SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Wason77 - życie i takie tam przemyślenia :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Lepiej na tydzień przestać trenować mięśnie klatki.
Potem wdrożyć trening po kilkanaście powtórzeń z duuużym zapasem.
Podlecz się!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
ojan
Lepiej na tydzień przestać trenować mięśnie klatki.
Potem wdrożyć trening po kilkanaście powtórzeń z duuużym zapasem.
Podlecz się!


Dokładnie tak zamierzam zrobić, w czwartek do sztangi nawet się nie zbliżę - tylko maszyny, żeby trajektoria ruchu była wymuszona, na małych ciężarach z dużą ilością powtórzeń.

Tydzień co prawda minie w sobotę, ale delikatnie spróbuję w czwartek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Wason -z doświadczenia wiem,że trzeba na dłużej odpuścić,bo kolejne kontuzje są coraz gorsze.

By takie coś się w miarę dobrze zagoiło potrzeba 6 tygodni do 2 miesiecy.

To jest tak ,jak po jakimś zabiegu chirurgicznym-tyle się tkanka mięśniowa zrasta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Strasznie ciężko teraz odpuścić, kiedy czuję, że siła rośnie
Skupię się po prostu na innych grupach mięśniowych.

Ale 6 tygodni to strasznie dużo czasu


Zmieniony przez - wason77 w dniu 2016-01-27 17:40:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Co zrobić-wiem jak to jest ale też tak kilka razy zrobiłem,zerwałem klatę i potem miałem 6 miesiecy przerwę.


Zobacz co chłopakom z forum się porobiło Piotr Ligus zerwał sobie biceps- już pewnie z 6 tyg ma przerwę a lekarz jeszcze mu zalecił. a Patrekx to już poważniejsza sprawa-triceps w rozsypce i oderwanie kości w łokciu.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Boli od samego oglądania. Zdjęcie na pewno dość skutecznie zniechęca do treningu.
Z drugiej strony człowiek zawsze myśli: mnie to nie spotka ...


Zmieniony przez - wason77 w dniu 2016-01-27 18:06:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Bez przesady :) ale pewnie były sygnały od organizmu,że coś jest nie tak,może wstrzymanie treningów by pomogło a może uraz był nagły i na to już się w tym momencie nic nie pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Czwartek 28.01.2016

Dieta: B/T/W/kcal: 226/147/351/3719
Waga (rano): 91.4 kg

Trening: Klatka piersiowa, biceps, brzuch

Wyciskanie na Hamerze skos dodatni
50x20, 90x20, 130x12, 50x30, 50x30, 50x30

Wyciskanie na Hamerze skos ujemny
50x30, 50x40, 50x40, 50x50

Rozpiętki na ławeczce skos dodatni
3 serie 15 powtórzeń

Rozpiętki na maszynie butterfly
2 serie 15 powtórzeń

Biceps sztangielkiem stojąc naprzemiennie
2 serie: 16x8,8x20,16x5,8x20

Uginanie ramion pojedyńczo w podparciu chwytem neutralnym
16x12, 20x12

Unoszenie nóg w podporze
4 serie 25 powtórzeń

Wyciskania leżąc nie dałem rady ćwiczyć nawet na 50kg
Poszedłem na hammery, ale i tam był problem, żeby ćwiczyć z jakimś sensownym obciążeniem, więc pompowałem.
Za to biceps metodą, którą robiliśmy barki w niedzielę spompowany jak nigdy - z dwóch głow zrobiła się jedna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679565
ja też ćwiczyłem dość długo z bolącym bicepsem - a może raczej pobolewającym - i skończyło się na zerwaniu przyczepu bliższego głowy długiej, operacji i niemożliwości ćwiczenia w ogóle góry do najbliższych wakacji mniej więcej. Także lepiej dmuchać na zimne, żeby nie musieć iść pod nóż.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 46 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Byłem u ortopedy i na USG - wyrok: 6 tygodni przerwy w ćwiczeniu klatki piersiowej - mięsień piersiowy większy - cechy naderwania 30-40% włokien mięśniowych w połączeniu ścięgnisto-mięsniowym. Lekarz się dziwił, że jestem w stanie całkiem swobodnie tą ręką operować

Teraz 3 tygodnie bezwzględnej przerwy, a później 3 tygodnie zabiegów rehabilitacyjnych laserem i falą uderzeniową. Mam nadzieję, że jakoś przeżyję. Jedyne czego się obawiam, to, że nie wytrzymam z tak długą przerwą i zacznę klatę ćwiczyć

Spróbuję się skoncentrować na barkach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3ćwiczenie

Następny temat

Ćwiczenie miesiąca i analiza-rozpiętki stojąc z hantlami-na klatę

Wiecej