SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
dokladnie
efekt placebo wzrosnie jeszcze bardziej po przeczytaniu dobrego arta


Zmieniony przez - Pitt Bull w dniu 2008-10-15 10:48:02

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie do konca ...

ciagle widze istnieje porownywanie do AAS (dzis biore za tydzien jestem wielki/dorzezbion - do wyboru)

suplementy ktore dzialaja jak one szybko staja sie zabronione

reszta dziala:

spektakularnie np kreatyna
umiarkowanie widocznie np dozwolone spalacze - efekt widoczny po pewnym czasie
prawie niewidoczne - dzialanie kumulacyjne np omega3
nie dziala w danym aspkecie

to ze czegos nie idzie odczuc nie oznacza ze nie dziala :D

od tego sa m.in. naukowcy aby zajrzec tam gdzie nie widac golym okiem
i dopiero jak nie widac tego uzbrojonym okiem naukowca wtedy nalezy sie zastanowic
dlaczego nie widac
i jesli uzasadnienie nie przychodzi do glowy
odstawic w danym aspekcie

czesto moze sie jednak zdarzyc - iz to czego nie bylo widac kilka lat temu przy postepie w medycynie pokazuje sie po pewnym czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Rozszerzeniu ulegnie zakres jej zastosowań.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 550
Co do wpływu tauryny na receptory GABA, to doradzałbym powściągliwość Najnowsze badania wskazują, że tauryna ma minimalny wpływ na OUN (jeśli w ogóle ma jakikolwiek). Odsyłam tutaj na przykład do badania Whirley BK, Einat H, 2008. Poza tym tauryna w bardzo niewielkim stopniu przekracza barierę krew-mózg, a jej poziom w mózgu jest utrzymywany w zasadzie na stałym poziomie, jest ściśle kontrolowany. Mimo to warto prowadzić suplementację tauryną, no z tym że nie z powodu jej wpływu na OUN czy raczej jego braku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
wiele suplementow ma wielorakie zastosowania
dlatego zawsze polecam kierunkowe ich stosowanie
nie wrzucanie do gardla wszystkiego co akurat mieli na polce :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21691
Widze, ze co strona to inaczej...

Moje pytanie brzmi, czy bedzie dobrze :

Dni treningowe
30 minut przed sniadaniem:
5 MC kreatyny Vitalmaxa (5g)
2 MC tauryny Olimpu (3g)
Przy okazji 1 Vita-Min

30 minut przed treningiem :
1 MC tauryny Vitalmaxa (1,5g)

Po treningu :
5 MC kreatyny Vitalmaxa (5g)
2 MC tauryny Olimpu (3g)

Dni nietreningowe
30 minut przed sniadaniem:
5 MC kreatyny Vitalmaxa (5g)
2 MC tauryny Olimpu (3g)
Przy okazji 1 Vita-Min

Godziny treningu :
2 MC tauryny Olimpu (3g)

Pytania podstawowe dla mnie :
1. Dni treningowe, lepiej brac 1 przed i 2 po treningu czy odwrotnie, a moze przeniesc jakas MC na przed snem ?
2. Mam sporo kreatyny, dorzucic do dni nietreningowych 5g z tauryna czy sie zmarnuje ? (pytam bo organizm jest w stanie przyswoic do 10g dziennie)

Pozdrowki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
osobiscie witaminy przyjmuje PO posilkach

kreatyne przyjmuje PRZED treningiem :D
tauryne rowniez :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 496 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38036
Witam.Mam pytanko posrednio zwiazane z temamtem.Biniu mowisz ze bierzesz kretke tylko przed treningiem.Mam tauryne i kretke mono ale chcialbym brac jak najmniejsze dawki gdyz 5 lat temu byl moj pierwszy i ostatni jak do tej pory cykl 5g na czczo w nt + 5g po treningu w trenigowe i zaliczylem wielkie roztepy a bralem z tego co pamietam nie wiecej niz miesiac.Jestem endo i puchne na wiekszej ilosci ww okrutnie dlatego chcialbym brac tylko 5g dziennie i tu moje pytanie.
nt rano na czczo 5 g i 2 MC tauryny / dt i tu wlasnie przed czy po treningu to co wyzej? slyszalem opinie ze na treningu kreatyna powinna byc juz dostepna dla miesni ale wiekszosc z tego co sie czyta sugeruje jednak zlote "5g po treningu".Podejrzewam ze co ma kopnac i tak kopnie chcialbym jednak uslyszec czemu darowac opcje "po" skoro to przeciez po treningu sie rosnie? :} a moze dawke tauryny zwiekszyc?
dzieki z gory za odpowiedz i licze na wyrozumialosc ;]
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - 3nYY w dniu 2008-11-12 20:03:15

Give a dog a bone
Leave a dog alone
Let a dog roam and he’ll find his way home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
kreatyna sluzy glownie do produkcji energii potrzebnej NA treningu
stad moje powiedzenie aby byla dostepna dla miesni w momencie rozpoczecia treningu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 550
Ostatnio miałem więcej wolnego czasu i zapoznałem się m.in. z pełną treścią badania Salimäki J et al., "The effects of systemically administered taurine and N-pivaloyltaurine on striatal extracellular dopamine and taurine in freely moving rats", 2003. Co jest ciekawe w tym badaniu to to, że pokazali jak tauryna przyjmowana doustnie może przekraczać w znaczących ilościach barierę krew-mózg. Nie ma obaw oczywiście, bo tauryna ma działanie neuroprotekcyjne i antyoksydacyjne, więc to tylko na plus tego suplementu. Dziwne jest to, że badania w tym temacie są rozbieżne i raz podają coś takiego, a innym razem, że suplementacja tauryną nie ma większego wpływu na poziom tego "aminokwasu" w mózgu. Podobne niejasności są z jej działaniem przeciwlękowym. Tutaj trzy razy wykazano, że tauryna ma działanie przeciwlękowe, natomiast czwarte badanie temu zaprzecza. Tak naprawdę nie wiadomo już w co wierzyć Można tylko czekać na kolejne newsy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

WHEY premium