SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT Wason77 - życie i takie tam przemyślenia :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1373 Napisanych postów 3285 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28444
wason u Ciebie zawsze nienormalne ciężary ;)

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31201
fanslaska

Nachwyt,przechwyt,zamek,paski ?




To jest trening więc używam pasków, w końcu ćwiczę grzbiet a nie przedramiona .

Na zawodach użyłbym chwytu mieszanego (jedna ręka nachwyt, druga podchwyt).
Na treningach zdarza mi się też łapać na zamek, ale ogólnie trenigowo, uważam, że paski to najlepsze rozwiązanie.

Zresztą problem z chwytem najczęściej pojawia się w serii, a nie przy pojedyńczym powtórzeniu. (oczywiście mam na myśli ciężary poniżej 250 kg )
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143635
Też wydaje mi się, że na 1p siła przedramion wystarczy.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31201
Czwartek 11.02.2016

Dieta: B/T/W/kcal: 236/133/302/3408
Waga (rano): 89.6 kg

Trening: Nogi, brzuch

Wyprosty nóg na maszynie (rozgrzewka)
3x25 powtórzeń

Przysiady ze sztangą
60x12, 100x10, 120x6, 150x6, 180x6

Wypychanie nóg pojedyńczo na maszynie Hammer Strength Plate-Loaded Leg Press
50x15, 50x15, 50x15

Wyprosty nóg na maszynie siedziąc - pojedyńczo
3 serie 10 powtórzeń

MCNPN na maszynie Hammer do do szrugsów
3 serie 10 powtórzeń

Uginanie nóg na maszynie leżąc
4 serie 15-20 powtórzeń

Łydka siedząć
3 serie 15 powtórzeń

Crunche z obciążeniem
3 serie 20 powtórzeń

Rozciąganie mięśni obręczy barkowej zaczyna przynosić pierwsze pozytywne efekty - bez problemu mieściłem się pod sztangą w trakcie przysiadu, a jak wiadomo właściwe ułożenie sztangi na plecach to połowa sukcesu. Z ciężarami na razie delikatnie, od następnego tygodnia zacznę powoli zwiększać.

Kontrolne ważenie po treningu pokazało tylko 1,45kg różnicy pomiędzy mną a Kabo - redukcja zbliża się powoli do końca
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
wason77

Kontrolne ważenie po treningu pokazało tylko 1,45kg różnicy pomiędzy mną a Kabo - redukcja zbliża się powoli do końca


U mnie wiekopomna chwila bo >90 to dawno nie ważyłem. Dobry cheat w weekend i Cię łykam
#JestMasaJestKlasa
#j**acbiede



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2016-02-12 17:00:13
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31201
Poniedziałek 15.02.2016

Dieta: B/T/W/kcal: 235/72/384/3158
Waga (rano): 91.6 kg

Trening: Barki, Triceps

Wyciskanie sztangi siedząc
50x12, 70x12, 90x10, 100x10, 110x8,
70x6 (2 zatrzymania w trakcie ruchu ekcentrycznego po 10 sekund)

Unoszenie sztangielek bokiem
15x12, 18x10, 22.5x8

Naprzemienne unoszenie ramion ze sztangielkami do przodu
18x10, 20x8, 22.5x8

Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
20x12, 22.5x12, 32.5x8

Wyciskanie na górną klatkę na maszynie hammer
70x20, 110x12, 120x12

Wyciskanie francuskie na wyciągu stojąc
28,65x12x6

Trzeba zacząć powoli przyzwyczajać klatę do pracy. Na razie na maszynach z niewielkimi obciążeniami, ale było całkiem dobrze.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1373 Napisanych postów 3285 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28444
rzeczywiście malutkie ciężary ;)

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31201
Środa 17.02.2016

Dieta: B/T/W/kcal: 249/91/325/3133
Waga (rano): 91.7 kg

Trening: Plecy, biceps, brzuch

Martwy ciąg
70x12, 110x10, 160x6, 210x3, 240x1

Ściąganie uchwytów z góry szerokiem chwytem na maszynie Hammer
80x12, 100x12, 130x12, 160x8

Wiosło sztangielką
30x8,20x20,30x5,20x20
40x12

Wiosło na wyciągu siedząć jednorącz
3 serie 12 powtórzeń

Podciąganie półsztangi w opadzie tułowia
3 serie 10 powtórzeń

Szrugsy na sztangielkach
22.5x20, 22.5x20, 22.5x40

Allaszki
4 serie 15 powtórzeń

Jednak stare sprawdzone sposoby są najlepsze, kawałek taśmy scotcha naklejony na piszeczele, może wygląda zabawnie, ale można robić martwy ciąg bez obawy o ich pokaleczenie ryflowaniem
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143635
A i depilacja częściowo załatwiona.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 118772
piękna cyfra w MC aż mi się gęba uśmiecha

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3ćwiczenie

Następny temat

Ćwiczenie miesiąca i analiza-rozpiętki stojąc z hantlami-na klatę

electro
Polecane artykuły