Witam wszystkich.Od 6 miesięcy bardzo boli mnie odcinek lędzwiowy kręgosłupa.Ból ten nasilił się z powodu kilku upadków . Nie jestem w stanie samodzielnie chodzić,gdyż boli mnie również prawa noga i biodro. Mam zrobiony aktualny RM tej parti kręgosłupa.Opis tego RM brzmi następująco:
-Obniżenie wysokości przestrzeni mk z dehydratacją krążków mk,zmianami odczynowo zapalnym w trzonach i zmianami zwyrodnieniowymu na krawędziach trzonów w odcinku L3-L5.
-Na poziomie L3/L4 uogólniona wypuklina uciskająca worek oponowy oraz zwężająca obustrzonnie otwory mk, silnie po stronie prawej.
-Na poziomie L4/L5 uogólniona wypuklina modelująca worek oponowy oraz zwężająca obustronnie otwory mk, silnie po stronie prawej.
-Na poziomie L5/S1 tylna wypuklina krązka mk z centralną pjm modelującą worek oponowy , zwężająca oba otwory mk.
Dehydratacja krążka mk.
Czy ktoś z Państwa miał podobne dolegliwości i podobne rozpoznanie?.Do lekarza o jakiej specjalności należy zwrócić się z tym problemem , czy ma to być ortopeda? Czy ktoś z Państwa jest w stanie odczytać takie rozpoznanie na podstawie przedstawionego opisu?Proszę o pomoc. Pozdrawiam!