SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Czy wszystko dobrze? Mój plan i dieta do sprawdzenia

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2659

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Nie chcecie ;p

Wiek

16

Waga

57

Wzrost

172

Staż treningowy

brak

Obwód pasa

73

Obwód klatki piersiowej

83

Obwód uda

50

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Piłka nożna, siatkówka

Stan zdrowia

Psuje mi się dwójka xD Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej

Bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Biorę wapń, wit.D i kwas foliowy, w planie Rexorubia. Zdrowe odżywianie się - picie głównie wody i soków, dużo węglowodanów z rana, białko najwięcej wieczorem

Wrażliwość na stymulanty

-

Możliwosci finansowe

Nie ma problemu

Cel/problem/opis

Zwiększenie masy do wakacji, czyli jeszcze sporo czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
Witam, za 4 dni będę miał 16 lat, zamówiłem sztangę, hantle i 42 kg obciążenia. Będę ćwiczył, co sądzicie, jaki plan treningowy i dieta?
Myślę też czy nie zacząć treningu aerobicznego, ale w sumie jak jestem w szkole to zawsze biegamy, gramy w siatkę, piłkę nożną itd i myślę że moje mięśnie są silne i w miarę wytrzymałe, ale są maaaałe, więc tak myślę czy nie przejść do treningu poniedziałek-środa-piątek, w każdy dzień jedna duża i mała partia mięśni. Nie liczę na szybkie efekty, nie chcę zbytnio ciężkiego treningu, gdyż nie chcę się zniechęcić. Jakieś propozycje na plan ćwiczeń? Moja dieta to:
-7:00 płatki owsiane lub kakao, kanapki z dżemem niskosłodzonym i nuttellą
-11:35 serek wiejski, chleb (tutaj pojawia się kolejny problem, gdyż mogę mieć tylko dyniowy, razowy i słonecznikowy, który byłby dobry?
-obiad w szkole - czyli co niedobrego ugotuje nasza kuchmistyni :D lub pierś z kurczaka, ryż, oliwa z oliwek
-17:00: chleb i pierś z kurczaka
Trening
-tuż po treningu sok/banan
-20:00 tuńczyk w wodzie, chleb
- twaróg chudy, oliwa z oliwek
Przed wakacjami, czyli 6 miesięcy temu ważyłem 49 kg, teraz już jest 57, ale jeszcze... 8-13 kg mięśni by się przydało.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162283 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243139
policz to wszystko co zjadasz http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie

i poczytaj na temat treningu
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
Wielkie dzięki za linki, większość już wcześniej sobie znalazłem i przeczytałem. Pytam się was o opinie - jaki trening powinienem stosować? Aerobowy czy zwykły na masę? Który chleb najlepszy - razowy, dyniowy czy słonecznikowy? Tą dietę ułożył mi jakiś stary wyjadacz z forum, a ja do niej dodałem kanapki z rana czasami. Sztanga przychodzi we wtroek, w środę zaczynam plan poniedziałek-środa-piątek.
...
Napisał(a)
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47910
masz mocną niedowagę także zdecydowanie na masę :) Nie dojadaj kanapkami ..:)
rozumiem, że plan fbw ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
Właśnie nie wiem jaki plan, jaki mi polecasz?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
Proszę o odpowiedź - jaki trening powinienem wykonywać jako początkujący, chcący przybrać masy? Fbw, aerobowy czy zwykły na masę?
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2090 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
FBW same wielostawowe podstawowe cwieczenia , na kazda partie jedno cwiczenie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
Dobra, a ile razy w tygodniu robić ten FBW, ile powtórzeń, ile serii i jaka przerwa między seriami ?
...
Napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2090 Napisanych postów 49893 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 492546
3x w tyg. powtorzen 8-12, serie duze grupy (3) male (2) przerwa miedzy seriami 2-2,5 minut

w pierwszym tyg. daj na duze grupy (2) na male (1) serie w nastepnym jak wyzej
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 495
- wysoki step z hantlami 3s
- Wyciskanie sztangi leżąc 3s
- Wiosłowanie sztangą 3s
- Marty Ciąg 2s
- unoszenie hantli na boki 2s
- Uginanie przedramion z hantlami 2s
- pompki tyłem 2s
- Wspięcia na palce z hantlami 2s
- Spięcia brzucha 2s max
Wyniełbym spięcia brzucha i martwy ciąg na inne ćwiczenia.

Zmieniony przez - Djwalkman w dniu 2012-02-22 18:43:55
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pyt. dotyczące treningu domatora.

Następny temat

Plan do waszej oceny

electro
Polecane artykuły