no i dopiero moj bark(poprostu wyjechalem do irlandi )no i tak zostalo,na studia raczej nie wroce,watpliwa sprawa,teraz tylko bark sie liczy,no i powrot do irl(zostawilem tam swoja 2 polowke),jestem dobrejmy mylsli,pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 287
witam wszystkich ,jestem po wizycie kontrolnej w żorach,z reka wszystko ok.zdjeto mi szwy,poza malym krwiakiem w okolicach bicepsu wszystko dobrze.po konsultacji z rehabilitantem ;cw.bierne i czynne ze wspomaganiem,łokcia i nadgarstka no i doszly ceiczenia izometryczne(dalszy zakaz ;rotacji zew,i odwodzenia 4 tyg.),dostalem rowniez zalecenia na fizykoterapie;laser,krioterapie i pole magnetyczne wszystkiego po 10 godz,martwi nnie fakt ze ma dalej mam zakaz na cwiczenia bierne barku no ale widocznie tak ma byc,pozdrawiam serdecznie wszystkich ,zwichnieci gdzie jestescie,cos zamarlo nasze forum ,piszcie co u was jak postepy,hej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 542
Hej, faktycznie forum nam trochę zamiera :/

Marcin, jak tak czytam Twoje wypowiedzi, to nasuwa mi się jedno słowo: chill! Od Twojej operacji minęło bardzo niewiele czasu, wyluzuj trochę, bo Twój bark się wkurzy z tej całej presji i w ogóle przestanie działać To dobrze, ze masz zabronione ćwiczenia bierne, przynajmniej wszystko się spokojnie pozrasta.

Ja wczoraj byłam u profesora, wygląda na to, że wszystko się pięknie trzyma, sam lekarz się dziwił, że jest tak dobrze Cieszę się więc bardzo, mimo, że usłyszałam, iż lewy bark nadaje się już tylko do operacji... Cóż, nie można tego skomentować inaczej, niż "Life's a bitch"

Ćwiczę teraz 6 razy dziennie, czyli co jakieś 2-3 godziny, odwodzenie nadal zabronione, ale zaczynam być w stanie samodzielnie się uczesać Dessaulte'a zakładam już tylko na uczelnię i ogólnie do miejsc, gdzie jest duży tłok (patrz środki komunikacji miejskiej), w domu chodzę sobie bez ortezy, ostatnio też bez niej śpię i nie jest tak najgorzej.

A tak mi przyszło ostatnio do głowy, z ciekawości, ile macie dziurek po Waszych artroskopiach? Ja mam cztery, dwie z przodu i dwie z tyłu. Przynajmniej symetrycznie

I bardzo bym chciała wreszcie pospać trochę na prawym boku... Strasznie za tym tęsknię... To taka luźna dygresja na zakończenie, tymczasem pozdrawiam wszystkich Zwichniętych i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i dużo cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2151
no ludzie wlasnie forum troche przymiera co jest z Wami? pisac jak tam Wasze barki, ja ostatnio podciagalem sie troche na drazku - zamiast grac w kosza zagadalem z sorem i chodze sobie na silke;)
to poczulem jakby takie zassanie i bark pare dni bolal - czekalem moze bol sam przejdzie ale jakos nie ustepowal pare dni to postanowilem zobaczyc co bedzie jak go rozruszam - i jak cwicze to bark mnie nie boli, gdy przestaje i nie cwicze pewien okres czasu to jakies takie dziwne uczucie...widac juz rezulaty cwiczen, od obozu codziennie staralem sie cwiczyc - reka byla jakby flak a teraz nawet jako tako - po chinsku wyglada....
a wlasnie mam pytanie, o odszkodowanie mozna ubiegac sie przez jakis okres czasu? czy potem ulega przedawnieniu??? pozdro

jestem nowy i pytam, pytam bo nie wiem, nie wiem bo nikt nie jest doskonaly, a ku doskonalosci kazdy z nas zmierza...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opinie na temat stuiow tatoo !

Następny temat

Moja pikawa

WHEY premium