SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

D.Szukała - prezent

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Witam Was Panowie!

Z okazji Świąt składam Wam jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i przesyłam poniżej opracowanie dot. sposobu obliczania zapotrzebowania na kalorie. Pomoże Wam to zapewne dokladniej okreslić ile potrzebujecie dziennie dostarczać energii. Taka mała zabawa na świeta. Zamiesciłem to w ostatnim nr "KiF", ale pewnie nie wszyscy wszystko czytają. Jeżeli będa jakieś wątpliwości to prosze pytajcie. Pozdrawiam - D. Szukała


Całkowita Przemiana Materii (CPM) - jej wartość ( w kcal lub MJ) okresla całodobowy wydatek energetyczny człowieka związany z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu, pracą zawodową, codziennymi czynnościami oraz aktywnością sportową. Aby w przybliżeniu obliczyć wartość CPM należy określić PPM a nastepnie zsumować wartości obliczone w podpunktach (b,c,d)



a/ Podstawowa Przemiana Materii - PPM ( energia nizbędna dla podtrzymania życia)

Kobiety: PPM (kcal/dobę) = 655 + 9,6 x W + 1,8 x H - 4,7 x A
Mężczyźni: PPM (kcal/dobę) = 66,4 + 13,7 x W + 6,0 x H - 6,8 x A

gdzie:

W ( weight) - należna masa ciała w kg
H (height) - wzrost w cm
A (age) - wiek w latach


b/ Codzienna aktywność :
- praca lekka - PPM x 1,4
- praca średniointensywna - PPM x 1,7
- praca ciężka - PPM x 2,0

c/ Aktywność sportowa:

Trening siłowy

- trening umiarkowanie ciężki - 8 kcal/min
- trening ciężki - 10 kcal/min
- trening bardzo cięzki - 12 kcal/min

Trening aerobowy

- Tętno do 120/min - ok. 2 - 5 kcal/min
- Tetno 120 - 160/min - ok. 7 - 10 kcal/min
- Tętno pow. 160/min - ok.10 - 12 kcal/min




d/ Kalorygenne działanie pokarmu ( 10% wartości PPM)


szukala
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
u mężczyzn powinno byc 66,4 czy 664 ?
...i sg sie oczywiscie nalezy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
66,4 - tak jak w tekscie
Pozdrawiam :)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
Pierwsze pytanie: do wyniku otrzymanego w punktach "a" i "b" mam dodac kalorie spalone na trenigu, np: 4920 kcl + 60min x 10 kcl = 5520 ?
Natomiast jeśli chodzi o punkt "d" jest dla mnie niezrozumialy. Mam te 10% dodac czy odjac?

Odnosze wrażenie ze jedząc 5520 kcl dziennie musialbym bardzo uwazac na IG spozywanych produktow, wyeliminowac całkowicie wszystkie tluszcze procz tych nienasyconych i zochowac dokladnie godziny posilków by nie zlapac tluszczyku. Toz to typowo masowa dieta zawodnika! Niestety nie wyobrazam sobie pochłonięcia dziennie, dzieląc WW60% B30% T10%:
414 gram bialka
828 gram węglowodanow
61 gram tłuszczy

Ja to potraktuje jako ciekawostke, chyba ze pomylilem sie gdzies w obliczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
oj, chyba rzeczywiście coś pomyliłeś, napisz jaką masz wagę, ale nie aktualna, tylko należną ( czyli bez zbędnego tłuszczu) - oczywiście orintacyjnie

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
Zdziwilo mnie tylko to, że kobiety maja 655 kcl a mężczyźni tylko 66,4, stąd to pytanie.
Co do tego zapotrzebowania kalorycznego to moim zdaniem wystarczy (dla amatora) 5 gram cukrów i 1,5-2 gramy biaka na kg masy ciala dziennie + niewielkie ilości tłuszczów dziennie, głownie nienasyconych.

Waże 90 kg, 190 cm wzrostu, w pasie 90 cm (same 90-tki)



Zmieniony przez - Lin w dniu 2002-12-24 12:44:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
no mi wyszło ok. 1000kcal mniej, no ale może wkradł ci się jakiś mały błąd. W sumie to sie nie powinieneś dziwić, że facet o wzroście 190cm potrzebuje ok. 5000kcal. Białko w ilości 2-2,5g/kg w zupełności powinno wystarczyć. Wydaje mi się, że za mało tłuszczu uwzględniasz. Tłuszcz powinien wynosić ok. 25% ogólnego zapotrzebowania kalorycznego.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18213
Jestem bardzo wdzieczny za wszelkie porady, do ktorych sie z pewnością zastosuje. Ciesze sie ze na forum mam nozliwosc porozmawiania z takim autorytetem jak Pan. Życze Wesolych Świąt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Dzięki, ja również zycze Ci wszystkiego dobrego i samych sukcesów w Nowym Roku. Podzrawiam

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Ja mam pytanie odnośnie wagi należnej. Czy dobrze bedzie jeżeli wpisze należna masa 70kg przy mojej aktualnej masie 78kg, wzroście 180cm a w pasie mając 85cm? Jak na mój gust troche dużo, no ale ja sie na tym nie znam.

Z góry dziekuje za odpowiedz Bełkot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Przy Twoim wzroscie prawidłowa masa ciała powinna wahać sie miedzy 65 a 79kg. Jest to jednak przedział dotyczący ludzi nie ćwiczących. Jeżeli dorobiłes się już trochę masy mięsniowej to oczywiście masz prawo wazyc wiecej - i to też będzie prawidłowo. Jeżeli jednak uważasz, że nie zaliczasz się jeszcze do znacznie umiesniowych osób to oczywiście przyjęta przez Ciebie masa ciała = 70kg, przy pasie 85cm będzie prawidłowa do dalszych obliczeń. Pozdrawiam

szukala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta tłuszczowa - D. Szukała (i Biniu)

Następny temat

cos na zgubienie wagi

WHEY premium