SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

najlepsze teksty na forum onetu %-)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43847

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
no zwyczajnie mu wyplacil tube za bycie nie uprzejmym, i wylecial z pracy a powinni obaj wyleciec w sumie.

co do teorii spiskowych...nie wiem na ile sa one spiskowe, nie jestem fanem ale jednak, terroryzm Iracki nie jest napewno przyczyna okupacji Iraku a broni masowego razenia nigdy tam nie znaleziono. To sa fakty. Terroryzm powstal w Iranie, polecam ksiazke "Szach in szach" Kapuścińskiego jak checie dowiedzieć się o tym więcej , uwaga nie dla ludzi o słabych nerwach, był on tam w latach 80-tych i ze szczegółami opisywał Irańskie tortury typu wrzucanie człowieka do worka pełnego oszalałych z głodu kotów itp.(ograniczyłem się do opisania najlżejszej z tortur jakie stosowali i są tam opisane).
Co do Hinduizmu to jest tak jak z katolicyzmem njawyrazniej. W teorii to powinno byc nasladowanie Jezusa (katolicyzm) i bycie dobrym i dzielenie sie wszystkim, walka o pokoj na swiecie itp itd, w praktyce jakie sa najbardizej katolickie kraje na swiece (w tym Polska) i jaki jest sam katolicyzm kazdy widzi. Wydaje mi sie ze podobnie jest z Hinduizmem, ale jest on zbyt obszerny zebym mial chocby znikoma wiedze aby sie o nim wypowiadac, natomiast wkurzaja mnie mimo wszystko Indyjczycy, Pakistanczycy i ci z Bangladeszu. Jeszcze nie spotkalme zadnego ktory bylby w porzadku.
Co do buddyzmu, nie spotkalem buddystow, ale sama religia wydaje sie w porzadku, wogole kultura Japonska czy Tybetanska sa moim zdaniem (a przynjamniej byly) znacnzie wyzsze od europejskiej.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
I tak dobrze ze mu w papierach nie nasrali.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
Mam kumpla anglika, byl w Iraku w pierwszym roku wojny. Mowil ze, jechali prosto oslaniac pola naftowe zamiast pomagac cywilom itp .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4590 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40065
Takich w UK jest tysiace!!!

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
warezz, to Ty napisałeś ten komentarz o "pięknie" kultury islamskiej czy ktoś inny? Sorry, ale nie ogarniam, co jest pięknego w kulturze, w której mąż może poderżnąć żonie gardło za to, że wyszła z domu beż jego pozwolenia? Albo w której mężczyźni w rodzinie mogą legalnie zakopać żywcem córkę/siostrę/wnuczkę, bo umawiała się z chłopakiem, który im nie pasował? Lub też w której sąd państwowy legalnie wymierza karę chłosty kilkuset batów 13- czy 14-letniej dziewczynce za to, że przyniosła do szkoły telefon z aparatem? Dla mnie powinno się ich wszystkich wymazać z powierzchni ziemi. Nie wspomnę o tym, jaka to zayebiście "tolerancyjna" religia jest, mam znajomych w którzy mieszkają w Holandii - tam jest to bardzo widoczne.

Afryka to samo - to, o czym pisał leyus albo ewentualnie matki, które żywcem palą swoje dzieci, bo podejrzewają je o czary to najlepsze przykłady, na jakim szczeblu cywilizacyjnym stoją tamci ludzie. 90% ludności do utylizacji, bo jednak mimo wszystko zdarzają się wśród nich normalne jednostki. Polecam film "Hotel Rwanda".

Najlepsze jest to, że zanim przyjechałem do Irlandii, byłem zażartym wrogiem rasizmu i rasistów, ale te kilka lat obcowania z czarnymi na co dzień skutecznie naświetliło mi, jacy naprawdę są ci "biedni, uciskani i dyskryminowani" ludzie.

Natomiast zgodzę się co do buddyzmu - moim zdaniem najlepsze, co ma ludzkość do zaoferowania na chwilę obecną. Miałem w życiu okres, kiedy interesowałem się medytacją, zen, jakimiś tam filozofiami i uważam, że to jest piękna sprawa.

Dziękuję za uwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Piszesz o prawie koranu a nie o kulturze islamu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Ale to prawo jest nieodłącznym i chyba najważniejszym elementem tej kultury, nieprawdaż?


Zmieniony przez - RemyLogan w dniu 2010-03-10 23:31:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
RemyLogan - A katolicyzm?a co to za religia ktora pozwolila spalic miliony kobiet na stosach? Co to za religia wsrod ktorej kaplani przylapani na pedofili prznoszeni sa na ciepla posadke do Watykanu a sprawa jest wyciszana? Co to za religia w ktorej sprzedaje sie sakramenty? Co to za religia za ktora tylu ludzi ginelo w bezmyslnych wojnach? I najwiekszy zarzut, slyszeliscie kiedys o innej religii ktora powodowala by okresy uwsteczneinia CALEJ LUDZKOSCI? Rzym, prawo na poziomie na ktorym nadal sie wzorujemy, tolerancja i kultura, zaronwo intelektualna jak i fizyczna (czego nadal nie potrafimy pogodzic, jak duzy i silny to nadal u nas tepak wedlug otoczenia), wszystko to zrujnowalo chrzescijanstow i na wiele wiekow swiat pograzyl sie w tepocie i przesladowaniach.
Wiec sry ale Islam jest moim zdaniem na tym etapie ktory my juz przeszlismy i badania pokazuja ze wsrod wyksztalconych muzulmanow, ktorzy mieszkaja w normalnych chatach w uk a nie councilowskich gettach nie wystepuja sklonnosci terrorystyczne. No a ze afryka i bliski wschod sa tam gdzie my niegsy bylismy pod wzgledem rozwoju to i radykalizm i glupota spowodowana religia wieksza. I przyganial kociol garnkowi, a kto sobie w kraju zbudowal Imperium OJCA TADEUSZA ? :D Nie wiem ktora nacja wykazala sie tu wieksza glupota, nasza czy ciapki :D

Co do Afryki.... za duzo przeczytalem ksiazek Kapuscinskiego, on byl pierwszym polskim korespondentem na Afryke. Wiec jak masz kontynent (tak kontynent, wyobraz sobie ogrom) w ktorym 90% ludzi nie ma nic, a pozostale 10% ma jedna rzecz na przyklad: koszule - i dizekie temu moze sie najac na stroza bo bez koszuli nie chca ci dac takiej pracy. Albo garnek i codizennie na kredyt bierze soczewice, gotuje sprzedaje gotowe jedzenie z zarobionej kasy splaca soczewice i ma jedna porcje dla siebie. No to co sie dziwic ze jak przyjada do UK i maja mieszkanie councilowskie, zasilek i TV i ubrania to nagle sie wczuli ze sa krolami. Malo to polakow ktorzy mysla ze jak maja 7 funtow na godizne to juz sie trzeba wozic i caluja payslipa (autentyk)? :D To pomysl co by bylo jakbys mial garnek i nagle bez pracy mieszkanie, garnki, ubrania, jedzenie i slonce ci na leb nie wali :D

I o ile z ciapatymi sie wogole nie dogaduje jak wspomnialem wczesniej wiec masz troche racji RemyLogan co do nich( jak dla mnie to oni sa wkurzajacy w miejscu pracy) o tyle czarni to luzaki, jak chcesz wiedziec jakie kursy robic/jakiej pracy szuakc zeby praca byla luzacka, zwsze rozgladaj sie gdzie sa czarni. Nie widzialem jeszcze zadnego ktory by mial prace w kotrej by sie narobil :D

Wasal - Jemu to wisialo, 12 lat odsiedzial za wlamanie, zreszta ciapek ci nie pojdzie na policje jak go sprowokowal, w tkaim wypadku koles dostalby maly wyrok raczje, ale ciapak za obrazenie go i sprowokowanie do ataku prawdopodobnie deport. Temu ziomkowi wisialo, z tkaim wyrokiem w UK i tak nic lepszego niz fast food lub kuchnia ci sie nie trafi.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Tak żeby całkiem już calkiem obrazic uczucia religijne wszystkich Polakow:




:D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 634 Napisanych postów 41491 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246659
Ale to prawo jest nieodłącznym i chyba najważniejszym elementem tej kultury, nieprawdaż?

Owszem ale jak juz wspomniano chrzescijanizm na na swoim koncie wiele wiecej ofiar. Nie zrozum mnie zle nie popieram zlego traktowania kogokolwiek ale trzeba na takie sprawy patrzec obiektywnie
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bezrobotne.

Następny temat

Dzisiaj impreze sponsoruje warezz:-)

WHEY premium