SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 350193

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 9767 Wiek 5 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 23579
Nie - można brać cały czas.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
Z tego, co sobie przypominam, to tauryna ma chyba konkurować z tryptofanem o przjście bariery krew-mózg.

tak to tez widzialem wiec nie sadze abys sie mylil :D
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24308
A jak to jest z anabolicznym działaniem insuliny ?? Czy po treningu zamiast carbo+wpc mozna dac tauryne +wpc ??

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
na treningu zuzywne sa ww zgromadzone w miesniach - glikogen
jesli nie zostana uzupelnione (zostana tak czy sia, ale przez inne procesy) przez spozycie regeneracja bedzie opozniona

wiec polecam ww po treningu - post podwieszony w dziale Alternatyna Droga wyjasnia byc moze wiecej
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24308
ale jezeli glikogen nie jest zuzyty w wielkich ilosciach podczas treningu silowego to moze lepiej zjesc wegle +wpc +odrobine tauryny ?? (dodajemy tauryne kosztem redukcji wegli) Czy to moze dac lepsze efekty niz same wegle +wpc dla endo na redukcji??

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24308
ale jezeli glikogen nie jest zuzyty w wielkich ilosciach podczas treningu silowego to moze lepiej zjesc wegle +wpc +odrobine tauryny ?? (dodajemy tauryne kosztem redukcji wegli) Czy to moze dac lepsze efekty niz same wegle +wpc dla endo na redukcji??

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2643 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24308
Zmieniony przez - kolos88 w dniu 2007-03-22 20:22:01

Wojownicza dusza, więc po swoje ruszaj
na ławę nie zejdę nawet gdy dostanę karę, rezerwowy ze mnie żaden, ja rasowym napastnikiem !! Czuję w sobie straszną parę, widzisz mnie na piedestale? I słusznie się chwalę, cudze znam lecz swoje walę.

...
Napisał(a)
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 9767 Wiek 5 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 23579
Taurna po treningu jest bardzo wskazana jako antykatabolik. Po treningu i tak nie działa insulina, zaś węgle są wchłaniane przez mięśnie na drodze fosforylacji glukozy, o czym gadaliśmy niedawno z Biniem. Na redukcji trzeba uważać z węglami po treningu - nie przesadzać. Proponowane przez Ciebie rozwiązanie - mało węgli, białko plus tauryna wydaje się OK.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 54 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 126219
jak Slawek popisal na redukcji co prawda okres okolotreningowy jest najlepszy dla ww (wiekszosc ww mozesz zjesc wlasnie w tym okresie)
to jednak jesli masz w diecie niezbyt duza ilosc dozwolona nie mozesz przesadzac z ich iloscia nawet po treningu

celem ww po treningu jest uzupelnienie glikogenu i zapasow w watrobie
wiec jesli np trening HIT ktory nie zuzywa za duzo glikogenu to tym bardziej nie ma KONIECZNOSCI spozywania wielkich ilosci :D

z drugiej strony jesli np treningu ma sluzyc spaleniu glikogenu np UD2 to nie powinienes spozywac ich wcale :D
na diecie to ona dyktuje co i kiedy :D
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 379 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3768
Mozliwe ze sie uzaleznilem juz od tauryny? biore ja od ponad miesiaca... (3 g) z tygodniem niecalym przerwy... i zauwazylem ze rano jak sobie nie walne dwa kaspy po 1500 mg to caly dzien spac mi sie chce
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

electro
Polecane artykuły