SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 335848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
w wolnej chwili poczytam info z Panskiej strony
na chwile obecną ciężko mi wierzyć w to, że tauryna spala tłuszcz choćby z tego powodu, że jest antagonistą układu sympatycznego związanego z wydzielaniem katecholamin-które to właśnie mają duże zdolności nasilania termogenezy i przyspieszania spalania tkanki tłuszczowej, po drugie tauryna działa hipotermicznie, a zwykle jest tak, że tłuszcz pali się w "ogniu" podwyższonej temperatury,
z nowinkami jednak się zapoznam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Nie wiem, czy udało Ci się wczytać w treść i czy ja jasno ją wyłożyłem w tym artykule?... Niezależnie od wszystkich kierunków działania tauryny, aminokwas ten okazał się hormonem tkanki tłuszczowej, w zasadzie takim samym - jak tzw. adipokiny. Tauryna posiada więc w białej (podskórnej) tkance tłuszczowej własny szlak sygnalizacyjny, prowadzący do transkrypcji wszystkich białek biorących udział w spalaniu kwasów tłuszczowych i termogenezie, w tym białek rozprzęgających (UCP) i receptorów proliferatorów peroksysomów (PPAR).

Wpadłem na wyjaśnienie mechanizmu wpływu tauryny na syntezę tlenku azotu. Ale założę chyba nowy wątek, bo tutaj nikt się do niego nie dokopie.

Zachęcam też do pogłębionych dyskusji na mojej stronce, bo tutaj wielu użytkowników one nudzą. Teraz wisi po prawej stronie jej baner. Wystarczy kliknąć...
Wkrótce zapełnię ją większą liczbą artykułów, które będą dostępne też na sfd.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
co do tauryny to jeszcze coś mi się przypomniało,a mianowicie zwiększa wydzielanie insuliny, a ta z kolei ma działanie powodujące odkładanie energii głównie w komórkach tłuszczowych-w skrócie magazynowanie (odkładanie) tłuszczu,
ktoś kiedys napisał, że insulina jest "trucizną" gdy chcesz schudnąć
a badania Japończyków bardzo obiecujące mimo wszystko

najpierw napisałem to co wiedziałem do tej pory, a teraz czytam, że insulina czasami może ułatwiać spalanie tłuszczu

tylko mam takie obserwacje na sobie gdy stymuluje się suplementami adrenaline czy noradrenaline to człowiekowi robi sie ciepło, zaś u siebie zauwazyłem, że tauryna ma takie działanie, że jest mi zimno przy suplementacji tylko tauryna-gdy dokłada się inne suplementy to się szybko zmienia

na to uwalnianie adrenaliny czy noradrenaliny na skutek obniżonego poziomu glukozy i w przypadku stosowanuia tauryny nie liczyłbym zbytnio gdyz jak juz pisałem tauryna działa przeciwstawnie do tych hormonów

jednak jestem jak najbardziej za łączeniem tauryny ze spalaczami choćby TSE-tu efekt może być widoczny bardziej i szybciej

Panie Ambroziak proszę o ten wywód na temat wpływu tauryny na tlenku azotu-albo na priva albo bardzo chętnie widziałbym to na forum




Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-06-04 21:15:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W tym japońskim badaniu - jak pamiętam - uzyskano też efekt hamowania, poprzez podawanie tauryny, przyrostu masy tkanki tłuszczowej na skutek wysokokalorycznej diety. Takie badanie praktyczne jest ostatecznie - zawsze rozstrzygające.

A insulina?... Tak na prawdę - tuczy tylko wtedy, kiedy jej wydzielanie stymulowane jest węglowodanami przyswajalnymi, czyli glukozą. W innych przypadkach: może nawet - paradoksalnie - stymulować rozpad tkanki tłuszczowej (lipolizę).

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Maniuś - teraz nie ma czasu, bo muszę wyjść... Odpiszę wieczorkiem.
Ale zaproponuję ci chyba przeniesienie tej dyskusji na moje forum, bo rozwija się ciekawie - a tutaj (na 60-tej stronie) nikt się do niej nie dokopie.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
a ten wpływ tauryny na tlenek azotu tak w kilku zdaniach panie Sławku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Maniuś - to, że robi ci się po taurynie zimno, to może być też efektem aktywności termogenicznej. Reakcje na wzrost ciepłoty ciała są najczęściej właśnie paradoksalne; przy gorączce - albo jest nam gorąco, albo trzęsie nas zimno.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jeżeli natomiast mówimy o relacjach - pomiędzy tauryną a aminami katecholowymi - to są one daleko bardziej skomplikowane...
Tauryna pełni funkcję aminokwasu nauroaktywnego, czyli przekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, tak samo - jak gamma aminomaślan (GABA), glutaminian, asparginian i glicyna. Faktycznie - jest tutaj aminokwasem hamującym, podobnie jak GABA. Wprawdzie hamuje aktywność neuronów zależnych od amin katecholowych, ale najsilniej - w układzie zależnym od dopaminy. Natomiast - hamowanie dopaminy zwiększa aktywność noradreanliny. Tym mechanizmem tłumaczony jest właśnie paradoks pobudzającego działania tauryny i małych dawek gabaergików - np. etanolu.

Te relacje dotyczą mózgu, natomiast na obwodzie, np. w tkance tłuszczowej, jest jeszcze inaczej - tu tauryna wydaje się sprzyjać aktywności beta-adrenomimetycznej noradrenaliny, czyli tej - poprzez którą odbywa się rozpad tkanki tłuszczowej. Ale ten mechanizm zwiąże się właśnie z relacjami pomiędzy tauryną a tlenkiem azotu, które opiszę na mojej stronce.
Spróbuję dzisiaj... Wyślę Ci powiadomkę!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
OK
ale przez to hamowanie dopaminy przez tauryne niektórzy odczuwają zamułke przy stosowaniu tego suplementu...
a jeżeli jesteśmy już przy neuroprzekaźnikach to tauryna zwiększa również w sobie właściwy sposób poziomy wazopresyny i oksytocyny(podejrzewam,iż dzieje się to pośrednio właśnie poprzez noradrenaline)

Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-06-08 18:47:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Możliwe... Trzeba powiedzieć wprost: tauryna jest najsłabiej poznanym aminokwasem neuroaktywnym.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

WHEY premium