SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

najlepsze teksty na forum onetu %-)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43845

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Heh, to nie smieszne, to czysta prawda
Pytanie w ktorym z tych blokow urzeduje leyus beneficiarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
nie mam chaty councilowskiej :P mieszkam tasm gdzie zaczynaja sie przedmiescia Brighton w bialej angielskiej dzielnicy. Councilowskie chaty w Brighton to glownie whithawk i molescoumbe (nie chce mi sie sprawdzac pisowni) i moim zdaniem mieszkanie tam to nie dosc ze zadupie (na obrzezach ich wyizolowali) to na dokladke sasiedztwo nieciekawe i o prace ciezje bo jak widza twoj adres to cie nie chca zatrudniac.

Wiec gdzie tu logika?
Za councilowskie zaplace 250 funtow, zasilek mieszknaiowy pokryje mi 250
Za 2 bedroom w posh dzielnicy zaplace 800, zasilek mieszknaiowy pokryje mi 800

Jedynie jak sie chce byc beneficiarzem na reszte zycia to warto councilowskie bo po 10 latach mozesz wykupic za 10% wlasnosci. Licze na to ze za 4 lata bede mial studia skoncozne i zgarnial rzedu 35-50 k rocznie, wiec olewam councilowskie. Po to chapie benefity zeby moc sie uczyc a ni byc r... w d.u.p.e przez pracodawce-wyzyskiwacza-klamce za NMW jak bywalem weczesniej.

A teksty mialy byc najlepsze a nie najsmieszniejsze :D ten jest jeden z lepszych :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Spoko, to byl taki joke Ale jak nie walniesz 100 linijesz to sie nie liczy jako wypowiedz takze spoko ulzyj sobie
Benefit 100% wartosci pokrywa? To tego nie wiedzialem, faktycznie na chvj placic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
mi nie cale 100% bo mam sozczednosci przegraczajace prog 6000 funtow. Wtedy odliczaja mi zawsze jakis sproy procent. W praktyce mam okolo 80-90% pokrycia mieszkania i andal moge zarobic 100-180 tygodniowo na pol etatu (za 10-18 h) zeby nic mi nie ucinali zasilku.

Ale jak ktos nie ma oszczednosci to ma pokrycie 100% wynajmu +100% council taxu + jezeli wynajmuje ponzej sredniej wynajmu na dany region to +20 miesiecznie. Do tego dochodzi zasilek dla bezrobotnych + zasilki na dzieci jezeli jakies ma :D Lub zasilki dla neizdolnych do rpacy ktore sa wiecej niz zasilki dla bezrobotnych i nie musi szukac pracy ( czytaj co 2 tyg isc do jobcenter i zlozyc apliakcje na psoade managera w londynskim city zbey bylo ze szuka tylko go nie chca zatrudnic bo to nietolerancja dla skonczonych 5 klas podstawowki)

a i dokladnie, mam pisemna biegunke :D

EDIT: zapomnialem dodac ze praw do pelnych zasilkow nawet dla bezropotnych nie traci jezeli pracuje na pol etatu, czyli max 15 h, czyli andal moz ejakies 100-15 tygodniowo zarobic nic nie tracac. Wpraktyce 90% robi na czarno, wyciaga 250 tyg albo i wiecej + pokryta chata, zasilek dla bezrobotnych. W rpaktyce wychodzi ze ma tyle hajsu co jakby studia skonczyl, tlyko robota gorsza.

Zmieniony przez - leyus w dniu 2010-06-20 05:00:04

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Kvrwa niezly chlewik Fajnie tam macie, nie ma co - nie oplaca sie pracowac jak jasny chvj Ja tak mysle tylko kto w takim ukladzie po lidlach i tescach pracowal na kasie znaim przyjechala niepismienna holota z europy wschodniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
nikt :D

a powaznie to wez pdo wuage ze jeszcze obecni 40-latkowie, moze do maca i cleanningu nie pojda, ale fabryki czy supermarkety sa ok dla nich. Sa w wiekszosci nadal dumni ze pracuja. Pokolenia scigniete przez reformy nierentownych branz docenialy wartosc pracy.

Niezapomnij ze przed nami bylo tutaj kilka wczensiejszych fal emigracji (indie, pakistan, portugalia), nam nie ale im wbijali do paszportu ze nie moga brac zasilkow )tajlandia ma tak do dzis) wiec przez 10 lat musieli robic az obywatelstwo dostali (dla UE tlyko 6 lat). Wiec podejrzewam ze mimo lenistwa wrodzonego tych nacji spora czesc musiala pracowac przez pewien okres czasu.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Wystarczyło kilka lat mieszkania zagranicą żeby zobaczyć, jak Polska
jest brzydka. Do pięknych galerii prowadzą zabłocone drogi, nieład architektoniczny, uśmiech wobec zwykłych nieznanych sobie ludzi na ulicy - pełen deficyt. Śmierdzące moczem dworce PKP i tunele, przez których przejście stanowi szkołę przetrwania. Stan dróg stanowiący unikalny ewenement w skali światowej (a przy nich dużo małych krzyżyków i często palące się przy nich znicze - o co kaman?). Taksówkarze wciąż oszukują, autobusy i pociągi bez monitoringu. Tylko widok wypchanego portfela może spowodować na chwilę, że ludzie dookoła są mili. I ubierają się jakoś tak po wschodnioeuropejsku. Jak nie masz garnituru i wchodzisz do ładnego sklepu, to spojrzenia sprzedawczyń zmrożą was w ułamku sekundy. Hiszpania na wakacje jest fajniejsza.

~Żydgejmasoncyklista , 19.06.2010 21:58


http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,71506807,186440456,8703058,0,28350,forumeu.html 

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
No tak, tylko ze pozakladali teraz sklepiki, kebaby i maja w dupie A benefity trzepia jak sie patrzy, skoro baba im sluzy glownie do rozplodu (mowie o ciapatych)
Fajnie, fajnie - ciekawie bedzie obserwowac ten eksperyment (bo panstwem tego nazwac nie mozna) jak sie jednego dnia rozpier,doli Jak zwiazek radziecki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
no zobaczymy :D

ja mysle ze niepismienni z europy wschodniej beda teraz conjamniej 60 lat im fundowac zasuwaniem za NMW zasilki. Moze po 60-100 latach nasze Mariolki i Mariany sie ockna, odloza mlotek, rzuca mopa i zaloza firme typu: maluje sciany lub sprzedaje chleb i zaczna konkurowac z ciapatymi. Ale watpie cy to bedzie tak szybko.

Oczywiscie nie mowi o wszystkich jest spory procent kotrzy juz mysla nad firma/studia/doksztalcanie sie ale jednak nadal wiekszosc nie ma ambicji zandyhc bo PL nauczylo ich ze pracy nie ma albo jest za gowniana kase to trzeba payslipa calowac.

A jak sie juz ansi naucza to wezma ukraine do Unii i na nastepne 200-300 lat ci beda oplacac i zamislki pdoatkami. A zaufaj mi, nasz polski Marian nie ma szans przy Saszy pod wzgledem kopania dolow, ripowania czikenow i mopmasteringu.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Wszystko fajnie, gdyby swiat stal z rozdziawiona geba i czekal do mosci pantwo zrobi w uk
Tylko ze za 50 lat Chiny czy Indie beda dektowaly warunki na globalnych rynkach, a UK nie maja zloz naturalnych jak Australia, zeby kupic za to swoj socjalizm, macie tam beefa i cidera, wiec z glodu nie zdechniecie, ale nie wykluczone ze propocje funta i yuana sie odwroca i ambitni mlodzi brytyjczycy beda zapier.dalac do Chin dorobic troche grosza w fabryce
To nie bajka, Obama dzisiaj zacieszal ze Chiny obiecaly zwolnic spekulacje na yuana, czyli yuan pojdzie w gore - nie wiem jaki deal zrobili, bo do dla Chinczykow nieoplalne - im nizszy yuan tym lepszy eksport i tym bardziej usa za jaja trzymaja, ale mysle ze nie sa glupi i jeszcze jednego dnia zrobia na planszy do go genialne zagranie Trzeba pamietac ze to cywilizacja jakby nie bylo starsza niz Euorpa, a nie jacys szmaciarze z bliskiego wschodu.
Takze wy tam sobie zyjcie po staremu, az jednego dnia pozostana pastwika i cider, wtedy kazdy nierob bedzie musial wziasc sie do roboty, tylko ze roboty nie bedzie, bedzie po staremu swojsko i wesolo - brod, smrod, bloto - krowy na pole sie wyprowadzi i naloi wieczorem w pubie Ja mam taki scenariusz dla przyszlosci ekonmicznej uk
ps. 200-300 lat? Przy eurosocjalizmie jaki jest obecnie unii nie bedzie za gora 20 To co sie dzieje z Grecja to dopiero poczatek

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-06-20 06:42:19
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bezrobotne.

Następny temat

Dzisiaj impreze sponsoruje warezz:-)

WHEY premium