Wiele carbo kupowanych w sklepach z odżywkami zaraz po łyknięciu ich prawie odrazu zostaje wchłonięte przez orgaznim oraz z uzupełnianiem glikogenu w mięsniach wiele nie ma wspólnego, dlatego więc Carbo z Vitargo uważane jest za najlepsze ponieważ uzupełnie glikogen oraz wchłania się równomiernie przez to że tworzy galaretowatą maź w żołądku która powoli uwalnia ww
Tak więc jaki jest sens używania carbo przed treningiem mających dodać energii podczas treningu lub po treningu mając na celu uzupełnienie glikogenu w mięśniach lub gainerów mających zastąpić posiłek?
Może potrenigowe carbo wraz z kreatyną pomoże szybciej ją wchłonąć ale reszta? Czy wogóle kupowanie carbo ma jakikolwiek sens?
A czy takie carbo jak:
Pure Muscle Carb (https://sklep.sfd.pl/opis.asp?produkt=459)
INKOSPOR Active Carbo Energy
posiadające różne węglowodany, proste jak i złożone powodują że ww nie są wchłaniane tak szybko i cieszymy się "zastrzykiem energii" przez dłuższy czas? A może są tak naprawde tylko sekundy?
Pisze tego posta po rozmowie z Markiem (pozdrawiam serdecznie) która zaniepokoiła mnie tym że zawsze do jakiegokolwiek cyklu (zapraszam do działu "Suplementacja - NASZE TESTY i promocja" kupuje się gainery i carbo a z rozmowy wynikło że to nie ma najmniejszego sensu jak tylko podniesienie sobie poziomu cukru we krwi i huśtawka glikemiczna... więc jak myślicie jak jest naprawde? Sam mam niewielką wiedze w tym temacie ale po to jest forum żeby pytać, prawda?
Zapraszam do dyskusji
P.S. za błędu ortograficzne z góry przepraszam
Tak więc jaki jest sens używania carbo przed treningiem mających dodać energii podczas treningu lub po treningu mając na celu uzupełnienie glikogenu w mięśniach lub gainerów mających zastąpić posiłek?
Może potrenigowe carbo wraz z kreatyną pomoże szybciej ją wchłonąć ale reszta? Czy wogóle kupowanie carbo ma jakikolwiek sens?
A czy takie carbo jak:
Pure Muscle Carb (https://sklep.sfd.pl/opis.asp?produkt=459)
INKOSPOR Active Carbo Energy
posiadające różne węglowodany, proste jak i złożone powodują że ww nie są wchłaniane tak szybko i cieszymy się "zastrzykiem energii" przez dłuższy czas? A może są tak naprawde tylko sekundy?
Pisze tego posta po rozmowie z Markiem (pozdrawiam serdecznie) która zaniepokoiła mnie tym że zawsze do jakiegokolwiek cyklu (zapraszam do działu "Suplementacja - NASZE TESTY i promocja" kupuje się gainery i carbo a z rozmowy wynikło że to nie ma najmniejszego sensu jak tylko podniesienie sobie poziomu cukru we krwi i huśtawka glikemiczna... więc jak myślicie jak jest naprawde? Sam mam niewielką wiedze w tym temacie ale po to jest forum żeby pytać, prawda?
Zapraszam do dyskusji
P.S. za błędu ortograficzne z góry przepraszam

Krzysztof Piekarz
, vide sp. wytrzymałościowe