Witam, mam 15lat, w piłkę nożną gram od kilku lat, ostatnio mam zamiar chodzic na siłownie. Dodam ze jestem bardzo chydy i chcialbym nabrac troche masy. Pytanie moje polega na tym,czy codzienny trening pilki noznej nie przeszkodzi mi w tym .
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
@f4n
Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, zrobię to w wersji bardzo kompaktowej.
Trening typu ACT - to trening siłowo-wytrzymałościowy buduje on głównie wytrzymałość ale również siłę. Szczególnie u osoby, która wcześniej nie ćwiczyła na siłowni.
Chłopak potrzebuje siły i dynamiki - owszem ale najpierw musi nabrać wytrzymałości i odporności na obciążenia treningowe w grupach mięśniowych jakich nie używa na co dzień grając w piłkę.
ACT ma powiedzmy na zadanie zwiększyć ilość pompek, które jest w stanie zrobić z obciążeniem własnego ciała, a nie rozwijać jego maksymalnej siły wycisku.
Plany treningowe rozwijające specyficzne cechy potrzebne w konkretnych dyscyplinach sportowych wyglądają inaczej i o tym wie każdy - nawet podświadomie.
Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, zrobię to w wersji bardzo kompaktowej.
Trening typu ACT - to trening siłowo-wytrzymałościowy buduje on głównie wytrzymałość ale również siłę. Szczególnie u osoby, która wcześniej nie ćwiczyła na siłowni.
Chłopak potrzebuje siły i dynamiki - owszem ale najpierw musi nabrać wytrzymałości i odporności na obciążenia treningowe w grupach mięśniowych jakich nie używa na co dzień grając w piłkę.
ACT ma powiedzmy na zadanie zwiększyć ilość pompek, które jest w stanie zrobić z obciążeniem własnego ciała, a nie rozwijać jego maksymalnej siły wycisku.
Plany treningowe rozwijające specyficzne cechy potrzebne w konkretnych dyscyplinach sportowych wyglądają inaczej i o tym wie każdy - nawet podświadomie.
Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!
...
odkope ten temat,bo moze autor jeszcze to przeczyta:
Jak masz chodzic na silownie to nie rob treningow na MASE, tylko na SILE, bo w przyszlosci cie zamuli.
Jedynie trenuj sile, sile i sile, a masa sama z wiekiem przyjdzie. I duzo jedz :)
Nawet silownia ci nie pomoze, bo pompki, grzbietki, brzuszki, cos na biceps (plecak i ksiazki) i mozna elegancko cwiczyc.
Jak napiszesz cos w tym temacie to ci jeszcze indywidulanie pomoge, ale w ciemno nie bede sie rozpisywal
Jak masz chodzic na silownie to nie rob treningow na MASE, tylko na SILE, bo w przyszlosci cie zamuli.
Jedynie trenuj sile, sile i sile, a masa sama z wiekiem przyjdzie. I duzo jedz :)
Nawet silownia ci nie pomoze, bo pompki, grzbietki, brzuszki, cos na biceps (plecak i ksiazki) i mozna elegancko cwiczyc.
Jak napiszesz cos w tym temacie to ci jeszcze indywidulanie pomoge, ale w ciemno nie bede sie rozpisywal
"Im bardziej czegoś chcesz,
to to zdobędziej!"
...
Ćwicz normalnie na mase dlaczego ma trenować na siłę na początku przygody z siłownia? Jeśli treningi ma codziennie to nie straci na szybkosci, jednak nabieranie masy bedzie o wiele trudniejsze.
zdr
zdr
www.pajacyk.pl
Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.
...
spaiter, ale potem sie zamuli...
Mam raczej wieksze doswiadczenie od ciebie w sporcie, oraz wiedze nabyta u trenerow i zawodnikow (pilkarzy) i kazdy z nich oraz ja, jestesmy zdania, ze pilkarzowi treningi na mase sa tylko utrudnieniem w zyciu, a wazna jest tylko sila.
Musisz sie dowiedziec co oznacza trening na mase, co sie wtedy z miesniami robi, a jak dziala trening na sile.
Pilkarz w ogole nie powinien jechac na mase, zawsze tylko na sile.
Mam raczej wieksze doswiadczenie od ciebie w sporcie, oraz wiedze nabyta u trenerow i zawodnikow (pilkarzy) i kazdy z nich oraz ja, jestesmy zdania, ze pilkarzowi treningi na mase sa tylko utrudnieniem w zyciu, a wazna jest tylko sila.
Musisz sie dowiedziec co oznacza trening na mase, co sie wtedy z miesniami robi, a jak dziala trening na sile.
Pilkarz w ogole nie powinien jechac na mase, zawsze tylko na sile.
"Im bardziej czegoś chcesz,
to to zdobędziej!"
...
Ta wasza wymiana zdań jest kompletnie bez sensu. Chłopak ma 15 lat i treningów siłowych ani masowych robić jeszcze w ogóle nie powinien. W tej chwili powinien się skupić na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. A jeżeli trenuje piłkę nożną, to może sobie poszukać w innych działach treningów poprawiających dynamikę i wytrzymałość. No i do tego wszystkiego powinien poczytać o odpowiednim odżywianiu, w dziale "Odżywianie".
That's all folks!
That's all folks!
Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!
...
nie jest bez sensu, Wiek 15 lat nie jest też zły to ćw siłowych, odpowiednie przygotowanie Treningu domatora i może ćwiczyc.
zdr
zdr
www.pajacyk.pl
Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.
...
Chłopak ma 160 cm wzrostu i 50 kg wagi - jeszcze nie zaczął porządnie dojrzewać a Ty mu każesz żelazo szarpać? Wiele się zmieniło na tym forum przez ostatnie kilkanaście miesięcy, dawniej żelazną granicą było 16 lat żeby zapraszać kogokolwiek do siłowni.
Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!
...
Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!
...
nie pisz 2x post. Widziałem to ale 15 wiek jest optymalny jeśli chodzi o przygotowanie do siłowni. Trening domatora 4-5 miesiecy. Nie pisz że dyskusja bez sensu bo nic nie wnosisz do tematu tylko krytykujesz.
www.pajacyk.pl
Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.
...
@spaiter
Przykro mi ale nie masz wypełnionego profilu. Nie wiem zatem z kim piszę. Krytykuję Twoje porady, bo zapraszasz 15-sto latków na siłownię, co uważam za duży błąd.
Ja wolę zaufać wiedzy ludzi o których wiem, że są na tym forum od lat, od czasu kiedy tu pierwszy raz zaglądnąłem, a nie Tobie.
Autorytet Musashiego jest dla mnie większy niż Twój przyjacielu. I to chyba wyczerpuje temat.
Przykro mi ale nie masz wypełnionego profilu. Nie wiem zatem z kim piszę. Krytykuję Twoje porady, bo zapraszasz 15-sto latków na siłownię, co uważam za duży błąd.
Ja wolę zaufać wiedzy ludzi o których wiem, że są na tym forum od lat, od czasu kiedy tu pierwszy raz zaglądnąłem, a nie Tobie.
Autorytet Musashiego jest dla mnie większy niż Twój przyjacielu. I to chyba wyczerpuje temat.
Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz