Legenda kulturystyki Lou Ferrigno (67 l.) skrytykował ludzi, którzy używają smartfonów podczas ćwiczeń w siłowni. Powiedział, że wiele osób zamiast ćwiczyć, zajmuje sprzęt i jest wręcz przyklejona do telefonu. Lou dorastał w czasach, w których telefony komórkowe nie istniały, a ludzie skupiali się przede wszystkim na wykonywanych ćwiczeniach podczas pobytu w siłowni. Rywalizował przecież z Arnoldem Schwarzeneggerem, więc nie było mowy o kombinowaniu.

 

 

W poście na Instagramie Ferrigno powiedział otwarcie o tym problemie, jednocześnie dając kilka wskazówek, jak zwrócić uwagę takiemu delikwentowi…

„Czy ktoś jeszcze jest tak sfrustrowany, jak ja z powodu ludzi, którzy nie biorą na poważnie siłowni? Moja sugestia jest taka. Powiedz mu tak: Słuchaj, nie chcę być niegrzeczny. Jestem tu, żeby trenować, a ty jeśli nie chcesz ćwiczyć, nie trać czasu na siłowni”.

 

Ferrigno twierdzi, że nie daje sobie dmuchać w kaszę i nie pozwala zniechęcić się przez ludzi, którzy zamiast ćwiczyć, gapią się w telefon. Doskonale rozumiemy jego stanowisko, ponieważ każdy ma prawo korzystać ze sprzętu bez konieczności czekania, aż inni zrobią sobie selfie czy sprawdzą co słychać u innych na Instagramie. Czy Was też denerwują takie osoby?

Komentarze (7)
Kaziupir

Zależy od sposobu korzystania z telefonu. Jak mam przerwę 1-2 minuty między seriami to chyba nic się nie stanie jak wyciągnę na moment telefon. Zresztą to raczej nie telefon jest problemem. Często widzę ludzi, którzy zajmują sprzęt i urządzają sobie jakieś pogadanki 15 minutowe ze swoimi znajomymi.

2
Kaziupir

Albo ludzie, którzy robią 100 serii do jednego ćwiczenia i przez godzinę zajmują jedną maszynę.

2
Gmsx

True... szczególnie bananowe dzieci... Właściciele siłowni w mojej mieścinie wpadli na genialny pomysł promocji dla młodzieży szkolnej... karnet od czerwca do września za 100zł. Będzie wesoło %-)

0
LiptonS

Jak widać ludziom jest trudno pozostawić smartfon w szatni, z którego korzystają 24/7.

1
Piotras_85

Mało tego, najlepsze jest to że siedzą na smartfonie zajmują sprzet a jak sie zapytasz czy robi jeszcze to wielce obrazony ... Ok rozumiem sam nosze ze soba ale mam sparowany ze sluchawkami wiec sluzy tylko jako odtwarzacz a miedzy seriami szybko sobie zmieniam nutke ... ale jak widze ze ktos robi sobie jakies zakupy online siedzac na jakiejs lawce... nie mam słow na to :D

0
domosos

Są osoby co mają zapisane plany to ok, czy spojrzy na stoper, zegarek itp, ale jak ktoś siedzi na maszynie i zajmuje innym to już porażka jest.

0
lodzianin1

Sam lata z telefonem ale on może €

0