SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
kabo9
Damian Abramowicz
a nie wydam 3-5 tyś na coś co nie wiem czy wykorzystam albo przestanę trenować.


to może w ogóle wydaj najpierw parę złotych na karnet jak masz wątpliwości
teraz są promocje i czasem za grosze można kupić wejściówkę, a do tego będziesz miał kogo zapytać jak ćwiczyć


Nie lubię spędu ludzi. Karnet to dla mnie nie problem. Gdybym chciał ćwiczyć na siłowni to bym to zrobił gdyż mam możliwość za "grosze" chodzenia nawet codziennie na siłownie i to obojętnie na jaką praktycznie w mieście. Che ćwiczyć sam w piwnicy i dlatego tutaj założyłem ten temat i truję Wam dupę

Ale dziękuję za radę bo jest bardzo dobra ale nie dla mnie

Kończę już pytania co kupić gdyż już mam swoje zdanie wyrobione na podstawie waszych odpowiedzi i rad. Za co Wszystkim bardzo dziękuje

Ale nie myślcie że skończyły się moje pytania Teraz jak będę ćwiczył to się dopiero zacznie he he he

Przerobię ten mój temat na bloga i będzie ok.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Harmonogram treningów:
Takie coś znalazłem czy będzie dobre dla mnie? Myślę że chyba na początek to po 1 serii ciężar mały i powtórzeń 15-20?
Proszę oceńcie czy to dobre ćwiczenia jak na początek kiedy nie mam jeszcze sztangi tylko mam hantle? I zamiast 3 razy chcę trenować co drugi dzień w systemie A-B-C-A-B-C... itd Ciężar mały gdyż mam nadciśnienie tętnicze co spowodowało powiększoną aortę i niedomykalność zastawki na szczęście to zmiany niewielkie nawet z tego co wiem to nawet tabletki biorę tylko na uregulowanie ciśnienia ale pewny nie jestem. Będę w styczniu u kardiologa prywatnie to porozmawiam co sądzi o ćwiczeniach siłowych. Zastanawiam się czy nie iść dodatkowo do sportowego lekarza?

Rozpiska pochodzi z tej strony: budujmase

Pozdrawiam i czekam za opiniami i poradami. Pisałem że się pytania zaczną







Zmieniony przez - Damian Abramowicz w dniu 2017-01-07 16:09:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
może być, każdy trening będzie lepszy niż brak treningu
ja bym nawet na początek robił trening obwodowy,
czyli jedziesz po kolei każde ćwiczenie, na początku 2 obwody, a później dokładasz obwodów, obciążenia itd..

zerknij jeszcze tu:
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html
z naciskiem na sekcję domator, może znajdziesz jeszcze inne ciekawe ćwiczenia
np:
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947-s0.html
https://www.sfd.pl/TRENING_HANTLAMI_COŚ_DLA_KAŻDEGO-t40591-s1.html

zacznij tez nagrywać jak ćwiczysz, bo zapewne nie będziesz miał lustra i ciężko Ci będzie ocenić czy robisz dobrze technicznie
jak będziesz miał wątpliwości możesz zamieścić filmik tu i coś się doradzi
pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131101
Wysoki krok z hantlami? - co to jest?
Wyciskanie hantli na podłodze - zamieniłbym na rozpiętki na ławce.
Na początek minimum 2 serie - pierwsza z mniejszym ciężarem.

Oddychaj bez wstrzymywania oddechu!


Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-01-07 16:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Wysoki krok z hantlami - to będą pewnie wejścia na taboret
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Dzięki za odpowiedzi.
Nagram się bo faktycznie lustra nie mam kurcze miałem fajne duże lustro to wydałem po remoncie bo nie pasowało i starawe było a teraz nawet w domu mam tylko w łazience nad umywalką a kupować lustro do piwnicy trochę kasy mi szkoda Poczytam linki i co jest śmieszne muszę te ćwiczenia pooglądać w atlasie ćwiczeń bo zielony jestem i niektóre nawet nie wiem jak wyglądają.
A co do tekstu że lepsze obojętne ćwiczenia niż żadne to święte słowa
Ostatnio pracowałem po 12 i to w nocy od 2:00 do 14 więc troszkę odsypiałem . Do końca stycznia dali mojego zmiennika na szkolenie na inną maszynę a więc styczeń będzie z pracą przechlapany bo sam muszę wszystko robić
Ale to nie przeszkodzi żebym trenował jedynie może mi godziny pomieszać. Dzisiaj zrobiłem Marsz 5 km jak się wyrobię to jeszcze z hantlami poćwiczę gdyż młoda godzina jest.

Wysoki krok






Zmieniony przez - Damian Abramowicz w dniu 2017-01-07 17:24:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ojan
Wysoki krok z hantlami? - co to jest?
Wyciskanie hantli na podłodze - zamieniłbym na rozpiętki na ławce.
Na początek minimum 2 serie - pierwsza z mniejszym ciężarem.

Oddychaj bez wstrzymywania oddechu!


Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-01-07 16:49:41


Tego oddychania muszę się nauczyć, ale myślę że z czasem samoistnie będę dobrze oddychał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131101



Też tak robiłem ale bez obciążenia jako aeroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2196 Napisanych postów 6177 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311200
Dobry plan się wydaje. Ja bym został przy wyciskaniu z podłogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
ajazy
Dobry plan się wydaje. Ja bym został przy wyciskaniu z podłogi :)




Szczególnie jak się ławki nie ma
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium