SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dieta tłuszczowa - D. Szukała (i Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 112399

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1488 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 22272
dokladnie tak

www.theanimalrescuesite.com -zwierze tez czuje glod

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
powodzenia zatem aby kolejny dorownal dzialaniu olimpowskiemu
a jak bedziesz przy okazji w kraju polecam zaoopatrzenie w ten swietny produkt
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30776
Skoro juz trafiłem na ten temat to mam pytanko. Pan Marek C. propagował wieksze spożyie nasyconych proporcjonalnie na dietach tłuszczowych ze względu na duży udział tłuszczu /ok 60% zapotrzebowania/. Argumentował to złym samopoczuciem po zwiększeniu ilości tłuszczy roślinnych oraz faktem, że przy niskiej podaży węgli tłuszcze nasycone nie są tak groźne dla układu naczyniowo-sercowego /mam tu oczywiście na mysli miażdzycorodność/. Ja sam na CKD spożywałem w dużej mierze nasycone i proporcjonalnie mniej oliwy a najmniej wielonienasyconych, po których również nie czułem się za dobrze /głównie czułem niedobór energii i większy głód/.

Ciekawi mnie na to co Pan D. Szukała ma w tej sprawie do powiedzenia /no i Biniu /. Sam nie uważam, żeby dieta tłuszczowa była dobrym wyjściem na dluższą metę, chociaż nie sprawdzałem jeszcze przy podaży węgli na poziomie 50-100 /powiedzmy coś a'la tkd/ co mogłoby być dobrym rozwiązaniem /no wlaśnie i tu nie jestem pewien/ gdyż węgle głównie są przecież potrzebne dla ukladu nerwowego /ellis podał w stoim temacie o ketozie, że nerwowy potrzebuje 25%, reszta tłuszcz, więc zastanawiam się czy wejście na dietę typu 2g białka, a z reszty 25% na węgle i 75% na tłuszcz byłoby ok na dłuższą metę? To wygląda jak takie lc w sumie/.

No i tak ogólnie to witam, bo chyba to jest mój pierwszy post w tym dziale /przynajmniej nie pamiętam, żebym wcześniej się tu udzielał/ głównie przesiaduję w odchudzaniu.

/pozdr
...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
Skoro juz trafiłem na ten temat to mam pytanko.

smialo

Pan Marek C. propagował wieksze spożyie nasyconych proporcjonalnie na dietach tłuszczowych ze względu na duży udział tłuszczu /ok 60% zapotrzebowania/. Argumentował to złym samopoczuciem po zwiększeniu ilości tłuszczy roślinnych oraz faktem, że przy niskiej podaży węgli tłuszcze nasycone nie są tak groźne dla układu naczyniowo-sercowego /mam tu oczywiście na mysli miażdzycorodność/. Ja sam na CKD spożywałem w dużej mierze nasycone i proporcjonalnie mniej oliwy a najmniej wielonienasyconych, po których również nie czułem się za dobrze /głównie czułem niedobór energii i większy głód/.

faktycznie czesc osob moze na samych tluszczach roslinnych zle sie czuc
to w miare zrozumiale
wydaje mi sie ze okolo 25% calej puli tluszczowej powinny stanowic tluszcze nasycone
oczywiscie tluszcz zwierzecy jest dosc rozny od nasyconego (rozny udzial w nim)
oczywiscie im dieta bardziej masowa tym wiecej tluszczu bedzie w diecie (w tym i nasyconego)
%cent jednak powinine zostac ustalony na najnizszym poziomie ktory gwarantuje dobre samopoczucie
co do ochrony ukladu kwrioonosnego
nalezy rozroznic dwie kwestie
kwestia redukcji kalorii ponizej zapotrzebowania
wtedy faktycznie mamy spory margines bledu
nadmiaru kalorii
tutaj jesli ww jest malo nie ma tragedii w porownaniu do diety zwanej smieciowa
ale zagrozenei proporcjonalnie rosnie
im wiecej ww oraz im wiecej tluszczow nasyconych

jednoznacznie odpowiedziec sie nie da
to jakby suwak na skali i to na kazdego dzialajacy w innym zakresie
ogolnie pewne przeslanki mniejszego wplywu sa - pewnosci nie mamy w zadna ze stron

Ciekawi mnie na to co Pan D. Szukała ma w tej sprawie do powiedzenia

o to moze byc trudniej

/no i Biniu /.

obecny

Sam nie uważam, żeby dieta tłuszczowa była dobrym wyjściem na dluższą metę

zalezy co kto pod tym pojeciem sobie wyobraza
potrafie zobaczyc zdrowa i na cale zycie

chociaż nie sprawdzałem jeszcze przy podaży węgli na poziomie 50-100 /powiedzmy coś a'la tkd/

TKD nie wyznacza limitu ww
postuluje jedynie spozywanie ich w okolicy treningu - vide nr 5 Perfect Body

co mogłoby być dobrym rozwiązaniem /no wlaśnie i tu nie jestem pewien/ gdyż węgle głównie są przecież potrzebne dla ukladu nerwowego /ellis podał w stoim temacie o ketozie, że nerwowy potrzebuje 25%, reszta tłuszcz, więc zastanawiam się czy wejście na dietę typu 2g białka, a z reszty 25% na węgle i 75% na tłuszcz byłoby ok na dłuższą metę? To wygląda jak takie lc w sumie/.


aby zuzywac ww organizm NIE musi ich spozywac

No i tak ogólnie to witam, bo chyba to jest mój pierwszy post w tym dziale /przynajmniej nie pamiętam, żebym wcześniej się tu udzielał/ głównie przesiaduję w odchudzaniu.

zapraszam do dyskusji
ze swoje strony moge powiedziec ze Alternatywna Droge moza tutaj rowneiz spotkac
a rozmawiamy NIE tylko o suplach
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30776
to jakby suwak na skali i to na kazdego dzialajacy w innym zakresie

Teraz all jasne

zalezy co kto pod tym pojeciem sobie wyobraza
potrafie zobaczyc zdrowa i na cale zycie[...]aby zuzywac ww organizm NIE musi ich spozywac [...]


Nie no wiadomo, że można pod siebie modyfikować znajdując gdzieś 'złoty środek' Mnie chodziło tutaj raczej o dietę z bardzo niską podażą węgli. Mimo wszystko jakaś ilość węgli jest potrzebna. Właśnie zastanawiam się co dzieje się przy praktycznie zerowej podaży węgli strawnych. Glukoneogeneza. Ale z czego? Z mięśni? Bo z kwasu mlekowego wiele glukozy nie powstanie, a białka będą tu dobrym 'źródłem glukozy', czy nie?


TKD nie wyznacza limitu ww
postuluje jedynie spozywanie ich w okolicy treningu


My bad Po prostu najczęściej spotkałem się z użyciem tkd jako diety nisko ww, bo na dobrą sprawę po co ładować węgle tylko okołotrneingowo mając ich dużo w diecie?

zapraszam do dyskusji
ze swoje strony moge powiedziec ze Alternatywna Droge moza tutaj rowneiz spotkac
a rozmawiamy NIE tylko o suplach


Dzięki

/pozdr
...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
kieszko89

przypomnij sie prosze jutro albo pewniej w PN
teraz jestem w przelocie z innego kompa
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30776
Nie no, nie ma sprawy. Nie są to kwestie, które muszą zostać wyjaśniona tu i teraz. Po prostu mnie one ciekawią
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1488 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 22272
od siebie dodam ze warto trzymac sie pewnych zalozen tkd bo niestety wrzucilem ostatnio za duzo ww po treningu i moment podlalo, tu bardzo wazna jest precyzyjnie dobrana ilosc ww by osiagnac max korzysci , przy 45 gramach bylo super zwiekszylem do okolo 80 i juz nie bylo tak rozowo

www.theanimalrescuesite.com -zwierze tez czuje glod

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
pewno nie miales okazji przeczytac mojej odpowiedzi na ten temat w Perfect Body - ciagle za granica zdaje sie jestes - popros kogos w PL aby Ci kupowal i jak bedziesz wezmiesz z soba
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 45 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17554
Biniu nie badz taki sknera i napisz koledze krótko i zwięźle na priv ;)

Niech masa bedzie z wami ....:)

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

D.Szukala - WITAM !

Następny temat

D.Szukała - prezent

electro
Polecane artykuły