SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TAURYNA - Bycza terapia.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 335898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sam wiesz ze Ginusie maja inaczej ...
wiec nie wiem czy to dziwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Ginek, jesteś niemożliwy...

Słuchaj, tauryna zwiększa efektywność treningu, ale sam efekt zależy od metodyki treningowej. Jeżeli będziesz ćwiczył typowo na siłę, to tauryna pomoże rozwinąć tę cechę motoryczną.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 242
dziękujke, papa

Porządny obywatel Polski
brrrrrrrrrrrrrrr
aaaaaaaahrrrrrrrrrrr
AMUZABI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 242
ambroziak
Ginek, jesteś niemożliwy...

Słuchaj, tauryna zwiększa efektywność treningu, ale sam efekt zależy od metodyki treningowej. Jeżeli będziesz ćwiczył typowo na siłę, to tauryna pomoże rozwinąć tę cechę motoryczną.


CZy chodzi o efekt psychostymulujaćy, bo to wiem Panie Sławku, a pański art czytam do dnia dzisiejszego - jak to było anabolik, antykatabolik i psychostymulator - no no w pańskich artykulikach czuć powiew świeżości, papa pozdrawiam Słąwku, Z Bogiem Biniu

Porządny obywatel Polski
brrrrrrrrrrrrrrr
aaaaaaaahrrrrrrrrrrr
AMUZABI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tu chodziło raczej o dwa ostatnie efekty - anaboliczny i antykataboliczny.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Usunięty przez NUTRIFARM za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2070
Witam

Andrzej1970

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2070
Witam
Mam pytanie do Slawka, czy przypadkiem biorac tauryne przez dluzszy czas nie ''uzaleznimy '' sie od niej, tzn. czy nie zachwieje sie gospodarka insulina, po odstawieniu tauryny. Czy ktos juz to badal?jak to wyglada.Troche sie boje tego, gdyz juz nie jestem mlodzieniaszkiem i jestem bardziej podatny na rozne zmiany w diecie.
pozdrawiam wszytkich
Andrzej

Andrzej1970

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Andrzej, nie pamiętam - czy były robione takie badania konkretnie pod kątem tauryny, ale np w przypadku karnityny i kreatyny dowiedziono, że ich podawanie z zewnątrz nie osłabia własnej produkcji po odstawieniu. Generalnie uważa się, że ta reguła tyczy wszystkich substancji witaminopodobnych, a więc takich, które organizm częściowo produkuje a częściowo pobiera z pożywienia, jak właśnie karnityna, kreatyna czy tauryna.
Ma to swoje głębokie uzasadnienie adaptacyjne: kiedy organizm znajduje w środowisku dużo danej substancji - ogranicza własną produkcję, kiedy natomiast danej substancji brakuje - własna produkcja wzrasta.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl masowy

Następny temat

ILOŚĆ g NA KAŻDĄ MIARKĘ PRODUKTU - tutaj znajdziesz odpowiedź (+ kalkulator odżywkowy

WHEY premium