SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prostujemy swoje plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
musisz wiedzieć że rózne sa przyczyny skoliozy, w związku z tym niekiedy da a niekiedy nie da jej skorygować.
Jeśli skolioza jest wynikiem nieprawidłowej postawy ciał np w szkole i wiotkich mięśni to oczywiście trening wzmacniający mięśnie i korygujący da pozytywne rezultaty.
Lecz jeśli jest wywołana jakąś nieprawidłowością anatomiczną nie zawsze, jednak ćwiczenia wzmacniające na pewno nie zaszkodzą.

Np jeśli skolioza jest wywołana tym że jedna noga jest dłóższa od drógiej, to nie ma siły skoloza wystąpi, organizm poprzez skrzywienie kręgosłupa będzie doproadzał do pozycji pionowej.
podrawiam

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 135 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1670
moim zdaniem to w kazdym wieku mozna sie skrzywic i wyprostowac kosci przebudowywują się co 7 lat calkowicie uklad nerwoey tez tylko ze w 10 lat wiec malo pijcie wody ognistej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie mam krotszej nogi wiec to odpada bardziej postawil bym na wiotke miesnie oraz nieprawidlowo siedzenie. mam 187 cm wzrostu i 75 kg wagi wiec chyba to jest przyczyne. Plecy mmnie bola odczuwam wlasnie jakby miesnie "nie wytrzymywaly" kregoslupa boli mnie strasznie.rozumiem Ze ten jkorygujacy trening sprawi ze miesnie beda silniejsze i nie bedzie mnie jush bolec ,tylko ze skolioza jako schorzenie zostanie? sorki za akie pytanka ale na tym mi zalezy bardzo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
stosując odpowiedni trening i ćwiczenia korekcyjne można wyleczyć skoliozę. znam przypadek kiedy to odpowiednia terapia doprowadziły do usunięcia garba, a to o wiele bardziej poważne skrzywienie.

to czy w twoim przypadku da się całkowicie wyleczyć kręgosłup - nie wiem (znów kłania sie ortopeda), ale warto działać w tym kierunku.

podrawiam

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10394
Ja mam pytanie bo skrzywienie ktore mam to raczej nie skolioza tylko w gornej czesci kregoslupa mam go lekko odchylony do przodu poprostu garbie sie ,chcialem sie zapytac jakie cwiczenia wykonywac na ta przypadlosc.Wiem ze wykrzywil mi sie na wlasnie zyczenie bo jeszcze niedawno spalem bardzo pokrzywiony i chodzilem teraz staram sie prostowac ale nadal kregoslup jes wykrywiony,mimo najwiekszych staran.Aha i jeszcze jedno jeden krąg (hyba szyjny,ten ktory wystaje) mi wystaje az nadto kiedys pochyle glowe do przodu kiedy dotkne to kregi szyjne mam jakby przed nim a nie na rowni czy mozna to jakimis ciwczeniami skorygowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ruhan masz na mysli jaka terapie? cwiczenia czy zabiegi manualne ktore przyczynily sie do wyleczenia garba? no tak ale kazdy ortopeda mowi inaczej przez jaki czas mam wykonywac te cwicenia korygujace caly czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
Ruhan? haha! czyli taki han co rucha? dobre sog!

terapia polegała na ćwiczeniach połączonych z terapią manualną.
pacjętem była kobieta ok. 18letnia.
ćwiczenia typowo korekcyjne. aż do wyleczenia, rozciągające, gibkościowe i siłowe można wykonywać przez całe życie. to nie są pastylki. aktywność ruchowa jest ważna przez cały czas.
pozdrawiam

Zmieniony przez - Rohan w dniu 2004-06-29 21:06:00

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale to caly czas mam stosowac ten trening korygujacy , po jakim czasie mozna zaobserwowac jakas poprawe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 135 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1670
Bolek ten jeden kreg co ci tak wystaje w szyi na dole tpo kazdemu tak wystaje tak ma byc tak jest zbudowany kregoslup a jak nie iwezysz to komu kolwiek obadaj np swojej lasce gwarantuje ci ze tez ma ten jeden krag taki schodkowaty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1666
a czy można stosowac zwis głową w dół taki gdzie drążek mamy pod kolanami lub zamocowany do drążka oczywiście za pomocą specjalnych uchwytów? czy efekt bedzie taki sam jak przy zwisie normalnym trzymając sie drążka rekoma? a może to jest wręcz szkodliwe ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening korygujący - dodatek

Następny temat

Mój trening

WHEY premium